Siyaset

Hızır Yılmaz, Nagihan Akan ve hukuk!...

Hızır Yılmaz, Nagihan Akan ve hukuk!...
2014.08.31 00:00
| | |
5668

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, eski başkan Nagehan Akan’a hakaret etmekten dolayı suçlu bulundu.

Hızır Yılmaz'ın bir oy farkla ilçe başkanlığını kazandığı kongre öncesi, dönemin ilçe başkanıNagehan Akan ile ilçe merkezinde yaşadığı tartışma yargıya taşınmıştı. Bu tartışmada Hızır Yılmaz ve beraberindekilerin Nagehan Akan'ı tehdit ettiği iddia edilmişti. Yargılama sonrası adli para cezasına çarptırılan ve beş yıl süre ile hakkında verilen hüküm geri bırakılan Hızır Yılmaz’ın dosyası, TCK'nın 53. Maddesi'ni kapsayan iddialar olduğu gerekçesi vemahkemenin ‘görevsizlik’ kararıyla birlikte bir üst mahkemeye gönderildi. Hızır Yılmaz, beraberindeki 2 kişiyle birlikte ‘2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle’ bir üst mahkemede yargılanacak.

‘Organize işler’

Bir yıldır devam eden mahkemede karar verildi: Hızır Yılmaz adli para cezasına çarptırılıp, kararın açıklanması geriye bırakılırken, Beykoz 2. Sulh Ceza Mahkemesi dosyayı'görevsizlik' gerekçesiyle Beykoz Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. Mahkeme buna gerekçe olarak da "Sana gününü göstereceğiz, seni öldüreceğiz, seni balkondan aşağı atacağız v.s." şeklindeki beyanların Türk Ceza Kanunu 53. Maddesi'ne göre 'birden fazla kişi tarafından birlikte eylemleri' kapsamına girmesini gösterildi. Buna göre 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası şeklindeki düzenlemenin Asliye Ceza Mahkemesi'nin alanına girdiği vurgulandı.

‘Bin 500 lira adli para cezası verildi’

27 Haziran Perşembe günü yapılan 6. celsede karar verildi. Verilen kararda "Gereği düşünüldü..." diye başlanılarak, Hızır YılmazTCK 125 ve 53. maddelerden suçlu bulundu.Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen davada TCK 125'den dolayı Hızır Yılmaz toplam bin 500 lira adli para cezasına çarptırıldı. TCK 53. maddede ise ‘2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası’ öngörüldüğünden, dosya Beykoz Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

Yargıtay yolu açık olan kararda ayrıca yargılama gideri olan 28 liralık davetiye gideri de Hızır Yılmaz'dan tahsil edilecek.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Ceza, CHP, Dava, Tehdit, Hızır Yılmaz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"