İBB Beyaz Masa’dan Dost Beykoz’a ziyaret

  • 08.02.2018 21:10
  • Güncelleme: 08.02.2018 21:10
  • Okunma: 9221 kez
  • Yorum: 0
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beyaz Masa Birimi, İstanbul genelinde başlattığı çalışma kapsamında Dost Beykoz’a biz ziyaret gerçekleştirdi
İBB Beyaz Masa’dan Dost Beykoz’a ziyaret

İBB Beyaz Masa Beykoz İletişin Noktasında görev yapan Halkla İlişkiler Uzmanları Hayriye Kurşuntel ve Fatma Öztürk Tanış’ın yapmış olduğu bir saatlik ziyarette İstanbul ve Beykoz genelinde yürütülen çalışmalar değerlendirildi.

Geçtiğimiz yılın Mart ayında Beykoz Merkez’de kurulan iletişim noktasıyla bölgede daha aktif çalışmalar yapan Beyaz Masa’nın Hakla İlişkiler Uzmanları Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür ve Haber Müdürü Gencebay Gür tarafından karşılandı.

Beyaz Masa’nın çeşitli ziyaretler yapmasının kendisine ilginç geldiğini ifade eden Kader Gür, ayrıca ziyaretten memnuniyet duyduğunu kaydetti.

“Her gün iki bin kişi müracaat ediyor”

Beyaz Masa’nın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile vatandaşların arasında köprü olduğunu ifade eden Hayriye Kurşuntel, Beykoz Meydanı’nda kurulan iletişim ofisiyle bölgede daha aktif ve vatandaşa daha yakın olduklarını söyledi. Beyaz Masa’nın çalışmalarını anlatmak üzere çeşitli ziyaretler yaptıklarını da sözlerine ekleyen Bayan Kurşuntel, İstanbul genelinde her gün iki bin vatandaşın çeşitli sorunlar nedeniyle Beyaz Masa’ya müracaat ettiğini belirtti.

Kurşuntel, “vatandaşlara önemli gün ve haftalarda düzenlenen etkinliklerde gün ve hafta temasına uygun hediyeler veriyoruz… İstanbul Büyükşehir Belediyemiz adına tanıtım yapıyoruz” dedi.

“Vatandaşımızın memnuniyeti bizim mutlu ediyor”

İBB Beyaz Masa Beykoz İletişim Noktası Halkla İlişkiler Uzmanlarından Fatma Öztürk Tanış’ta yapmış olduğu bilgilendirmede, Beyaz Masa’nın, müracaatlara yönelik oldukça büyük bir altyapıya sahip olduğunu, vatandaşların müracaatlarının kayıt altına alındığını ve hemen o anda online sistemle ilgili birimin ekranına düştüğünü ve bu online sistem sayesinde geri dönüşleri de hızlı bir şekilde sağlayabildiklerini belirtti.

Fatma Tanış, Beykoz Meydanı’nda kurulan iletişim noktasının yapım aşamasında vatandaşların biraz tepkili baktığını ve hizmetin başlamasıyla memnuniyet duyan vatandaşların bizzat kendilerine gelerek teşekkür ettiğini söyledi.

İBB’nin sorumluluğunda olan tüm çalışmalarla ilgili vatandaşların şikâyetlerini ve taleplerini alarak ilgili birimlere ilettiklerini ve Beykoz Belediyesi ile ilgili olanları da Beykoz Belediyesi’nin ilgili birimine ilettiklerini dile getiren Fatma Öztürk Tanış, Beyaz Masa’nın hizmet noktası olmasından ziyade, sokaktaki vatandaş içinde sıcak bir ortam olduğunu dile getirdi.

Beykoz halkının sadece sorun iletmek için değil, zaman zaman çay içmek ve sohbet etmek için Beyaz Masa İletişim Noktası’na geldiğini söyleyen Tanış, “vatandaşlarımızın memnuniyetini görmek bizim işimizi daha bir severek yapmamıza katkı sağlıyor” dedi.

Vatandaşların şikâyet ve taleplerinin yanı sıra, İBB’nin hizmet ve yatırımları hakkında da detaylı bilgiler verdiklerini anlatan Tanış, merkezi yönetimin de çalışmaları hakkında bilgiler paylaştıklarını söyledi.

Fatma Öztürk Tanış, “İstanbul’un detaylı ulaşım bilgileri ve İstanbul’a gelen yerli ve yabancı turistler için rehberlik hizmeti de veriyoruz” dedi.

Ziyaret sonunda, İBB Beyaz Masa Halkla İlişkiler uzmanları Hayriye Kurşuntel ve Fatma Öztürk Tanış günün anısına, Dost Beykoz’a İBB amblemli bir duvar saati hediye ederken, çikolatanın da dostluklara vesile olası dileğinde bulunuldu.

Haber Merkezi