Hoppala curcuna ile kahkaha rüzgarı

  • 0
  • 7915
Hoppala curcuna ile kahkaha rüzgarı
Hoppala curcuna ile kahkaha rüzgarı
Hoppala curcuna ile kahkaha rüzgarı
Hoppala curcuna ile kahkaha rüzgarı
Hoppala curcuna ile kahkaha rüzgarı
Hoppala curcuna ile kahkaha rüzgarı
Hoppala curcuna ile kahkaha rüzgarı

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri’ni Destekleme Derneği (BİSK) tarafından gerçekleştirilen etkinliklerden birisi daha başarı ve geniş bir katılım ile yapıldı.

Daha önceki aylarda da bir tiyatro etkinliği yapan Beykoz Kulüpler Birliği, “Hoppala Curcuna” adlı 2 perdelik tiyatro oyunu ile davetlilere hoşça ve bol kahkahalı bir akşam yaşattı.

Beykoz Belediyesi’nin Göksu’da bulunan Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi, Feridun Karakaya Sahnesi’ndeki oyunda başarılı performansları ile hak ettikleri alkışı fazlası ile alanoyuncular gördükleri yoğun ilgiden oldukça memnundu.

Diğer yandan oyunun bazı bölümlerinde Beykoz Kulüpler Birliği’nin bazı üyelerinin isimlerinin interaktif bir ortamda geçmesi gecenin sürprizi oldu. Bu anlarda izleyenlerden bolca alkış gelmesi ise dikkatlerden kaçmadı. Oyunu izleyenler arasında “Kurtlar VadisiPusu” adlı dizide canlandırdığı Mete Aymar karekteri ile tanınan İbrahim Gündoğan’ın da olması bir başka ayrıntı oldu.

Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir 2 perdelik oyunun ardından yaptığı konuşmada, Beykoz Kulüpler Birliği olarak güzel bir etkinliğe daha imza atmaktan dolayı mutluluk ve heyecan yaşadıklarını söyledi.

“Bizim bu etkinliğimize katkı sunan, destek olan ve bizzat gelerek hem hoşça vakit geçiren hem de bizleri onurlandıran davetlilere teşekkürlerimizi iletmek isterim”şeklinde konuşan Özdemir, oyuna katkıları nedeniyle Ekrem Başlantı, Gökhan Güneri Vural, İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Serkan Öcalmaz, Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici, Bisk Kurucu Başkanı Abdullah Yümsel, Başaran Yavuz ve Adem Sefer ve diğer isimlere teşekküretti.

Voleybol 3.Liginde Beykoz’u temsil eden Belediyespor Takım oyuncularına, antrenörleri Bektaş Durmaz’a, yine Mehmet Yağız Yönetimindeki Belediyespor Futbol Takımıoyuncularına da ayrı bir paragraf ile katılımları nedeniyle teşekkür eden Özdemir, daha sonraBirlik bünyesindeki spor kulüplerince imzalan bir futbol topunu günün anısı olarak muhafaza edeceklerini söyledi.

BİSK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Songül Emanet ve Beykoz BelediyesporVoleybol Takımı Kaptanı Hazal Elitaş, tiyatro oyuncularına çiçek ikram verdiler.

Bu arada izleyicileri kahkaya boğan oyunun konusu ise şöyleydi.

HOPPALA CURCUNA

Oyun keyifle izleyeceğiniz bir komedi oyunudurHayri Bey ile Kayserili Maşallah yağ ticareti yapan iki arkadaş ve ortaktır. Hayri Bey in kızı Leyla; yurt dışından züppe bir erkek arkadaşı ile eve döner. Hayri Beyse bu durumdan hiç memnun olmamıştır. Çünkü bütünservetini kızı Leyla’nın üzerine yapmıştır. Hayri Bey, bu ilişkiyi bozmak ve sermayeyikurtarmak için, kızını ortağıyla baş göz etmek ister. Eşi Aynur ve kızı Leyla’nınbeğenmediği ortağı Maşallah la evlendirmek ister. Lakin bu hiç de kolay olmayacak çünküMaşallah bey çok cimri ve üstüne başına çok önem vermeyen köylü bir tiptir. Hayri beyse ortağı Maşallah ı kızına ve hanımına beğendirmek için işe koyulur ve bir hikaye uydurur. Buhikayenin gerçek olmadığına kulak şahidi olan kızın erkek arkadaşı işleri karıştırmak için elinden geleni yapar ve işler iyice karışır.

YÖNETMEN: Aziz İzzet Biçici

YAPIMCI SÜPERVİZÖR: Osman Kaba

DEKOR: Kağan Öztop

REJİ: Ülkü Özer

OYUNCULAR: Aziz İzzet Biçici, Kağan Öztop, Osman Kaba, Selin Aşık, Nihal Gökbudak, Erhan Temiz ve Emel Vayvay

Haber Merkezi

Musiki Topluluğu’ndan 2014 Konseri
Önceki Musiki Topluluğu’ndan 2014 Konseri
Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Sonraki Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz