Hızır Yılmaz Çubuklu’yu da karıştırdı

  • Güncelleme: 06.02.2013 00:11
  • Okunma: 6140 kez
  • Yorum: 0
Çubuklu Mahallesinde ki “Ordu İli Mesudiye İlçesi Çukuralan Köyü Derneği” nde bir toplantı yapan CHP Beykoz İlçe başkanı Hızır Yılmaz, Beykoz Belediyesi’ne ait taşınmazların İBB’ye devrine tepki gösterdi.
Hızır Yılmaz Çubuklu’yu da karıştırdı

Kiremitdere’de Beykoz Belediyesi’ne ait parsellerin Anakent’e devriyle ilgili açıklama yapan CHP Beykoz İlçe Başkanı’na meclis üyeleri ve Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu eşlik etti.

Yaklaşık 40 dakika süren toplantıda konuşan Yılmaz, Belediye Hukuk Komisyonu ve İmar Komisyonu’nun söz konusu taşınmazların satışına ilişkin hazırladığı raporu okudu.

Komisyon Raporunda; “5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 75. Maddesi D Bendi’nde, Belediyelere, kendine ait taşınmazları aslı görevi ve hizmetlerinde kullanılmak üzere bedelli veya bedelsiz olarak Mali İdareler ile diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarına devir etme yetkisi verilmiştir” diye yazdığını söyleyen Yılmaz konuyu şöyle anlattı:

Belediye Başkan Vekili Yüksel Baki aynen şöyle diyor... “Bu kurumlar arası bir devirdir bunu satış gibi ne sunuyor?” Bu yanlış bir şey Belediye Kanunu’nun 75. Maddesi’ni biraz önce okumuştum… Ortak bir proje gerçekleşecek. Bende şimdi burada soruyorum, ortak bir proje gerçekleşecekse; arsası olan arkadaşlar bilir, ‘benim mesleğimde müteahhitliktir’ arsanın tamamını Ana Kent’e neden devir ediyorsun. Madem ortak yapacağız, ben arsa sahibiyim. Beykoz Belediyesi, Ana Kentte üzerine bina yapmak istiyorsa bir ortaklık yapacaksak oturur ortaklık antlaşması yaparız…

Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu: Ben Halkın Muhtarıyım

Programda konuşan Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu’da, “Ben ne CHP’nin, ne AK Partinin, nede MHP’nin muhtarı değilim… Ben tek kelime ile Çubuklu halkının muhtarıyım.” şeklinde konuşarak, Belediyenin gündeme getirdiği 835 ada 10 parsel ile ilgili yaklaşık 1 yıl önce Emlak İstimlâk Müdürü Ali Rıza Tekin’in kendisini çağırdığını ve kendisine, burada düzenleme yapmak istediklerini söylediğini belirtti.

Tekin’e ne yapmak istediklerini sorduğunda, Belediye imkânı ile konut alanı yapacaklarının kendisine söylendiğini ifade eden Muhtar Kolcu, söz konusu alana proje yapabilmek için kendisinden destek istendiğini söyledi.

Bu durum karşısında, “buradaki insanların haklarını ne yapacağız? Eğer burada mağduriyet var ise bırakın yeşil alan kalsın… Fakat bu insanların haklarını koruyacaksak, o zaman imzayı seve, seve atarım” şeklinde konuştuğunu ifade eden Kolcu, “bende bu alanın konut alanı olması için imza attım” dedi.

Yeni durum karşısında ise,  kendisine, biz böyle yaptık beceremedik, Büyükşehir’e devir ediyoruz” denmesini beklediğini söyleyen Kolcu, yaşanan bu durumdan haberi olmadığını dile getirdi.

Kurusıkıya pabuç bırakmayız!

Muhtarın ifadelerinin ardından sözlerine devam eden CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, daha önce tartışma konusu olan Abant toplantısına da değinerek şöyle konuştu:

Hiç korkmuyorum ve Kaymakamı da içine katarak diyorum ki, Devletin Kaymakamı Kaymakamlık yapacak… AK Partinin iç yönetimi ile Gençlik Kolları ile siyasi bir toplantıya gidemez. Giderse Kaymakam olamaz… Bıraksın görevini gitsin AK Partinin her hangi bir kadrosuna aday olsun, nereye olmak istiyorsa, onunla biz siyasiler gibi karşılıklı mücadele ederiz.

Yılmaz, Kaymakamın hangi toplantılara hangi süre ile ne kadar katılacağına dair Kaymakamlık Kanunu kitabında olduğunu ifade ederek, “peki CHP’ni neden çağırmadılar? Ne konuştular orada? Kaymakam Kaymakamlığını yapacak, herkes kanunun verdiği görevi yapacak. Yapmazsa bizde halka onları da şikayet etmesini biliriz, tarihe not düşeriz. Kurusıkıya pabuç bırakmayız” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz