Makaleler

Hoşgeldin 2014

2014.08.19 00:00
| | |
7568

Zaman, ışık hızıyla gelip geçiyor. 2013’ü de daha öncekileri olduğu gibi geride bıraktık.

Dün, bugün, yarın derken günlük yaşam telaşında bizler farkında bile olmadan bir de bakıyoruz ki, koca 1 yıl geçmiş. 2013 Türk Sporu için hayal kırıklıkları ve sıkıntılarla dolu geçmesinin yanında ulusal ve uluslararası başarılara da ulaştığımız bir yıl oldu.

Olimpiyat düzenleme tutkumuzu son turda Tokyo’ya kaptırmamızın ardından geçirdiğimiz sarsıntıdan henüz kurtulamadan, ortaya çıkan doping skandallarıyla kelimenin tam anlamıyla dibe vurduk. Türk Sporu, Kırkpınar Er meydanında Ata Sporumuz Güreşte bile onlarca pehlivanın dopingli çıkması sonucu büyük bir sarsıntı geçirdi. 

Bunların yanında, futbolda, FenerbahçeGalatasaray ve Trabzonspor’un Avrupa Kupaları’nda elde ettikleri başarılı sonuçlar, Basketbol Genç Milli Takımımızın kazandığıAvrupa ŞampiyonluğuVakıfbank Bayan Voleybol Takımının dünya çapındaki yenilmezlik serisi sonucu eriştiği Avrupa ve Dünya Kulüpler Şampiyonluğu.

Ülkemizde düzenlenen 17. Akdeniz Oyunlarında sporcularımızın kazandıkları toplam 128 madalyayla (47 Altın, 44 Gümüş ve 37 Bronz) İtalya’nın ardından ikinci olması,Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın 4. Kez Avrupa Kulüpler Şampiyonu olması ilk anda aklımıza gelen başarılar olarak tüm ülkemizi sevince boğdu. Dileğimiz odur ki, 2014 yılında elde edeceğimiz ulusal ve uluslararası başarılar 2013’ü gölgede bırakır.

Beykoz Kulüpler Birliği olarak, “İstanbul’da Sporun Başkenti Beykoz” sloganımızı diğer tüm ilçelerimize kabul ettirme iddiasıyla yola çıkacağız. Bu iddiamızı yaşama geçirebilmek adına tüm Beykozlu hemşerilerim başta olmak üzere, yerel yönetimimizin, Kaymakamlığımızın,Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarımızla, sivil toplum örgütlerinin, spor kulüplerimizin de destek ve katkılarıyla yeni yılda yeni projelerimizle hizmetinizde olmaya devam edeceğiz.

2013’de projelerimizle ilgili çalışmalarımıza destek veren öncelikle Kulüp Başkanları ve Yöneticilerine, Kaymakamımız Sayın Süleyman Erdoğan’a, Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek’e, BEDES Başkanı Gülay Demirel’e, Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Babuz’a, Beykoz OFD Şube Başkanı Saniye Efe’ye, Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici’ye, Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu’ya, Çiğdem Muhtarı Murat Erdal’a, Dr. Yaşar Kansak’a, İlçe Spor Müdürü Serkan Öçalmaz’a, STK’larımızın başkan ile yöneticilerine ve Beykoz’un değerli yerel basın temsilcilerine teşekkür ederim.

Anahtar Kelimeler: Hoşgeldin 2014, Dost Beykoz, Beykoz, Asım Özdemir

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"