Hızır Yılmaz işçilere firma kurduracak

  • Güncelleme: 20.10.2012 00:11
  • Okunma: 5065 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz İlçe Örgütü, DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası’nı ziyaret etti.
Hızır Yılmaz işçilere firma kurduracak

Ziyarette, Bahadır Yavuz, Erdal Öztürk, Hüseyin Okumuş, Selami Özçelik, Mustafa Yıldız ve Burak Erdal’ın eşik ettiği Hızır Yılmaz, Genel İş sendikası’nı kendi evleri gibi gördüklerini söyledi.

“Ziyaret ettiğimiz Genel İş Sendikasını kendi evimiz gibi bildiğimizden çiçek ve çikolata getirmedik. Bunun sebebi sadece ve sadece kuruluşla olan gönül bağımızdandır. Sendikanın yanındayız. Sizlere verilen yerin küçük olması Belediye’nin size bakış açısının önemsiz olduğunu göstermektedir. İşçilere önem vermezsek iş bekleyemeyiz” şeklinde konuşan Hızır Yılmaz, “Atama bekleyen öğretmenlerimizin durumu bizi üzdü. Emeğe ve öğretmenlere hükümetin bakış açısı anladığımız kadarıyla olumlu değil. Bu şekildeki düşünceyle öğretmenlerimizden verim alamazsınız” dedi.

 
İşçilere firma kurduracağız
Yılmaz şöyle devam etti: “Taşeron firmalar üzerinden istediğiniz kadar işçi alabiliyorsunuz ama kadrolu işçi alamıyorsunuz. İktidar olduğumuzda bu durumu kesinlikle aşacağız. Bunun için de işçilere firma kurduracağız.”
 
Odamız ufak ama daha önce hiç yoktu…
DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası 2 Nolu Şube Başkanı Nevzat Karataş’ta ziyarete ilişkin, ilk defa bir siyasi parti tarafından ziyaret edildiklerini dile getirerek, “oldukça memnunuz. Tercihimiz Taşeronların ortadan kaldırılmasıdır. Bizlerinde bu taşeron firmaları ortadan kaldırmak için uğraş vermemiz oldukça eleştiri konusu oluyor. İzmir Belediyesi’nin bu işi iyi yaptığı söylenebilir.” dedi.
 
Odalarının ufak olduğunu ve daha önce hiç odaları olmadığını söyleyen Karataş,  “Evet, odamız ufak ama daha önceleri hiç odamız yoktu, yeni oldu. Bizim bir duruşumuz var, bu değişmez. Sendikamızda asla siyaset olmaz. Bu akşam Kartal’da ‘Savaşa Hayır’ mitingimiz var. Görüldüğü gibi çalışmalarımız devam ediyor. Dolayısıyla ziyaretiniz bizleri oldukça memnun etti.” dedi.
Haber Merkezi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz