İBB Beykoz’da yeni bir düzenleme çalışması başlattı

  • 0
  • 8141
İBB Beykoz’da yeni bir düzenleme çalışması başlattı
İBB Beykoz’da yeni bir düzenleme çalışması başlattı
İBB Beykoz’da yeni bir düzenleme çalışması başlattı
İBB Beykoz’da yeni bir düzenleme çalışması başlattı

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İBB’nin Burunbahçe ve Paşabahçe’de düzenleme çalışmaları başlattığını duyurdu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu daha önce Beykoz’a gelişinde CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ile birlikte Burunbahçe ve Paşabahçe’yi ziyaret etmiş, Aydın Düzgün’ün talebi üzerine oralarda çalışmalar yapacakları duyurulmuştu.

Diğer yandan ise yine İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beykoz Merkez’den başlayıp, Yalıköy’e kadar atık suların denize gitmesini engellemek amacıyla alt yapı çalışması başlatmış ve Beykoz halkından bu çalışma için bir ay sabırlı olmaları konusunda destek istemişti.

Bu açıklamadan kısa bir süre sonra çalışmaların durdurulması dikkati çekmiş ve kamuoyundan tepki toplamıştı. Tepkiler üzerine sözlü olarak yapılan açıklamada, çalışmaların bisiklet yarışları nedeniyle geçici olarak durdurulduğu ifade edilmiş ve bisiklet yarışlarından sonra tekrar başlayacağı belirtilmişti.

Oysaki İSKİ 4 Haziran 2021 tarihinde Beykoz Belediyesi’ne yazmış olduğu yazıda, söz konusu çalışma alanı için İstanbul 6 Nolu Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’na görüş verilmesini istedi. Yani çalışmaların gerekli kurullardan izin alınmadan başlatılmış olması nedeniyle durdurulduğu ortaya çıkmıştı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün bu kez, İBB’nin Beykoz’da yeni bir çalışma başlattığını duyurarak, Burunbahçe ve Paşabahçe Mahallelerinde düzenleme çalışmalarının başladığını paylaştı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için Çubuklu’daki gaz depolarının olduğu alanda proje yapacağını söylediği açıklanmış, yine aynı açıklamada Burunbahçe Plajının da düzenleneceği ifade edilmişti.

Haber Merkezi

Beykoz’da icradan satılık milyonluk arsalar
Önceki Beykoz’da icradan satılık milyonluk arsalar
Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)