Hızır Yılmaz ve Şevket Arıkan kavgasında yeni aşama

  • 0
  • 9575

CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan'a yönelik yapılan darp olayında, yeni bir aşamaya gelindi.

CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan'a yönelik yapılan darp olayında, yeni bir aşamaya gelindi.

Geçtiğimiz gün CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan'a yönelik Beykoz Adliyesi’nde gerçekleştirilen darp olayının yankıları sürüyor. Önceki Yerel Seçimlerde CHP'den Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Hızır Yılmaz'ın beraberindeki iki kişiyle Beykoz Adliyesi'nde Şevket Arıkan'ı darp ettiği olayla ilgili olarak yeni bir aşamaya gelindi. Hızır Yılmaz'ın şiddet içeren görüntülerinin Beykoz Adliyesi'nde bulunan kameralar tarafından saniye saniye kaydedildiği ortaya çıkarken, Arıkan'ın bu görüntüler ışığında suç duyusunda bulunduğu öğrenildi.

Dost Beykoz'un edindiği bilgilere göre, aynı zamanda kendisi de bir hukukçu olan CHP Beykoz İlçe Başkanı Avukat Şevket Arıkan, videodaki görüntülerden fotoğraf çekerek, bunu dava dosyasına ekledi. Böylelikle Hızır Yılmaz'ın Adliye koridorlarında gerçekleştirdiği darp olayı, görüntülerle de netleşmiş oldu. Gelişmelerin ardından ise CHP'deki üst yönetimin Hızır Yılmaz'a geçmişte verdiği "1 yıllık hak mahrumiyeti" cezasından çok daha ağır bir ceza vermesinin beklendiği kaydedildi. Ayrıca Arıkan'ın Beykoz Adliyesi'nde başlattığı 'darp' davasında da Hâkim'in kanıtları Hızır Yılmaz'ın aleyhine değerlendirmesi durumunda Yılmaz'ı parti içinin peşi sıra adli bir ceza da bekliyor olacak.

Beykozlu CHP’liler: “Hızır Yılmaz, yalnızca Arıkan’ı değil, partinin tümünü darp etmiştir!”

 

CHP'de 6 Aralık günü gerçekleştirilecek olan 35. Beykoz Olağan Kurultayı öncesi İlçe Başkanı Şevket Arıkan'a yönelik gerçekleştirilen 'darp' olayı, ilçede büyük yankı buldu. Taraflı-tarafsız herkes Başkan Şevket Arıkan'a yönelik yapılan bu eylemi kınarken, özellikle CHP'liler yapılan hareketin tüm Beykozlu CHP'lilere yönelik olduğu konusunda hemfikirdi. İddialar ardı ardına gelirken, Dost Beykoz'da yer alan haberin hiç kimse tarafından yalanlanmaması dikkat çekti. Bugün ise Haber Merkezi'nin ulaştığı bilgiler, 'darp' olayını başka bir boyuta taşıdı. Buna göre, Hızır Yılmaz ve beraberindeki iki kişi CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan'a yönelik eylemi gerçekleştirirken, Beykoz Adliyesi'ndeki kameralar da kayıt altındaydı.

Kendisi de bir Avukat olan Şevket Arıkan'ın Adliye görüntülerine eriştiği ve bu görüntülerden alınan fotoğrafların da Hızır Yılmaz'a karşı açılan dava ve şikâyetlerde kullanılacağı öğrenildi. Beykoz Adliyesi'ne suç duyurusunda bulunan Şevket Arıkan'ın bu belgeleri CHP Genel Merkezi'ne de göndermesi bekleniyor. Hızır Yılmaz'ın şiddet içerikli görüntülerini gören CHP Genel Merkezi'nin ise bu kez Hızır Yılmaz'a çok ağır bir ceza vereceği tahmin ediliyor.

Haber Merkezi

Köyünüzün adı değişti mi?
Önceki Köyünüzün adı değişti mi?
Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz