İBB Anadolu'daki ilk çözüm ofisini Beykoz'da açtı

  • 0
  • 6081
İBB Anadolu'daki ilk çözüm ofisini Beykoz'da açtı
İBB Anadolu'daki ilk çözüm ofisini Beykoz'da açtı
İBB Anadolu'daki ilk çözüm ofisini Beykoz'da açtı
İBB Anadolu'daki ilk çözüm ofisini Beykoz'da açtı

İBB, kent genelindeki 12. Anadolu Yakası'ndaki ilk çözüm ofisini Beykoz'un Çubuklu Mahallesi'nde açtı.

Açılan imar ve mülkiyet çözüm ofisinde vatandaşların belediyeden çeşitli alanlardaki talepleri alınırken, tapu sorununa ilişkin de sürdürülen çalışmalara ilişkin vatandaşlar bilgi sahibi olabilecek.

Açılan imar ve çözüm ofisine ilişkin resmi sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sorun neredeyse İBB çözüm için orada sloganıyla birlikte şu ifadelere yer verdi:

"12. İmar ve Mülkiyet Çözüm Ofisi'ni Beykoz Çubuklu'da açtık. Kangren olmuş sorunlara yerinde ve birlikte çözüm arıyoruz."

İBB'nin gönderisini kendi profilinde paylaşan Beykoz Belediyesi de yapılan çağrılara kulak vererek atılan olumlu adıma teşekkür ederek, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne, bu konuların çözümüyle alakalı yaptığımız çağrılara kulak verip attığı olumlu adım için teşekkür ederiz. Bu gelişmeyle birlikte, ilçemizdeki nüfusun yüzde 60’ının imarıyla ilgili yetki ve sorumluluk sahibi olan İBB’nin diğer mahallelerimizle ilgili imar çalışmalarını da hızlandırmasını tüm hemşehrilerimiz adına rica ederiz." ifadelerini kullandı.

Beykoz Belediyesi paylaşımında yer verdiği görselde ilçedeki nüfusun yüzde 60'ının imarıyla ilgili yetkinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde olduğunu gösteren grafiğe de yer verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Tayfun Kahraman yaptığı açıklamada açılan ofisle birlikte bu kez dönüşümü Anadolu Yakası'ndaki bir ilçede Beykoz'da başlattıklarını söyledi.

Kahraman, "İstanbul'da Anadolu Yakası'ndaki ilk ofisimizi Beykoz'da açıyoruz. Burada İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin sahibi olduğu mülkiyetler üzerinde bulunan vatandaşlarımız var. Bunlar kendi imar haklarına şu anda sahip değiller." dedi.

İBB İmar A.Ş. Genel Müdürü Onur Soytürk, mahalle sakinlerinin burada taleplerini iletebileceklerini belediyenin Fatih'teki ana yerleşkesine gelmelerine gerek kalmadığını kaydederek, "Biz burada sizin ayağınızın altında olalım. Sorunlarınızı dile getirebilelim diye. Biz bu alanın tamamında bir proje gerçekleştirirsek hak sahiplerinin bizden talebi olan dairelerini, arsalarını, tapularını, daire tapularını ne verebiliriz, nasıl verebiliriz? Bunun teknik çalışmasını yapıyoruz. İstanbulluların sağlıklı konutlarda yaşama hakkını kendilerin teslim ederken, bir taraftan da buradaki mülkiyet problemlerinin çözümüyle birlikte aslında yıllardır süregelen bir problemi de vatandaşlarımız nezdinde çözmüş olacağız." diye konuştu.

Çubuklu Mahallesi'nde tapu ve imar noktasında sorunları devam eden vatandaşlar sorunlarının çözümü ve nasıl bir yol izleyebileceklerine ilişkin bilgi alışverişinde bulunmak üzere ofisi ziyaretlerini sürdürüyor.

Haber Merkezi

Beykoz'da sahil düzenleme alanı genişliyor
Önceki Beykoz'da sahil düzenleme alanı genişliyor
Beykoz’da depreme dayanıksız cami ibadete kapatıldı
Sonraki Beykoz’da depreme dayanıksız cami ibadete kapatıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz