Hızır Yılmaz hakim karşısına çıkacak

  • Güncelleme: 23.08.2012 00:11
  • Okunma: 13675 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, 1 Nisan 2012 günü R. Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde yapılan kongrede 1 oyla başkanlığı elinden aldığı Nagihan Akan ile mahkemelik oldu.
Hızır Yılmaz hakim karşısına çıkacak

Kongre öncesi yaşananlar yargıya taşındı…

Eski CHP Beykoz İlçe Başkanı Nagihan Akan, 1 Nisan 2012’de yapılan kongre öncesi Hızır Yılmaz’ın telefonla kendisine hakaret ve tehdit ettiğini öne sürerek Beykoz Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

Nagihan Akan ile Hızır Yılmaz mahkemelik oldu…

Beykoz Cumhuriyet Savcılığı yapmış olduğu kovuşturma sonucunda CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz hakkında ceza davası açtı… Hazırlanan iddianame de ise, şüphelilerin olay tarihinde, Beykoz İlçesi Cumhuriyet Halk Partisi’nin üyeleri olduklarını, müştekinin ise Beykoz İlçesi Cumhuriyet Halk Partisi’nin Başkanı olduğunu, şüphelilerden Hızır Yılmaz’ın, olay tarihinde müştekiyi cep telefonuyla arayarak, müştekiye hitaben, “Cemil Ekşi’den gözün mü var? Makamına yalnız gidemediğini, sana sarkıntılık yapmasında mı korkuyorsun…”yine başka bir zamanda ise, “ ben sana göstereceğim, yaptıklarını canınla ödeyeceksin… Sokakta yürüyecek yüz bırakmayacağım…” diyerek hakaret ve tehditlerde bulunduğu” ifadelerine yer verildi.

İddianame de Maksut Takmaz ve Necat Kılıç isimli iki CHP üyesine de dava açıldığı belirtildi.

Beykoz Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülecek davanın ilk duruşması ise 8 Kasım 2012 günü yapılacak… 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz