Hızır Yılmaz belgeyi yayınladı, CHP Beykoz karıştı

  • 2
  • 10059
Hızır Yılmaz belgeyi yayınladı, CHP Beykoz karıştı
Hızır Yılmaz belgeyi yayınladı, CHP Beykoz karıştı
Hızır Yılmaz belgeyi yayınladı, CHP Beykoz karıştı
Hızır Yılmaz belgeyi yayınladı, CHP Beykoz karıştı
Hızır Yılmaz belgeyi yayınladı, CHP Beykoz karıştı
Hızır Yılmaz belgeyi yayınladı, CHP Beykoz karıştı
Hızır Yılmaz belgeyi yayınladı, CHP Beykoz karıştı

CHP İstanbul İl Yönetimi'nin Disiplin Kurulu'na sevk ettiği Hızır Yılmaz, sosyal medyada belge paylaştı; olay oldu.

Geçtiğimiz günlerde CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan'ın bir basın toplantısı sırasında hakkında açıklamalar yaptığı Hızır Yılmaz, bugün sosyal medya hesabından bir belge yayımladı. İlçe Başkanı Şevket Arıkan'ın söylediklerini onaylayan belgeye göre, CHP Beykoz İlçe eski Başkanı ve 2014 Yerel Seçimleri'nde CHP'nin Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, CHP İl Yönetimi tarafından Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti. Hızır Yılmaz, hakkında düzenlenen belgeyi "CHP'li yoldaşlarım... Cumhuriyet Halk Partisi'nden ihraç edilsem de siz yoldaşlarımla Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarı için mücadeleye etmeye devam edeceğim" sözleriyle paylaşırken, kısa sürede onlarca CHP'li paylaşımın altına yorum yazdı.

Hızır Yılmaz'ın yayımladığı belgeyi 100 kadar CHP'li beğenirken, yapılan yorumlarda hakarete varan sözler dikkat çekti. Birkaç CHP'li seçilmiş İlçe Başkanı Şevket Arıkan'dan "Ayıdan post, Şevket'ten ve yalakalarından dost olmaz demiştik..." şeklinde bahsetti ve aralarında bu nahoş deyim tekrarlandı. Bir partili ise Hızır Yılmaz'a destek verirken ölçüyü kaçırdı ve "Ümraniye senin yanında... Vur de vuralım! Senin bir hareketin yeter bizlere" şeklinde yorum yaptı.

‘Şevket Arıkan için yazılanlar, mide bulandırdı…’

Ümraniye'de geçirdiği günlerin ardından sürpriz bir şekilde Beykoz'a gelen ve Beykoz CHP'de önce İlçe Başkanlığı yapan ve ardından da Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Hızır Yılmaz, ilçede geçirdiği süre içerisinde çok tartışılmıştı. Kendine has üslubuyla Beykoz'da siyaset yapan Hızır Yılmaz, özellikle saldırgan tavırları ve küfürlü sözleriyle tepki çekmişti. Geçtiğimiz günlerde CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan'ın "Kendisi Disiplin Kurulu'na sevk edildi" açıklaması yaptığı Hızır Yılmaz, sosyal medya hesabından, bu sevkin belgesini yayımladı. Bir kaç saat içerisinde onlarca yorum alan paylaşımda, genel olarak CHP'lilerin Hızır Yılmaz'a destek verdiği gözlendi. Özellikle Delege Seçimleri'nin henüz yarısı tamamlanmışken ve gelecek haftalarda kalan 30 mahallede tamamlanması beklenirken, Hızır Yılmaz'ın paylaşımı altında yer alan yorumlar kafa karıştırdı. CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan için sarf edilen galiz sözler mide bulandırırken, parti içerisinde Hızır Yılmaz'ın hâlâ etkili gibi görünmesi de şaşkınlık yarattı.

Hızır Yılmaz, Şevket Arıkan’a kongrede destek vermişti!

Göreve geldiği günden bu yana CHP Beykoz’da yaşanan çalkantılı durumu tersine çeviren; gerek duruşu ve gerekse tutarlı duruşu nedeniyle partiye nefes aldıran Şevket Arıkan’a yapılan hakaretler, akıllarda soru işareti bıraktı. Kavganın, hakaretin ve suçlamaların eksik olmadığı CHP Beykoz’u derleyip toparlayan Şevket Arıkan, bundan önce de hatırlanacağı gibi istifaya zorlanmıştı. CHP Genel Merkezi’ne gizlice belge sızdırılmış ve Olağanüstü Kurultay’da seçilen Şevket Arıkan ise seçildikten birkaç ay sonra yeniden Kurultay’ı toplamak zorunda kalmıştı. Ancak İkinci Olağanüstü Seçim’den de Başkan olarak çıkan Şevket Arıkan, Milletvekili Adayı olmayacağını açıklamış; tek hedefinin CHP Beykoz’a huzur ve istikrar getirmek olduğunu anlatmıştı.

Şimdi ise gözler, Hızır Yılmaz’ın sayfasında gerçekleşen bu olayların ardından, CHP Beykoz İlçe Yönetim Kurulu’na ve emektarlarına çevrildi. Bakalım, önümüzdeki günlerde CHP Beykoz’da nasıl bir yol izlenecek ve partinin ‘Akil İnsanları’ yaşananları nasıl değerlendirecek?

Haber Merkezi

Beykoz’dan Beştepe’ye… Ey koca reis!
Önceki Beykoz’dan Beştepe’ye… Ey koca reis!
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Yorumlar (2 Yorum)

Beykozlu Ali (10 yıl önce)

Partinin yetkili kurulları bu kararı vermekte geç bile kaldılar.Eskilerin bir lafı vardır lafla peynir gemisi yürümez diye ..Hızır beyin tarzı bu.Seçime 1 ay kala ilçe başkanına hakaretler yapacaksın,toplantılarda hakaretler yapacaksın.Daha öncesine gidelim aynaya bile bakmadan belediye başkanı adayı olma cesarretini gösterip alınmış seçimi vermek için her türlü oyunları yapacaksın.Örgütü birbirine düşman edeceksin.Partiye maddi olarak yapılan yardımların yanında partide büyük bir menevi çöküş yapacaksın hatta bu en son kararı bile sosyal medya ile paylaşıp yönetimin vermiş olduğu karara saygı duymak yerine tartışmaya açacaksın ve diyeceksin ki ben CHP için çalışıyorum hadi ordan...

Servet Çiftçi (10 yıl önce)

Facebook haberciliği ile ilçenin karıştığını iddaa etmek.. Bknz: Dost Beykoz

Yorum Yaz