Hülya Polat 22. Sanat Yılı’nı Beykoz’da kutladı

  • Güncelleme: 28.04.2018 15:29
  • Okunma: 14127 kez
  • Yorum: 0
Karadeniz’in ünlü seslerinden Hülya Polat 22. Sanat Yılını Beykoz Çavuşbaşı Kasrı’nda düzenlenen bir programla kutladı.
Hülya Polat 22. Sanat Yılı’nı Beykoz’da kutladı

Hülya Polat için Karadenizli iş adamlarının organize ettiği geceye yine Karadenizli sanatçılar, Onay Şahin, Selçuk Balcı ve Zeki Üçkan’da sahne aldı. Tam bir Karadeniz kültürünün sahnelediği geceye çok sayıda iş adamı ve Hülya Polat hayranı katıldı.

Yine Karadeniz eğlence gecelerinde sıkça rastladığımız Piryoz ve Rakkanı Halk Oyunları ekipleri de Hülya Polat Sanat gecesine renk katan gruplar arasındaydı.

Geceden ilk sahne alan isim Onay Şahin oldu. Şahin, “Derede Kum Kalmadı” türküsüyle başladığı programında diğer sevilen türküleri ile devam ederken, Şahin’in hareketli türküleriyle yerinde duramayan Rizeliler sahnede horon oynadı.

Onay Şahin’in ardından sahne alan Selçuk Balcı, kemençeyle adeta salonu mest etti. Adı ile özdeşleşmiş türkülerini okuyan Selçuk Balcı’nın sahne aldığı bir saatlik süre zarfında Karadenizliler kendinden geçti. Selçuk Balcı daha sonra sahneye Zeki Üçkan’ı davet ederek düet yaptı.

Selçuk Balcı ve Zeki Üçkan’ın düeti konuklardan yoğun alkış alırken, ikili zaman zaman romantik türkülerde okudu.

Geede de birde açık artırma usulü ile kemence satışı yapıldı. Hülya Polat’a destek vermek amacıyla sahne alan Karadenizli sanatçıların imza attığı kemençe açık artırma yöntemiyle satıldı. Uzun bir müzayedenin ardından 12 bin TL’ye satılan Kemençe iş adamı Ali Ekşi’de kaldı.  

 

Piryoz Halk Oyunları ekibinin gösterisinin ardından gecenin yıldızı olan Hülya Polat alkışlar eşliğinde sahneye geldi.

Programı öncesi bir konuşma yapan sanatçı zaman zaman gözyaşlarına hâkim olamadı. “Şu anda kendimi sahnede değil, sanki evimde salonumu açmış, sanki can dostlarım beni ziyarete gelmiş gibi hissediyorum.” diye konuşan Hülya Polat, yirmi kusur yıldır müzik sektörünün içerisinde olduğunu ve kendi adına ilk kez böyle bir gece yapıldığını ifade etti.

“Bu akşam benim için çok önemli. Bazı ufak tefek aksaklıklar yaşadık. Dün akşam hastanede yatıyordum. Dr. Necmi Kurt hocamızın sayesinde bu akşam huzurlarınızdayım.” diye konuşan Hülya Polat, “bu akşam birbirinden kıymetli sanatçı arkadaşlarım benim yanımdaydı. Benim yol arakadaşım, benim kader arkadaşım Zeki Üçkan hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

“Onlar sponsor değil kültür elçileri”

Hülya Polat, “Benim olmazsa olmazlarım” diye nitelendirdiği saz arkadaşlarına yönelik duygularını anlatırken gözyaşlarına hâkim olamadı. Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı ve Avrasya İnşaat’ın sahibi Mikail Akyıldız’ında aralarında olduğu iş adamlarının geceye vermiş olduğu desteği bir sponsorluk desteği olarak değerlendirmek istemediğini ifade eden Hülya Polat, 22. Sanat Yılını Kutlamak amacıyla hazırlanan geceye destek veren Karadenizli iş adamlarını kültür elçileri olarak ilan etti. Polat işadamlarına ayrı ayrı gönülden teşekkür ettiğini ve bu geceyi hayatı boyunca unutmayacağını söyledi.

Konuşmasının ardından programına başlayan Hülya Polat gece ikiye kadar sahnede kaldı. Sanatçı hareketli türkülerinin yanında zaman zaman duygusal türkülerini de seslendirdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz