Spor

İASKF Beykoz’un özel sporcularını ağırladı

İASKF Beykoz’un özel sporcularını ağırladı
27.12.2015 19:30
| | |
2903

İASKF, İstinye'de bulunan Orhan Saka Amatörler Evinde Beykoz Özel Eğitim Merkezi öğretmenlerini, öğrencilerini ve okulun özel sporcularını ağırladı.

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (İASKF), İstinye'de bulunan Orhan Saka Amatörler Evinde Beykoz Özel Eğitim Merkezi öğretmenlerini, öğrencilerini ve okulun özel sporcularını ağırladı.

23 Aralık Çarşamba günü TASKK VE İASKF Başkanı Sayın Ali Düşmez'in ev sahipliğinde gerçekleşen program  sabah kahvaltısıyla başladı. Kahvaltı sonrasında özel  sporcular ve diğer öğrenciler şarkılar söyleyerek programda bulunan herkese güzel bir müzik ziyafeti çektiler.Sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleşen organizasyonda konuklarıyla özel olarak ilgilenen Ali Düşmez'in mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Bu özel günle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Okul Müdiresi Şevin Yelseli "Beykoz Özel Eğitim Merkezi öğretmenlerinin ve öğrencilerinin oldukça mutlu ve keyifli bir gün geçirdiğini belirterek,bu mutlu günü bize yaşatan  tüm yetkililere teşekkür ediyorum.Hepinizin bizim,öğrencilerimizin  ve ailelerin kalbinde yeri ayrıdır" şeklinde konuştu.

Programda İASKF tarafından öğrencilere çeşitli hediyelerde verildi.

Daha önce haberleştirdiğimiz Özel Sporcular Kulübü bu yıl Beykoz ilçesini Özel sporcular liginde temsil edecek. Antrenörlüğünü okul öğretmenlerinden Serdar Batun hocanın yaptığı takımda birbirinden yetenekli 18 sporcu bulunuyor.

Antrenmanlarını okula yaklaşık 500 metre  mesafede bulunan Gümüşsuyu Spor Tesisleri’nde yapan Özel Sporcular Kulübü’nün  antrenörü Serdar Batun, yaptığı açıklamada;  “amacımız "TOPLUMDA FARKINDALIK YARATMAK. Toplumda özel çocuklarımıza karşı duyarlılık oluşturmak. Bu çocuklarımızın yaşama sevincine bizler de katkı sunmaya çalışıyoruz.  Yaşama sevinçlerini gördükçe en az onlar kadar bizler de mutlu oluyoruz.  Kendilerini ifade etmeleri için onlara yardımcı oluyoruz .Onlarda bu toplumun bir parçası. Spor sayesinde hayata sımsıkı bağlanıyorlar. Bu kulübü de çocuklarımızın hayata daha çabuk adapte olmalarını sağlamak için kurduk. Bizler de öğretmenleri olarak  elimizden gelen her türlü yardımı yapıyoruz.Haftada 3 gün antrenman yapmayı düşünüyoruz.Hava şartlarına göre antrenman programımızda değişiklik olabilir.Bundan sonra antrenmanlarımızı Gümüşsuyu tesislerinde yapacağız.Bu tesisi bize açan tüm yetkililere teşekkür ediyoruz.Bizim için mücadele etmek, sosyalliği sağlamak önemli.Fizik olarak gelişiyor olmaları bizim için önemli. Yenmek yenilmek çok'ta önemli değil ama biz yinede çalışmalarımızın karşılığında kazanmak için mücadele edeceğiz. İlçemizi ve okulumuzu en iyi şekilde temsil edeceğimizi düşünüyorum" ifadelerini kullandı…

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, Ali Düşmez, Beykoz Özel Eğitim Merkezi, Serdar Batun

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"