Hızır Yılmaz dua ve gözyaşlarıyla uğurlandı

  • Güncelleme: 05.06.2018 16:35
  • Okunma: 19629 kez
  • Yorum: 0
Yoğun bakımda iki gün hayat mücadelesi veren Hızır Yılmaz mücadeleye yenik düştü. Hızır Yılmaz için Beykoz Akbaba Köyü'nde cenaze namazı düzenlendi.
Hızır Yılmaz dua ve gözyaşlarıyla uğurlandı

CHP eski İlçe Başkanlarından Hızır Yılmaz, Beykoz Dereseki'deki evinin bahçesindeki kiraz ağacından düşmüş ve beyin kanaması geçirişti.

Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi'nde iki gün yoğun bakımda hayat mücadelesi veren Hızır Yılmaz hayatını kaybetti. Merhum Hızır Yılmaz için Beykoz Akbaba Merkez Camii'nde cenaze namazı kılındı.

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz, AK Parti Milletvekili Metin Külünk, CHP Milletvekilleri  Gürsel Tekin ve Oğuz Kaan Salıcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İş adamı İsmet Acar, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, MOBİSAD Başkanı Mustafa Turnacıoğlu, Şişli Belediyesi eski Başkanı Mustafa Sarıgül, Paşalı Marketler Sahibi Zeki Paşalı, HEDEF AVM Sahibi Murat Günday, Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici, CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, eski CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan, eski AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan gibi isimlerin göze çarptığı cenazeye yaklaşık 5 bin dolayında vatandaş katıldı.

Elmalı bölgesinden Akbaba yönünde, trafiğin çift yönlü olarak tıkanması binlerce vatandaşın cenaze namazının kılındığı camiye ulaşmasına engel olurken, yüzlerce insan yoldan geri dönmek zorunda kaldı.

Hızır Yılmaz'ın cenaze törenine katılmak için binlerce insanın akın ettiği Akbaba Cami avlusunda eski başbakanlardan Mesut Yılmaz ve İş adamı İsmet Acar kısa bir süre namaz vaktini bekledi.

Hızır Yılmaz'ın ikiz kardeşi olan İlyas Yılmaz ve Hızır Yılmaz'ın çocukları cami avlusunda taziyeleri kabul etti.  Aileye taziyelerini sunan isimler arasında, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Kadıköy Belediye Başkan Aykurt Nuhoğlu ve Ataşehir Belediye Başkanı İlhamı Yılmaz'da vardı.

Taziye için uzun kuyrukların oluştuğu cenaze töreninde merhum Hızır Yılmaz için helallık alınarak, Fatiha okundu.

Hızır Yılmaz'ın çocukları ve kardeşlerinin göz yaşlarına hakim olamadıkları ve babalarının tabutuna sarılarak gözyaşı döktükleri görüldü.

Kılınan namazın ardından, merhum Hızır Yılmaz'ın tabutu sevenlerinin omuzlarında cenaze aracına taşındı. Hızır Yılmaz'ın tabutuna omuz vermek isteyen dostları adeta birbirleriyle yarıştı. Hızır Yılmaz'ın siyasi rakipleri arasında yer alan Aydın Düzgün'de Yılmaz'ın tabutuna omuz verenler arasındaydı.     

Dört bir tarafı açık olan caminin bütün alanları hınca hınç doldu. Merhum Hızır Yılmaz'ı taşıyan cenaze aracı, yaşanan trafik tıkanıklığı nedeniyle hareket etmekte oldukça zorlandı.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin ve Beykoz siyasetinin renkli simalarından olan Mart 2014'de, CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere katılan, zaman zaman agresif çıkışlarıyla tartışılan, 3 çocuk babası, 3 torun dedesi, 57 yaşında Hızır Yılmaz Kaynarca Mezarlığı'nda sevenlerinin gözyaşları arasında ebediyete teslim edildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Akbaba, Hızır Yılmaz, Cenaze