Siyaset

Hızır Yılmaz'ın yönetimi de gemiyi terk etti

Hızır Yılmaz'ın yönetimi de gemiyi terk etti
2014.09.03 00:00
| | |
5541

Beykoz siyasetinde oldukça hareketli ve bir o kadarda tartışmalı bir dönem yaşayan Hızır Yılmaz'ın İlçe Başkanı seçildiği yönetimi de gemiyi terk etti.

Hızır Yılmaz CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı olduktan sonra İlçe Yönetimi Bahadır Yavuz'u İlçe Başkanı olarak seçmişti. Yaşanan Meclis üyesi listesi tartışmaları üzerine Bahadır Yavuz'da istifa etmişti.

Bunun üzerine İlçe Başkanlığı'na Musa Aksu getirilmişti. Alınan 30 Mart Seçim Sonuçları CHP'de sarsıntıya yol açarken, olağanüstü kongre için delegeler imza toplama çalışmasına başlamıştı. Bununla birlikte oluşan örgüt baskısı CHP İlçe Yönetimi'nin de ipini çekti. Geçen hafta yapılan İlçe Yönetim Kurulu'nun olağanüstü  toplantısında 19 Mayıs sonrası istifa kararı alınmıştı. Bunun hemen ardından 20 Mayıs 2014 Salı günü İlçe Yönetimi istifa dilekçesini İl Yönetimine sundu.

Böylece Beykoz'da oldukça tartışmalı bir o kadarda seviyesiz bir dönem olan Hızır Yılmaz dönemi resmen kapanmış oldu. CHP'nin Beykoz İlçe Yönetimi Hızır Yılmaz'ın İlçe Başkanı seçildiği kongrede seçilen yedek isimlerden oluşuyordu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Beykozhaber, İlçe Yönetimi, İstifa, Hızır Yılmaz, CHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"