Hydrafacial ile her mevsim güzel kalın

  • 0
  • 2704
Hydrafacial ile her mevsim güzel kalın
Hydrafacial ile her mevsim güzel kalın
Hydrafacial ile her mevsim güzel kalın
Hydrafacial ile her mevsim güzel kalın

Yağlı cilt, kuru cilt ve hassas cilt tipleri için uygun olan hydrafacial cilt bakım uygulaması, dünyanın en fazla tercih edilen bakımları arasında yer alıyor.

Özel vakumlu başlıkları ile derinlemesine temizlik yapması nedeniyle tercih edilmesinin yanı sıra, oluşturulmuş olan mikro gözeneklerden peeling uygulaması yapılarak cildin ihtiyaçları da karşılanıyor. Kadınlar tarafından tercih edilen bir cilt bakım uygulaması olmasına karşın, cilt sorunları olan erkeklerde yoğun bir şekilde tercih etmektedir. Özellikle bu işlem için uygulanan cihazın önemi çok büyük. Cihazın gücü, avantajları ve uygulaması tam anlamıyla ihtiyacınızı karşılamanızı sağlıyor. 

Dünya genelinde Hollywood cilt bakımı da bilinen bu uygulama, ünlüler tarafından tercih edilmekle birlikte, kozmetik amaçlı cilt bakımına da uygundur. Bugün Hydrafacial cihaz ismi olmasına karşın, büyük başarılara imza atmış olması nedeniyle her yerde cihazın adı cilt bakımı olarak bilinmektedir. Yüz bölgesinde işlem yapılması uygun olmakla birlikte, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkları gidermeye dahi yardımcı oluyor. İşlem sırasında vitamin, mineral içerikli peeling ile cildin derinlemesine temizlenmesi ve rahatlaması sağlanıyor. Tüm cilt tipleri için hydrafacial uygundur.

Hydrafacial Nasıl Uygulanır?

İlk olarak cildin ihtiyacı belirlenir. Her cilt tipine uygun olsa da, değişkenlik göstereceği için, öncesinde cilt üzerinde tetkikler yapılarak, izlenecek süreç belirleniyor. Cildin ihtiyacı kişiden kişiye değiştiği için, bu süreçte uygulamanın süreci ve şekilleri de değişiyor. Ablatif lazer uygulaması 1-2 seans, non ablatif lazer uygulaması 4-8 seans olabilir. Kısacası haftada bir olarak yapılan seanslar 4 veya 6 ya da 8 seansa kadar çıkabilir. Seans süreleri ise ortalama 30 dakika ile 45 dakika arasında değişmektedir. Tüm bu süreç kolay, hızlı ve pratik olarak yapıldığı gibi, ayrıca konforlu ortamlarda yapılıyor.

Hydrafacial cilt bakımı uygulaması için herhangi bir mevsim belirmek gerekmez. Her mevsime uygun olsa da yapıldıktan sonra birkaç gün kendinizi korumanız gereken dönemler bulunuyor. Örneğin yaz aylarında yaptırdıktan sonra direk güneşe çıkmamalısınız. Kış ayları için de aynı durum geçerli. Ayrıca uygulama sonrasında makyajda yapmamalısınız. Buna göre uygun bir zaman belirlemeniz iyi olacaktır.

Hydrafacial Ne İşe Yarar?

Öncelikle derinlemesine cilt bakımı yapılmasını sağlayan hydrafacial, bunu özel vakum başlıkları ile yapmaktadır.  Ayrıca işlem o denli etkili ki, deri incelir ve ilk zamanlar oldukça hassaslaşır. Bütün derinin tabakaları için onarım süreci başladığı için, cilt bakımı yaptırdığınız gibi güneşe çıkmamanız, makyaj yapmamanız, yağmur altında kalmamanız daha fazla etki almanızı sağlayacaktır. Güneşli bir ortam, cildi beslemesinin yanında aynı zamanda kurutucu etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle neme doymuş, oldukça iyi görünen ve sağlıklı bir cilt için, bu uygulamayı yaptıktan sonra direkt olarak güneşe maruz kalmamalısınız. 

Ciltte görülen mevsimsel yorgunluk, kuruluk, lekelenme gibi sorunların da bu sayede çözümü mümkündür. Genel olarak yaz aylarının yorgunluğunu atabilir ve cildin pürüzsüz hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Cilt bakımında yeni nesil teknoloji olarak karşımıza çıkan bu yöntem, her zaman sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Hydrafacial cilt uygulamasını ön plana çıkaran en önemli etken ise renk tonlarını ortadan kaldırması, lekelerden kurtulmanız, deri altında kolajen üretiminin yeniden aktif olması, ince kırışıklıkların ortadan kalması olduğunu söyleyebiliriz.

Uygulama, oldukça etkili ve kısa zamanda sonuç vermesinden dolayı, cildin nem ihtiyacını da bu sayede karşılamış olacaksınız. Etkisinin yüksek olmasının yanında, hydrafacial her mevsim yapılmasına da imkân sunuyor. 

Hydrafacial İle Canlı Bir Cilde Sahip Olun

Hydrafacial cilt bakımı sayesinde derinlemesine temizliğin yanı sıra, uygulamadan sonra cilt hemen etkisini görmeye başlamış olacaksınız. Tekrarlayan seanslarla birlikte, her seferinde daha çok beslenen cilt, haliyle daha güçlü, güzel ve sağlıklı bir görünümü de beraberinde getirecektir. Tedavi amaçlı seansların ardından düzenli aralıklarla uygulamanın yapılmaya devam etmesi durumunda, cildinizin her zaman güzel görünmesini sağlamış olacaksınız. Bakımsız ciltlerde sıklıkla görülen cildin elastikiyetini kaybetmesi ile ciltte bulunan gözenekler büyümesi durumuna karşın, oldukça başarılı sonuçları bu uygulama ile elde etmiş olacaksınız. 

Genişlemiş gözeneklere sahip olanlar yağ ve kir gibi ya da yabancı maddelerin buralarda biriktiği bilir. Bu birikme neticesinde akne oluşumu gibi istenmeyen durumlar meydana gelir ve ayrıca izleri de kalıcı olur. Ciltte bulunan gözenekler cildin nefes almasını da sağladığı düşünürsek eğer, zaman içerisinde gözenekler tıkanarak, cildin sağlıksız olmasına neden olur. İşte tüm bunlardan hydrafacial cilt bakım uygulaması ile kurtularak, tam anlamıyla cilt yenilemesi yaptırmış olursunuz. 

İlk defa cilt bakımı yaptırıyorsanız eğer, öncelikli olarak cildinizin temizlenmesi, yenilenmesi, gözeneklerin kapanması, cildin sıkılaşması, kolajen üretiminin yeniden oluşması gerekiyor. Bunların tamamı hydrafacial ile mümkün olduğu gibi, uygulanan peeling ile birlikte, cildin ihtiyaçları daha hızlı bir şekilde giderilmiş oluyor. Böylelikle leke, akne, sivilce, kuruluk, yağlanma vb. problemler kurtulmuş olacaksınız. Tabii ki bunlar yeniden oluşacağı için, yapmanız gereken bu seansları ara ara kozmetik amaçlı olarak da yaptırmanız olacaktır.

Cilt Yenilemede Hydrafacial Etkisi

Hydrafacial cilt bakımı ile cildinizin tamamen temizlemesine ve yenilenmesine imkân sunar. İster tedavi amaçlı, isterseniz tedavi sonrası kozmetik amaçlı olarak düzenli cilt bakımınızı yaptırarak, cildinizin ciddi anlamda sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Hydrafacial vakum başlığı çok derin temizleme yapmaktadır. Derinin alt tabakasına nüfus ederek, burada ki hücrelerin canlanmasını da sağlayıp mevcut sorunların kalıcı olarak ortadan kalkmasına imkân sunar. Her seans aynı olmadığı gibi, kendi içinde farklı amaçlar için de kullanılmaktadır. Bunun kararını elbette ki cilt güzellik uzmanı veriyor ve süreci size uygun olacak şekilde tasarlıyor.

Cilt bakımı için hydrafacial tercih edilmesinin birçok farklı nedeni bulunuyor. Yine bu nedenler arasında yer alan hem yağlı hem karma hem de kuru cilt yapısındaki kişilere de uygun bir cilt bakımı olması geliyor. Ayrıca hydrafacial fiyatları da birçok benzer uygulamalara karşın daha cazip olmasından dolayı, yine tercihler arasında ilk sırada olmasını sağlıyor.

BEYMEZ Başkanı Erdal Öztürk kızını İngiltere’ye gelin verdi
Önceki BEYMEZ Başkanı Erdal Öztürk kızını İngiltere’ye gelin verdi
Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Sonraki Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada