Hızır Yılmaz CHP’den istifa etmek zorunda kaldı

  • 17.01.2018 18:55
  • Güncelleme: 18.01.2018 07:42
  • Okunma: 11213 kez
  • Yorum: 1
CHP Beykoz Örgütü'nün 2014 Mahalli İdareler Seçimleri'ndeki Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, partisinden istifa etti.
Hızır Yılmaz CHP’den istifa etmek zorunda kaldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Örgütü'nün 2014 yılındaki Mahalli İdareler Seçimleri'ndeki Beykoz Belediye Başkan Adayı ve yine o dönem İlçe Başkanlığı görevini üstlenen Hızır Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Yılmaz, CHP İstanbul İl Başkanlığına yazdığı dilekçesinde, "CHP Tüzel kişiliğinin şahsım üzerinden zarar görmemesi için şerefimle İlçe Başkanlığını yaptığım, Belediye Başkan Adaylığı görevini üstlendiğim CHP'den üyelik kaydımın silinmesini talep ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yine Hızır Yılmaz, İstanbul İl Başkanlığına teslim ettiği istifa dilekçesinde CHP Tüzüğünün 28 ve MKYK Parti Tüzüğünün 31/C maddesine atıfta bulunarak Anayasa Mahkemesi'nin partiye 100 bin 563 lira 98 kuruş para cezası verdiğini söyledi.

Yılmaz şu ifadeleri kullandı:

"CHP tüzüğünün 28. maddesi İlçe Başkanının görev ve sorumluluğunu belirlemesine rapmen MKYK parti tüzüğünün 31/C maddesinde İlçe Saymanına yüklediği sorumluluktan şahsımı sorumlu tutarak kesin ihraç talebiyle disipline sevk etmiştir. Anayasa Mahkemesi'nin 2014/Esas, 2017/23 Karar sayısı 01.11.2017 tarihli kararı ile CHP Genel Merkezi'ni 100.563.98 TL para cezasına mahkûm etmiştir. CHP Tüzel kişiliğinin zarar görmemesi için şerefimle İlçe Başkanlığını yaptığım, Belediye Başkan Adaylık görevini üstlendiğim CHP'den üyelik kaydımın silinmesini talep ediyorum. CHP Genel Merkez yöneticilerinden de aynı onurlu davranışı bekliyorum."

Aydın Düzgün İlçe Başkanı seçildiği kongrede partiye kesilen para cezalarına atıfta bulunmuştu…

Hızır Yılmaz istifa dilekçesini sosyal medya hesabında paylaştı.

Haber Merkezi 

Yorumlar (1 Yorum)

Topçu KILIÇ (5 yıl önce)

Kader Bey, Hızır Yılmaz’ın istifa dilekçesinde belirtilen tutar Beykoz İlçesinin değil, Genel Merkezindir. Beykoz İlçesinin geçmiş yönetimleri ve kişileri ile hiç bir ilgisi yoktur. Bu nedenle Aydın Düzgün’ün kongrede konuşmasına atıfta bulunmuş olmanız da doğru değildir. Aydın Düzgün’ün yapmış olduğu açıkla da yanlıştır. İstifa yazısında net olarak belli. Lütfen düzeltilerek ve doğruyu yansıtacak şekilde yayında kalmasını rica ediyorum.

Yorum Yaz