HSYK'nın yeni kararnamesi Beykoz'u da etkiledi

  • Güncelleme: 15.06.2015 23:57
  • Okunma: 11501 kez
  • Yorum: 0
HSYK Kararnamesi’yle ülke genelinde yaklaşık 2 bin 500 Hâkim ve Savcının yeri değiştirildi. Bu değişim Beykoz Adliyesi'ni de etkiledi
HSYK'nın yeni kararnamesi Beykoz'u da etkiledi

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) hazırladığı 12 Haziran 2015 tarihli ve 943 Sayılı Adlî Yargı Kararnamesi'nde ülke genelinde 2 bin 401 Hâkim ve Savcının yerlerini değiştirdi. Buna göre Beykoz ilçemizden de 1 Hâkim, Kartal'daki İstanbul Anadolu Adliyesi Hâkimliği’nde görevlendirilirken; Yargıtay’da görevli 1 Hâkim ve Diyarbakır’da görev yapan 1 Savcı da Beykoz'da görevlendirildi. Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığı'nda görevli Ali Çağır, Beykoz Cumhuriyet Savcılığı'na gelirken, Yargıtay'da Tetkik (Araştırma-İnceleme) Hâkimi olarak görev yapan Şükran Dağlı İlgün de yine Beykoz'a geldi. Hâkim Şükran Dağlı'nın geçmişte özellikle tapu konularında titiz çalışmalar yaptığı ve tapu davalarında yüksek ölçüde tecrübeli olduğu öğrenildi.

Beykoz Adliyesi'nde HSYK Kararnamesi ile 1 Savcı ve 2 Hâkim için yer değişikliği gerçekleştirildi. Kararname'ye göre Beykoz Hâkimi Banu Aliye Alkoç, İstanbul Anadolu Hâkimliği’nde görevlendirildi. Diyarbakır Cumhuriyet Savcısı Ali Çağır ve Yargıtay Tetkik Hâkimi Şükran Dağlı İlgün ise Beykoz Adliyesi'ne geldi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz