İBB, Beykoz Göksu Deresine ilk kazmayı vurdu

  • 0
  • 6673
İBB, Beykoz Göksu Deresine ilk kazmayı vurdu
İBB, Beykoz Göksu Deresine ilk kazmayı vurdu
İBB, Beykoz Göksu Deresine ilk kazmayı vurdu
İBB, Beykoz Göksu Deresine ilk kazmayı vurdu
İBB, Beykoz Göksu Deresine ilk kazmayı vurdu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSKİ ekipleri, Beykoz'daki Göksu Deresinde temizlik çalışması başlattı.

Yaklaşık 1 ay önce Dost Beykoz'un "Beykoz Göksu Deresinde tekneler karaya oturuyor" başlığıyla duyurduğu derenin içler acısı haline İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresinden icraat çok gecikmedi.

Göksu Deresinde başlatılan çalışmanın yaklaşık iki ay süreceği öğrenilirken, vatandaşlar Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın daha önce Anadoluhisarı Spor Kulübüne ve kürek branşına verdiği yardım sözlerinin de yerine getirilmesini istedi.

Başkan Aydın, daha önce Göksu Deresinin çevresinde yürüyüş ile spor alanlarının yapılacağına dair vaatlerde de bulunmuştu.

Yenimahalle Mahalle Muhtarı Nevzat Cebeci, Göksu Mahalle Muhtarı Gül Bağdatlı, Anadoluhisarı Mahalle Muhtarı Güzin Merve ve Arkboyu Yardımlaşma Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Murat İlnam geçtiğimiz yıl Aralık ayında, İSKİ'ye verdiği dilekçede Elmalı Deresinden başlayarak İstanbul Boğazına dökülen Göksu Deresinin balçığa döndüğünü bildirmişti.

Dilekçede, "Zamanla oluşan teressübatı engellemek, tarihine yakışır görüntüsüne kavuşturmak, Göksu Deresinde kayıkların yüzdürülmesi sağlanıp turizmin bölgede canlanması adına, derenin ekolojik dengesi göz önünde bulundurularak dere yatağı ıslah çalışması yapılmasını saygılarımızla arz ederiz" ifadelerine yer verilmişti.

İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, deredeki temizleme çalışmaları sırasında ilk olarak "kum tutucu" çalışmalarının yapıldığını ifade etti.

Barajdan gelen alüvyon önlenecek

Sataloğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Köprü ile yaya geçidi arasında kum tutucu havuz olacak. Barajdan gelen alüvyon önlenmiş olacak. Köprü yenilenerek altı açık hale getirilecek. Sonraki süreçte derenin ıslah edilmesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Beykoz'da elektrik kesintileri (9 Temmuz 2020)
Önceki Beykoz'da elektrik kesintileri (9 Temmuz 2020)
Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Sonraki Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz