Son Dakika

Hızır Yılmaz mitinginde esti gürledi

  • 0
  • 8607
Hızır Yılmaz mitinginde esti gürledi
Hızır Yılmaz mitinginde esti gürledi
Hızır Yılmaz mitinginde esti gürledi
Hızır Yılmaz mitinginde esti gürledi
Hızır Yılmaz mitinginde esti gürledi
Hızır Yılmaz mitinginde esti gürledi
Hızır Yılmaz mitinginde esti gürledi

CHP'nin tartışmalı Beykoz İlçe eski Başkanı Hızır Yılmaz, 1 Eylül Barış Günü'nde hızını alamayarak tehdit savurdu:

CHP Beykoz İlçe eski Başkanı Hızır Yılmaz1 Eylül Barış Günü'ne denk getirdiği Aday Adaylık resmi başvurusunda 'aşırı'davranışlarıyla dikkat çekti. Diğer Aday Adayları'ndan farklı olarak, İlçe Merkezi'nin toplantı salonunda değil, kapı önüne kurulan kürsüde ve kurulan kolonlardan verilen yüksek desibelli sesle Aday Adaylığı'nı açıklayan Hızır Yılmaz, bu açıdan 'tüm aday adaylarına eşit yaklaşım' konusunda teşkilata büyük bir 'pot'kırdırdı. Resmi başvurusunu yaparken annesi ve akrabalarını da alana toplayan Hızır Yılmaz'a yoğun bir kalabalığın destek verdiği gözlendi.

Alanda toplanan kişilerden, "18 Mart Çanakkale ve 30 Ağustos Zafer Bayramları'nda toplanamayan kalabalığı topladı" övgüleri alan Hızır Yılmaz, miting gibi geçen basın toplantısına şu sözlerle başladı: "Sevgili dostlarım! Hayatımın her döneminde kürsülere çıktım, konuşma yaptım, inanın bugün olduğu kadar hiç heyecanlanmadım". Meydandaki kalabalığın önce 1 Eylül Barış Günü'nü kutlayan Hızır Yılmaz, ardından hızını alamayarak, "Halk olmazsa ne barış olur ne de kazanılacak bir zafer olur. Buradan söz veriyorum. Bu 2B yasası, Meclis'te tekrar görüşülüp, halkın alacağı oranlara gelmezse Ankara'yı birilerine dar ederiz!" şeklinde konuştu.

'Bağıra çağıra Adaylık Başvurusu'

Hızır Yılmaz'ın basın toplantısına katılan CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz ve CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Füsun Sökmez de kalabalıktan etkilendi. Normal konuşmalarından'birkaç perde yukarıda' bir konuşma yapan ikili, CHP'nin Beykoz'u alacağına yönelik vurgularla süslü konuşmalarında, Aday Adayları Hızır Yılmaz'a destek verdi. Bahadır Yavuz ve Füsun Sökmez'in ardından, coşkulu kalabalığın arasından sıyrılarak güçlükle kürsüye ulaşan CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayları'ndan Hızır Yılmaz, bu sırada kürsü yanında oturan annesinin elini öperek, onunla kucaklaştı. Mikrofonu eline aldıktan sonra Beykoz'un tanıdığı Hızır Yılmaz haline gelen Aday Adayı, uzun süren konuşmasında iktidara yüklendi. Konuşmasına, annesi ve onun kendisine verdiği öğüdü açıklayarak başlayan Hızır Yılmaz"Dostlar! Biraz önce annem bir sürpriz yaptı, elini öptüm. Genelde bu tür toplantılara gelmesini ben de uygun görmem, heyecanlanmasın diye istemezdim. Ama gelmiş, onur vermiş. Çünkü ona çok şey borçluyuz biz. 7 yaşında yetim kaldığımızda, adam olmayı öğrenmek babamızdan nasip olmadı ama annemiz bize adam olmayı öğretti ve bir tek şey söyledi: 'Ben sizi büyüyünce büyük işadamı, makam sahibi, bakan, başbakan olmanız için dua etmiyorum. Sizin adam olmanız için dua ediyorum'. Ben de hayatımın hiçbir döneminde büyüyünce ille işadamı, ille belediye başkanı ille milletvekili ille bakan olacağım diye değil, adam olacağım diye söz verdim" diye konuştu.

'Rizeli Rizeli'ye karşı'

CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayları'ndan Hızır Yılmaz, konuşmasında 'yerele'yönelik mesajlarını 'geneli eleştirerek' verdi. Belediye Başkanı'ndan çok milletvekili aday adayının konuşmasını andıran toplantıda, Hızır Yılmaz şunları söyledi:

"Dostlar! Beykoz halkı için bir Rizeli sürgün yasası çıkardı. Başbakan, Rizeli Recep Tayyip Erdoğan, Beykozlu için 2B sürgün yasasını çıkardı. Allah zehri yaratırsa panzehirini de yaratır. Recep Tayyip Erdoğan'ın Beykozlu için çıkardığı 2B sürgün yasasını yırtıp çöpe atmak için bir Rizeli daha var. O da Cumhuriyet Halk Partisi'nin Aday Adayı Hızır Yılmaz'dır.

Ey Allah'tan korkmazlar! Kullardan da mı utanmıyorsunuz? Ama unutmayın, zalimin zulmü varsa, mazlumun Allah'ı var. Sorguncunun, vurguncunun, rantçının, yandaşın AKP'si varsa yoksulun, kimsesizin, 2B sürgün yasası mağduru Beykozlu'nun CHP'si var, Hızır Yılmaz'ı var"

'Başkan Çelikbilek için ağır itham'

Hızır Yılmaz, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e yönelik de eleştiri getirerek, "Ey Belediye Başkanı Sayın Yücel Çelikbilek! Beşevler'de oturan vatandaşlarımızın yerlerine göz koyarken, birilerine rant çekmeyi kafana koyarken, hiç düşünmedin mi? O evlerin içerisinde oturan insanlar, çoluk çocuğu, geceleri başını yastığa koyduğu zaman uyuyabiliyor mu diye hiç düşünmedin mi?" dedi. Görele Mahallesi'nde yaşanan gergin Ramazan İftarı'na da değinen Hızır Yılmaz, Belediye Başkanı'nı ve beraberindekileri ayakkabıyla camiye kaçmakla itham etti.

Bu sırada kalabalık arasından bir grubun 'Görele seninle gurur duyuyor!' diye slogan attığı görüldü. Ancak Dost Beykoz'un haber haline getirdiği ve saniye saniye görüntülediğiGörele Köyü'ndeki iftar gününde, Çelikbilek ve beraberindeki AK Partililerin camiye kaçmadığı, yatsı namazını kılmak için camiye girdiği biliniyor. Girişte ise ayakkabıların çıkarılmadığı doğru değil. Söz konusu gün, caminin hemen çaprazında bulunan kahvehanede oturan Hızır Yılmaz'ın ise böyle bir şey olsa dahi göremeyeceği kadar uzakta olduğuysa çok açık. Hızır Yılmaz’ın ise bunu ithamı yaparken ya ‘ironi’ yaptığı ya da kalabalığın verdiği cesaretle ağzından kaçırdığı sanılıyor.

Haber Merkezi

Yücel Çelikbilek dört başkandan biriydi!
Önceki Yücel Çelikbilek dört başkandan biriydi!
Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Sonraki Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz