Hızır Yılmaz’a belediyeden jet cevap

  • 0
  • 12305
Hızır Yılmaz’a belediyeden jet cevap
Hızır Yılmaz’a belediyeden jet cevap
Hızır Yılmaz’a belediyeden jet cevap

Dost Beykoz’da iki gün önce yayınlanan, “Mutemet paraları zimmetine mi geçirdi” başlıklı haberi üzerine CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz bir basın açıklaması yaptı. Yılmaz'a Beykoz Belediyesi'nden jet hızıyla cevap geldi....

Daha önce iki kez ertelenen basın açıklaması sırasında, CHP İstanbul Milletvekili Müslim Sarı ve teşkilat mensupları da Hızır Yılmaz’a destek verdi.

Dost Beykoz’un gündeme getirdiği Beykoz Belediyesi’nde ki, mutemet vakasını konu edinen CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz açıklamasında, Beykoz Belediyesi’nin, İGDAŞ, İSKİ, AYEDAŞ ve Türk TELEKOM’a ne kadar borcu olduğunu ve bu borçlardan kaynaklı ne kadar faiz ve gecikme zammı ödendiğini sordu.

Dost Beykoz’da yayınlanan haberde 20 yıldır Beykoz Belediyesi’nde mutemet olarak çalışan Ferhat Hamza’nın, İGDAŞ, İSKİ, AYEDAŞ ve Türk TELEKOM’a ödenmesi gereken fatura tutarlarını ödemeyerek, parayı zimmetine geçirdiği belirtilmiş olmasına rağmen Hızır Yılmaz’ın, isim zikretmemesi dikkati çekti.

Beykoz Belediyesi’nde jet cevap…

CHP Beykoz İlçe başkanı Hızır Yılmaz’ın açıklaması üzerine Beykoz Belediyesi’nden jet hızıyla bir açıklama yapıldı…

Beykoz Belediyesi’nde yapılan açıklama da şöyle denildi:

CHP kamuoyunu yanlış yönlendiriyor…

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın Beykoz Belediyesi önünde yaptığı basın açıklaması ile ilgili bilgilendirme gereği duyulmuştur. Şöyle ki;

Beykoz Belediyesi Mali İşler Müdürlüğü’nde 20 yıldır mutemet olarak görev yapan Ferhat Hamza’nın doğalgaz, su, telefon faturaları ile ilgili ödemelerde zimmetine para geçirdiği konusu şöyle gelişmiştir.

TTNET tarafından Mali işler Müdürlüğüne gönderilen faksta, ödenmeyen faturalar olduğu belirtilmiştir. Mali İşler Müdürü Ömer Çelik, hemen izinde olan Ferhat Hamza’yı çağırarak olayı sormuş, ilgili dekontları göstermesini istemiştir. Ferhat Hamza makbuzları gösteremeyince tutanak tutulmuş ve durumu Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’e bildirmiştir. Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek hemen ilgili kişi hakkında Teftiş Kurulu Müdürlüğüne ve İnsan Kaynakları Müdürlüğüne, talimat vererek, gerekli araştırma, soruşturma yapılmasını istemiş, savcılığa da suç duyurusunda bulunulmuştur. Ayrıca Ferhat Hamza açığa alınmıştır.

Mali işler Müdürlüğü, İGDAŞ, Türk Telekom ve diğer kurumlara gerekli yazışmaları yapmıştır. Ödenmeyen faturaların tespit çalışması devam etmektedir. Bugüne kadar kurumlardan faturaların ödenmemesine dair uyarı yapılmamış, ilk gelen uyarı faksıyla birlikte ivedi olarak gerekli işlemler yapılmıştır.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, her türlü usulsüzlüklere asla müsamaha göstermemiştir ve gerekli işlemleri bizzat kendisi başlatmıştır.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın kamuoyunu ve basın mensuplarını yanlış yönlendirme gayretleri karşısında bu açıklamanın yapılma gereği duyulmuştur.

Haber Merkezi

Hızır Yılmaz hakim karşısına çıkacak
Önceki Hızır Yılmaz hakim karşısına çıkacak
Beykoz 1908’de haftanın son çalışması baklava ile yapıldı
Sonraki Beykoz 1908’de haftanın son çalışması baklava ile yapıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz