Toplum

Hollandalılara Beykoz’da Kanal Riva sunumu

Hollandalılara Beykoz’da Kanal Riva sunumu
01.05.2015 16:46
| | |
13643

Foto galeri

Rotterdam Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 35 kişilik öğrenci grubu ve 4 öğretim üyesi Beykoz’u ziyaret ederek Kanal Riva Projesi’yle ilgili bilgi aldı.

Hollanda-Türkiye arasındaki ilişkiler ve ticari gelişmeler üzerine çeşitli araştırmalar yapan öğrenciler, Kanal Riva’yla ilgili bilgi almak üzere Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i ziyaret etti.

İstanbul’un dünya çapında projeleri kucaklamaya hazırlandığını ifade eden Başkan Yücel Çelikbilek, Kanal Riva Projesi’yle bölgeyi turizm, ekonomi ve tarım alanında geliştirmek hem de sel baskınlarını önlemek istediklerini söyledi.  

Öğrencileri ilçede ağırlamaktan dolayı büyük memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Yücel Çelikbilek Beykoz’un ve İstanbul’un tarihi ve doğal güzellikleri hakkında bilgiler verdi.

Misafir öğrenciler de turistlerin Beykoz Belediyesi’nden beklentilerine dair araştırma projelerini ve önerilerini sundular.

Beykoz Belediyesi Şehir Plancısı Erhan Kip ise öğrencilere Kanal Riva Projesi’nin sunumunu yaparak ilçe turizmine, ekonomiye ve sosyal hayata katkılarıyla ilgili soruları yanıtladı.

Ziyaret kapsamında Başkan Çelikbilek öğrencilere ilçeye dair kültür yayınları hediye etti. Öğrenci temsilcileri de Başkan Yücel Çelikbilek’e Hollanda Peyniri takdim etti. Ziyaret günün anısına fotoğraf çekimiyle son buldu. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Kanal Riva, Proje, Bilgi, Rotterdam Üniversitesi, Eyüp Kip

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"