Ekonomi

Hülya Avşar’a Riva faturası

Hülya Avşar’a Riva faturası
2014.08.04 00:00
| | |
11528

Riva'da yaptırdığı 'Çakıltaşı' adlı villayı beğenmeyerek ücretini ödemediği gerekçesiyle mahkemeye verilen Hülya Avşar suçlu bulundu.

Ünlü sanatçı Hülya Avşar ile Beykoz Riva'daki 5 dönümlük arazisine 9 adet ekolojik villa yaptırmak için anlaştığı Konuş İnşaat arasındaki anlaşmazlık karara bağlandı. Davanın üç yıldır devam ettiği Ticaret Mahkemesi, inşaat firmasının yaptığı örnek daireyi beğenmeyerek, fatura edilen 873 bin lirayı ödemeyen Avşar'ı haksız buldu ve 450 bin 295 lira ödemesine hükmetti.

Avşar ve firmayı karşı karşıya getiren süreç 4 yıl önce başladı. Ünlü sanatçı, Beykoz Riva'da Sait Halim Paşa'nın vârislerinden Ahmet Halim Celaloğlu'ndan satın aldığı 5 dönümlük arsaya 9 villa yaptırmak için Konuş İnşaat'la anlaştı. Sözleşmeye göre villaların satışından elde edilecek kârın yüzde 60'ı Hülya Avşar'a, yüzde 40'ı Konuş İnşaat'a kalacak, ayrıca firma örnek bir villa yapacaktı. Ancak firmanın "Pebble" (Çakıltaşı) adı ile yaptığı örnek villayı beğenmeyen Avşar, eksiklerinin giderilmesini istedi. Bu gelişme üzerine Avşar, firmanın villa bedeli olarak istediği 873 bin lirayı ödemeyi reddetti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Hülya Avşar, Riva, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"