Hızır Yılmaz’ın adayları sahnede el ele

  • 0
  • 7176
Hızır Yılmaz’ın adayları sahnede el ele
Hızır Yılmaz’ın adayları sahnede el ele
Hızır Yılmaz’ın adayları sahnede el ele
Hızır Yılmaz’ın adayları sahnede el ele
Hızır Yılmaz’ın adayları sahnede el ele
Hızır Yılmaz’ın adayları sahnede el ele

Beykoz Belediye Başkanlığı'nın CHP'li Adayı Hızır Yılmaz, partisinin Meclis Üyesi Adayları tanıtım toplantısında Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i bir kez daha kameralar önünde tartışmaya davet etti.

Hızını alamayarak "Yandaş gazetelerini de yanına al! Beykoz'un çözümlerini bakalım sen mi biliyorsun, yoksa Hızır Yılmaz mı biliyor" diyen Yılmaz, basın emekçileri arasında da kısa süreli gerilime neden oldu.

Öte yandan Beykoz'un tanınan ve sevilen simalarından Gökhan Taneri Vural da Meclis Üyesi Aday listesinde yer almamasına rağmen toplantıya katıldı ve Hızır Yılmaz'a tepkisini müzik eşliğinde halay çekerek gösterdi.

‘Yılmaz Işık davul-zurnayla geldi’

Daha önce öğlen 12.00’da yapılacağı duyurulan tanıtım toplantısı, Hızır Yılmaz’ın saat13.20’de salona gelmesi nedeniyle yaklaşık bir buçuk saat geç başladı. Bu süreçte CHP’liMeclis Üye Adayları, kâh birbirleriyle kâh CHP’li üyelerle kısa süreli sohbet etti. CHP’ninMeclis Üyesi Adayları’ndan Yılmaz Işık, kalabalık bir topluluk eşliğinde ve beraberinde davul-zurna olduğu halde tanıtım toplantısının yapılacağı Kavacık Aşşrom’a geldi. Meclis Üyesi Adayları’nın tek tek kürsüye davet edildiği sırada da en çok alkışı alanlardan birisi de yine Yılmaz Işık oldu. BEDES Başkanı Gülay Demirel, Beykoz Belediyesi eski Zabıta MüdürüHakkı Emanet ve Muhtarlar Derneği eski Başkanı Cavit Gül de yine yoğun ilgiyle karşılanan ve en çok alkışı alan Meclis Üyesi Adayları arasında yer aldı.

CHP içinden bir parti daha çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi'nin içerisinden ayrılan ve küsenlerle ‘parti içinden yeni bir parti’çıkarmayı başaran tartışmalı Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, Meclis Üyesi Adayı tanıtım toplantısında adeta 'günah çıkardı'. Konuşmasına, partiden ayrılan ya da Meclis Üyesi Aday listesinde adını görmediği için gönül koyan CHP'lilere seslenerek başlayan Yılmaz"Bugün, şu önümde duran arkadaşlarla gurur duyduğum gibi bazı arkadaşlarımın dışarıda olduğu için üzüntü duyuyorum" şeklinde konuştu. Seçimlerden önce kendisini Başkan ilan eden ve kendisinden "Beykoz Belediye Başkanı" diye bahseden Hızır Yılmaz, şunları söyledi:

"Ne Beykoz Belediye Başkanı olarak ben, ne de Meclis Üyeleri değil, bu partinin, Cumhuriyet Halk Partisi'nin sahipleri CHP'li üyelerdir. Ben örgütüm için varım. Sadece örgütümün önünde boyun eğerim. Amacım, hem CHP'ye hem de Beykoz'a emir kulu yapmaktır. Siz genlerinde devrimcilik olanlarsınız, bir sürelik de olsa arkadaşının küsmesini düşünmeyeceksiniz"

CHP Gençlik Kollarının AK Parti seçim bürolarını yazarken yakalanarak karakola götürüldüğünü unutan Hızır Yılmaz kendi afişlerinin söküldüğünü iddia etti.

Hızır Yılmaz"AKP korkuyor! AKP tutuştu! Bakın sokaklara, bir tek kimin afişleri kesiliyor? Hızır Yılmaz'ın afişleri kesiliyor. Siz Hızır Yılmaz'ın afişlerini keserek Hızır Yılmaz'dan kurtulamazsınız!" şeklinde konuştu. Beykoz'un yüzde 90'ının aş ve iş sorunu olduğunu iddia eden Hızır YılmazBeykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i işaret ederek, "Televizyonda canlı yayında konuşalım yüreğin varsa... Sen bir dönem belediye başkanlığı yaptın! Gel çıkalım canlı yayına! Yandaş gazetelerini de al! Bakalım Beykoz'un çözümünü sen mi biliyorsun, yoksa Hızır Yılmaz mı biliyor?"dedi. Hızır Yılmaz, daha önce Aday Adaylığı döneminde ve onun da öncesinde CHP Beykoz İlçe Başkanlığı yaptığı sırada defalarca Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i canlı yayına davet etmiş ancak herhangi bir olumlu ya da olumsuz yanıt alamamıştı.

Öte yandan Beykoz Belediyesi Meclis Üye Adayları'nın tanıtım toplantısına daha önce CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olan Prof. Dr. Hüseyin ÖztürkDr. Devrim AltıntaşŞaban Tören gibi isimler de katıldı. Dost Beykoz'un 'CHP'de seçim öncesi yaşanan sürecin değerlendirilmesine' yönelik ÖZEL sorusunu Prof. Hüseyin Öztürk"Elbette geleceğiz…" diyerek geçiştirirken, Dr. Devrim Altıntaş oldukça samimi bir yanıt vererek, şu açıklamayı yaptı:

"Bugün burada olmam demek, Belediye Başkan Adayı ya da Meclis Üyesi Adaylarını desteklediğim anlamına gelmiyor. Ben burada bulunma nedenimi, kişilerden bağımsız olarak değerlendiriyorum. Ben Cumhuriyet Halk Partisi'nin üyesiyim. Ben partimi destekliyorum ve desteklemeye de devam edeceğim. Eğer seçimlerden sonra kazanırlarsa, gidip tebrik edeceğim. Ancak eğer seçimi kaybederlerse de bu kez yine gidip hesap soracağım. Çünkü ben Cumhuriyet Halk Partiliyim" 

Haber Merkezi

MHP'li Köseler sahaya iyice ısındı
Önceki MHP'li Köseler sahaya iyice ısındı
İshaklı hazırlık maçında Anadoluhisarı ile berabere kaldı
Sonraki İshaklı hazırlık maçında Anadoluhisarı ile berabere kaldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz