Bölge

Hüsnü Kopuz'un bir yıldır kayıp olan kızı bulundu

Hüsnü Kopuz'un bir yıldır kayıp olan kızı bulundu
18.01.2018 14:46
| | |
9383

2017 yılının ocak ayında Dost Beykoz'un gündeme taşımasıyla hatırlanan Hüsnü Kopuz'un, boşandığı eşi tarafından kaçırılan 7 yaşındaki kızı bulundu.

Beykoz Kavacık’da emlakçılık yapan Hüsnü Kopuz şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandığı Sibel Çakmak tarafından kaçırılan 7 yaşındaki kızı Elif Ceren Kopuz’a polisin düzenlediği operasyonla kavuştu.

Sibel Çakmak tutuklandı. Pedagog eşliğinde ifadesi alınan Elif Ceren Kopuz, "Annemi çok seviyorum; babamı hiç hatırlamıyorum. Bana babamı göstermediği için anneme kızmadım ve ceza almasını istemem” dedi.

Hüsnü Kopuz-Sibel Çakmak çifti 2013 yılında boşandı. Hüsnü Kopuz, boşandıktan sonra eşinin psikolojik durumunun yerinde olmadığını söyleyerek kızlarının velayetini almak için mahkemeye başvurdu. 18 Kasım 2015’de Sibel Çakmak’a “Hezeyanlı bozukluk” teşhisi konuldu.

Sağlık raporunu dikkate alan mahkeme 18 Aralık 2015’de Elif Ceren Kopuz’un velayetini babaya verdi. Ancak Sibel Çakmak kızıyla birlikte ortadan kayboldu.

Hüsnü Kopuz, 2 Şubat 2016’da Beykoz Kavacık Polis Merkezine başvurdu. Boşandığı eşinin velayet davasını kazandığı kızını kaçırdığını söyleyerek şikayetçi oldu. Dava sürecinde kızının velayeti eski eşindeyken kendisine göstermediğini ve hafta sonları da kendisini kabul etmediğini söyleyen Kopuz, “17 defa gittiğim halde çocuğumu bir defa alabildim. O da tutuklama kararı olduğunda” dedi.

BAĞCILAR’DA YAKALANDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Sibel Çakmak ile 7 yaşındaki kızı E.K.’yı iki yıl sonra Bağcılar’da buldu. “Çocuğun Kaçırılması ve Alıkonulması, Hakaret ve Çocuk Teslimi Emrine Muhalefet” suçlarından hakkında yakalama kararı olan Sibel Çakmak gözaltına alındı.

Annemin ceza almasını istemem

Babasına teslim edilen Elif’in de pedagog eşliğinde ifadesi alındı. İlkokula giden Elif Ceren, “Annem oyun oynarken bazen bana kızıyor. Başı ağrıdığında da ilaç kullanıyor. Annemle kurslarda yatılı olarak kaldık ve son kaldığımız adreste üç aydır oturuyoruz. İki aydır okula gidiyorum. Ben annemi çok seviyorum; babamı hiç hatırlamıyorum. Annem bana babamı göstermediği için anneme kızmadım ve ceza almasını istemem.” dedi.

Anne Sibel cezaevine gönderildi...

Sibel Çakmak, emniyetteki sorgusunun ardından çıkarıldığı adliyede, “Çocuk Teslimi Emrine Muhalefet” gerekçesiyle tutuklanarak Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

İLGİLİ HABER: Beykoz'da bir aile dramı

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Gündem Haber, Elif Ceren Kopuz, Hüsnü Kopuz, Sibel Çakmak

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"