İBB Başkanı İmamoğlu Beykoz’dan video paylaştı

  • 24.05.2021 20:46
  • Güncelleme: 24.05.2021 21:23
  • Okunma: 4659 kez
  • Yorum: 0
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beykoz’da yapmış oldukları alt yapı çalışmalarının videosunu twitter hesabından paylaştı.
İBB Başkanı İmamoğlu Beykoz’dan video paylaştı

İmamoğlu’nun paylaştığı videoda, Beykoz’da zaman zaman trafik sıkışıklığına neden olan alt yapı çalışmalarına yönelik Merkez Mahallesi Muhtarı Meral Manav Nalbantoğlu ve Yalıköy Muhtarı Necmi Gösterit'in görüşlerine de yer verildi. Muhtar Nalbantoğlu, açıklamasında, Beykoz Merkez Mahallesi’nde 30 yıldır devam eden bir atık su alt yapı sorunu olduğunu, yazın bölgede durulduğu zaman kokunun her tarafa yayıldığını ifade ederek, Beykoz’da yerel yönetimlerin değişmesine rağmen soruna çözüm bulunamadığını, en sonunda İSKİ ile yapmış oldukları görüşmelerin netice verdiğini kaydetti.

Natbantoğlu, çalışmalar sonucunda temiz bir denize kavuşacaklarını söyledi.

Yalıköy Muhtarı Necmi Gösterit’de ifadelerinde, denizlerimize lağım akmayacak, su arıtmaları, lağım arıtmaları yapılacak. Beykoz yaşanır bir hale gelecek, her taraftan denize girilebilecek…

İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu’da sorunun yılların sorunu olduğunu ve pandemi döneminde yaşanan kısıtlamadan yararlanarak, bölgedeki çalışmalar hız verdiklerini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’da tiwitter’den yayınladığı videodaki açıklamasında şunları söyledi:

“Bu sorunu da kökünden çözüyoruz. Beykoz'da çeyrek asırdır lağım denize akıyordu. Yaptığımız altyapı çalışmasıyla pis su arıtma tesisine, yağmur suyu da denize akacak. Koku sorunu tamamen ortadan kalkarken İstanbul Boğazı'nı da temiz tutmuş olacağız.”

Haber Merkezi