Siyaset

Hızır Yılmaz’ı kendi silahıyla vurdu

Hızır Yılmaz’ı kendi silahıyla vurdu
2014.09.03 00:00
| | |
9414

CHP Beykoz İlçe Yönetimi’nde istifaların ardı arkası kesilmiyor. Ayşe Çalık’ın İlçe Yönetimi'nden istifa ederek başlattığı furya devam ediyor.

İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’un, Hızır Yılmaz’ın hazırladığı Meclis üyesi aday listesinde örgüttenkimsenin olmaması, buna paralel olarakBeykoz dışından insanların olmasının kabuledilmeyeceğini ifade ederek istifa etmesinin ardından, Cansu Kabaoğlu yapmış olduğu bir açıklama ile birlikte İlçe Yönetiminden istifa ettiğini bildirmişti. 

Son olarak da Hızır Yılmaz’ın Beykoz’da 2 yıllık siyasi hayatında bir an olsun yanındanayrılmayan, her şartta ona destek veren CHP Kadın Kolları Başkanı Esengül Yılmazistifa etti. 

İlçe Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenleyerek istifasını kamuoyuyla paylaşanEsengül YılmazHızır Yılmaz’a, daha önce kendisinin örgüte önem verilmediği gerekçesiyle milletvekili aday adaylığından çekilmiş olduğunu hatırlatarak, Yılmaz’ın dün onaylamadığı bir yaklaşımı bugün kendisinin sergilediğini söyledi. 

CHP’nin gidişatından memnun olmadığını ifade ederek, Hızır Yılmaz’ı vermiş olduğu sözleri tutmamakla suçlayan Esengül Yılmaz, yedi yaşından beri sosyal demokrat yapının içinde olduğunu ve çocukluğunun partinin koridorlarında geçtiğini söyledi. 

Sosyal demokrasiyi benimseyerek CHP’nin çeşitli kademelerinde görev yaptım. Gençlik Kolları yönetimi ile başladım sonrasında iki dönem İlçe Başkan yardımcılığı akabinde Kadın Kolları Başkanlığı yaptım.” şeklinde konuşan Bayan Yılmaz, CHP’ninbarajı aşamadığı yıllarda bile parti binası kapalı kalmasın diye babasıyla birlikte partiye giden birisi olduğunu dile getirdi. 

“Belediye Başkan Adayımız Hızır Yılmaz’ın, her zaman örgüt ve emek deyip sonrada emeği hiçe sayan tutum ve davranışlar sergilemesi beni istifa eşiğine getirmiştir.” şeklinde konuşan Esengül Yılmaz,  “Meclis üyesi listesinin bu ideolojiye uymamasından tedirgin olduğumuzu ve rahatsızlık duyduğum için Kadın Kolları Başkanlığından istifa ediyorum.” dedi.

Hızır Yılmaz’a Uyarı 

Ben her zaman Hızır Yılmaz’ın yanında oldum… Hızır Yılmaz’ın derhal örgütün sesine kulak vermesini ve Meclis kadrosunu emek veren listeden oluşturulmasını istiyorum” diyen Esengül Yılmaz, Hızır Yılmaz’ın emek veren, mücadele eden örgüte,  milletvekili aday adayı olduğunda sorulmadığı için geri çekildiğini de hatırlatırım” şeklinde konuştu. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Esengül Yılmaz, İstifa, Kadın Kolları, CHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"