Hızır Yılmaz Beykozlulardan özür dilemelidir

  • Güncelleme: 09.11.2014 00:11
  • Okunma: 8238 kez
  • Yorum: 3
Beykoz Belediye Başkan Adayı olduğu 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde, büyük bir hezimet yaşayan Hızır Yılmaz’ın suçlu arama çabaları devam ediyor.
Hızır Yılmaz Beykozlulardan özür dilemelidir

CHP’den Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Hızır Yılmaz’ın bir yerel haber sitesine verdiği röportajda, “AK Parti seçimlerde Çavuşbaşı’nda para dağıttı” şeklindeki ifadeleri ‘hala yenilmişliğin ezikliğinden kurtulamadı’ şeklinde yorumlanırken, AK Parti cephesi ise Yılmaz’ın, cümlelerini “Beykoz halkına hakaret” olarak yorumladı.

Hızır Yılmaz röportajda şu cümleleri sarf etmişti;

“AK Parti seçimlerde Çavuşbaşı’nda çok para dağıttı. 5 ay içerisinde 4 defa 2B yasasını değiştirdiler. Sonra da Beykoz’u Proje Alanı yaptılar. Bu sanıldığı gibi Yücel Çelikiblek’in çalışmaları ile olmadı. CHP’nin baskıları ile oldu. Mesela Hayrullah Usta teşekkür yemeği vermiş. Aslında kendisine haksızlık yapıyor. Bu yemeği Görele halkına vermeliydi. Görele halkı o direnci gösterdiği için bu yasalar meclisten geçti.

Çavuşbaşı’nda son 2 güne kadar % 50’nin üzerindeydik. Oradaki muhtarlarımız CHP’nin siyasetine yakın bakıyorlardı. Kurtuluş olarak bakıyorlardı. Son iki günde Çavuşbaşı halkının üzerine iktidar tarafından o kadar baskıyla gidildi ki, tehdit edildiler. Tehdit şuydu; “Eğer AK Parti seçimi kazanamazsa Proje Alanları Milli Emlak’e iade edilecek. Sizin de 80, 100 bin liraya aldığınız yerleri 500 bin liraya alacaksınız.”

“AK Parti maddi, parasal, siyaseten, manevi her şeyi kullandı. Beykoz’da 4 kişinin para dağıttığını biliyoruz. Resmen para dağıttılar. Bir suçlama değil. İsim isim veririm.”

Yücel Çelikbilek: “Ciddiye almıyorum”

Dost Beykoz Hızır Yılmaz’ın bu ağır iddialarıyla ilgili Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in görüşlerine başvurdu. Başkan Çelikbilek “bu gülünç iddiaları ciddiye alıp cevap vermeye değer bulmuyorum. Kimin ne yaptığı ve neler yapmadığı güneş gibi ortada dururken, bu saatten sonra bu tür söylemleri ciddiye almak mümkün değil. Çok daha önemli işlerimiz var” dedi.

Adem Sefer, “bir psikoloğa görünmesini tavsiye ederim!”

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ise konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı; “Önce Hızır Yılmaz’ın bu açıklamaları nereden yaptığına bakmak lazım. Eğer çatıdan yaptıysa yükseklik sarhoşluğundan dili sürçmüş olabilir. Yok bunları hakikaten inanarak söylemişse kendisinin bir psikologa görünmesini tavsiye ederim. Seçimlerde para dağıttığımız iftirasını ise açıkça ispatlamak durumundadır. Aksi halde düşeceği durumu kendisi çok iyi biliyor.

“Hızır Yılmaz Beykozlulardan özür dilemelidir!”

Hızır Bey 30 Mart seçimlerinin son gününe kadar arazide ‘Özel Proje Yalanını çöpe atacağım’ diyordu. Şimdi çıkmış ‘bizim baskımızla bu yasalar çıktı’ diyor. Vatandaşlarımız CHP’nin bu tür gel-gitlerini çok iyi analiz ettiği için 30 Mart’ta gereken cevabı sandıkta en ağır şekilde verdi. Ancak tutup ta vatandaşın sandığa yansıttığı özgür iradesini yok sayıp, vatandaşları aşağılayıp, ‘para karşılığı oyunu sattı’ demek tam manasıyla bir izansızlıktır. Beykoz’da siyaset bu şekilde yapılmaz. Hızır Yılmaz derhal Beykozlulardan özür dilemelidir.

Diğer taraftan, Türkiye genelinde uygulanan 2-B yasasını Proje Alanı uygulamasıyla Beykoz’un dışında tutarak Beykozlulara inanılmaz imkânlar sağlayan Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’in bu gayretlerini yok sayıp, ‘Yücel Çelikbilek’in çalışmaları ile olmadı, CHP’nin baskıları ile oldu’ demek cahilliktir, vicdansızlıktır, vefasızlıktır. Tüm bu yasalar ve Görele Mahallesi gibi erken tebliğle yüksek rayiçten alan vatandaşlarımızı rahatlatan ve son saniyede torba kanuna eklenen kanun maddesi tamamıyla Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’in inanılmaz gayretleriyle başarılmıştır. Bu süreçte gerek Belediye Başkanımız ve gerekse ilçe teşkilatı olarak biz bölge milletvekilimiz Metin Külünk’le elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyduk. Ve bu gün geldiğimiz süreçte ne kadar doğru bir iş yapmış olduğumuz ortadadır.

Ben bu konuda daha fazla açıklama yapmak istemiyorum. Ancak Hızır Yılmaz’ın artık hatayı çevresinde aramak yerine, kendisini sorgulamasını tavsiye ederim. Siyasetin seviyesi bu kadar düşürülmemeli.

Hanefi Dilmaç, “ispat etmezse müfteridir!”

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç ta Hızır Yılmaz’ın açıklamalarına çok sert cevap verdi. Dilmaç, “Biz rayiç bedellerle ilgili ciddi çalışmalar yaptık. Eğer Hızır bey bunu kastediyorsa doğru söylemiş. Ama tutup ta ‘seçmene oyu karşılığında para dağıtıldı’ diyorsa bunu ispat etmediği sürece müfteri olarak kalacaktır.

“Beykozlu merttir. Oyunu asla satmaz!

Seçimden bir ay öncesine kadar Çavuşbaşı’nda % 65’in altına düşmeyeceğimizi her ortamda söyledim. Hızır Yılmaz’ın % 50 hayali sanıyorum kendi mahallesiyle ilgili olsa gerek. Ama orada da sandıktan çıkamadı bildiğim kadarıyla. AK Parti’nin seçimlerde Çavuşbaşı’nda para dağıttığı iftirası yenilir yutulur bir şey değildir. Her şeyden önce Beykozlu merttir. Asla oyunu satmaz. Yılmaz’ın bunu biliyor olması gerekir. Biz 2B yasasını CHP’nin her türlü engellemesine rağmen, Hızır Yılmaz’ın “özel proje yalanını çöpe atacağım” tehditlerine rağmen, her türlü provokasyona rağmen Beykozluların en ufak bir hak kaybına uğramayacağı şekilde başardık hamdolsun. Bu mücadelenin en büyük mimarı Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek’tir. Beykozlu vatandaşlarımız bunu gördüler ve şaşmaz iradeleriyle sandıkta gereken cevabı çok net bir biçimde verdiler. Bu saatten sonra bir yerlere şirin gözükeceğim diye böyle muazzam bir başarıyı kötülemek başarının sahiplerine değil, Hızır Yılmaz’a zarar verir. Ben kendisini bu tutumundan dolayı çok ayıplıyor ve kınıyorum. 30 Mart seçimleri geride kaldı ve artık üslubumuza daha fazla özen göstermemiz gerekir.   

Mustafa Gürkan, “Bu teşkilat yan gelip yatmadı!”

30 Mart Seçimleri’nde AK Parti SKM Başkanı olan Mustafa Gürkan Hızır Yılmaz’ın açıklamalarına en sert tepkiyi veren isim oldu. Gürkan, “AK Parti teşkilatlarının emeğini yok sayıp ‘para dağıttılar’ demek hiç kimsenin haddi değildir. Ne Beykozlu vatandaşlarımız böyle bir siyaset anlayışına izin verir, ne de AK Parti teşkilatları Beykozlulara böyle bir hakarette bulunur. Hızır Yılmaz 30 Mart Seçimleri'nde yan gelip yatarken AK Parti teşkilatı bir gecede 2023 ev ziyareti gerçekleştirerek Türkiye genelinde bir rekor kırmıştır.

Biz seçim çalışmalarımızı Ana Kademe, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Mahalle Teşkilatları ve tüm birimleriyle bir bütün olarak yürüttük. Son ana kadar büyük bir disiplin ve özveriyle çalıştık ve hamdolsun büyük bir başarı yakaladık. Bu mücadeleyi yok sayıp, ‘para dağıttılar’ demek pespayeliktir. Hızır Yılmaz, ‘Çavuşbaşı’ndan % 50 oy alamazsam valizimi toplayıp gideceğim’ demişti. Şimdi bahane uyduruyor. Bunu yaparken de Beykozlulara hakaret ediyor… Klasik CHP tavrı…  Derhal Beykozlulardan ve AK Parti’den özür dilemelidir.

Haber Merkezi

Yorumlar (3 Yorum)

reis53 (6 yıl önce)

soğuksu gençleri derken çoğul kullanmayınız kim kendini kime kaça sattıysa onun sorunudur bu bunu soğuksu gençliği olarak hitap edemezsiniz kimin hangi partiye gönül verdiğini bilen bilir bizim orda satılık kimse yoktur varsa aksini düşünen beklerim..

koray erdem (6 yıl önce)

Kimin para dağıttığını herkes çok iyi biliyor. Özellikle soğuksu gençleri Hızır Başgan sayesinde yolunu buldu. Kişi kendinden bilir işi demiş atalarımız. Yine çuvalladın Hızır.

beykozlu (6 yıl önce)

Birakin artik bu tur haberleri olan olmus yillardir bu is boyle bi kazanan var bi kazanamayan 2-b ler ne oldu kavacik pazari neden kapatiliyor mazot haberleri ne belediyenin içinden cikip arada sirada sokaktan haberler verin iyicalismalar

Yorum Yaz