Hızır Yılmaz, 2B Yasası kimler için çıktı?

  • Güncelleme: 03.08.2012 00:11
  • Okunma: 7173 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, 2B Yasası’nın sürgün yasası olduğunu ve bu yasanın Beykoz halkını mağdur edeceğini söyledi.
Hızır Yılmaz, 2B Yasası kimler için çıktı?

AK Parti de tek iradenin Genel Merkez olduğunu ve eğer Beykoz için bir irade kullanılacaksa bunu kullanacak tek kişinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan başkasının olamayacağını söyleyen başkan Yılmaz, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in Beykoz'da yaşanan bu mağduriyet karşısında söz sahibi olmadığını vurguladı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, "Söz sahibi olan Başbakan Erdoğan'ın da Beykoz için ne düşündüğünü anlamak çok zor olmasa gerek. 2B Yasası ile Beykozlu gözden çıkarılmış durumda... Başbakan, Beykozluyu yerinden yurdundan ederek yandaşının sermayesini arttırma peşinde. Sevda Tepesi, Arap sermayesine peşkeş edilmiş" dedi.

3 yasa her şeyi açıklıyor

2B Yasası'nı çıkaranlar Beykozlunun gelir düzeyini göz önünde tuttu mu? Belediyenin internet sitesinde yapılan bir araştırmada Beykozlunun yüzde 76’sı gelir düzeyi “ 0 ile 1500” TL arası olarak ortaya çıkmış. Bu araştırmadan dolayı Yücel Çelikbilek’i kutlamak gerek! Başkan Çelikbilek bu araştırma ile Genel Merkez'ine adeta '2B Yasası kimin için çıkarıldı?' diye soruyor... Ben de Yücel Çelikbilek’e soruyorum; Başbakan Erdoğan, Beykozlunun durumunu benden senden daha iyi biliyor. 2B yasası, gecekonduda yaşayan vatandaş için değil, Beykoz’a yandaş doldurmak için mi çıkarıldı? Deprem Yasası ve Yabancıların Mülk Edindirme Yasası'nı da incelendiğinde, 2B Yasası'nın kimler için çıkarıldığı çok net ortaya çıkıyor.

TOKİ imparatorluğu

Deprem Yasası, TOKİ İmparatorluğu’nu kurmaya yöneliktir. Yabancıların Mülk Edindirme Yasası ise, yabancılara on kat daha fazla hak tanıdı. 2B yasası da bu iki yasa gibi halkımız yararına çıkarılmadı. Bu bir “Barış Yasası” değil, “Sürgün Yasası’dır.” Beykoz ve Üsküdar’ın imar sorunu dururken, Arap Kralı'nın Beykoz’daki arazisi için çıkarılan bir yasadır. Boğaz İçi Ön Görüm bakir yerleri Arap Kralına peşkeş çekme yasasıdır. Bu haliyle Beykozlu yüksek fiyatlarla kendi mülkünü satın alamaz. Beykoz Belediye Başkanı da bunu görüyor. Ama ne yazık ki Çelikbilek'in de yapacağı çok şey yok. Çünkü; Genel Merkez ne diyorsa o.

Yücel Çelikbilek olsa olsa devletin bir bürokratıdır. 2B Yasası geri çekilmez ve CHP’nin teklifi doğrultusunda halka sunulmazsa, Devlet Baba buraların konut ihtiyacını karşılamazsa, Belediye rayiç bedelleri üzerinde vatandaşa verilmezse; bu 2B Yasası bir “Sürgün Yasası” olur. Bunun sonucunda ortaya çok vahim bir durum çıkar. Soykırım sadece; öldürmek, yok etmek değildir. İnsanlar yerinden, yurdundan olduğunda, komşularından, toprağından, geçmişinden kopacak ki bunun da adı 'Soykırım'dır.

Beykozlu işsiz ve yoksul

Beykozlu sadece 2B Yasası ile uğraşmıyor. Bu sorun 10 yıllarca sürdüğü için sorunların başında yer alıyor. Beykozlunun diğer büyük ve önemli bir sorunu işsizlik, Beykoz’da dört fabrika vardı. Dördü de kapandı. Bu fabrikalarda her aileden iki kişi çalışıyordu. İşsizlik, perişanlığı ve yoksulluğu getirdi. İstanbul’da diğer ilçeler göç alırken Beykoz’un nüfusu artmıyor, tam tersi azalıyor. Beykozlu vatandaşlarımız ve gençlerimiz de Anadolu'nun değişik illerinden göç edenler gibi iş bulmak için İstanbul’un diğer ilçelerine göç ediyor.

Beykoz’da dört fabrika kapatılırken yerlerine alternatif iş olanakları sağlanmadı. Beykoz’un doğasına uygun bir “Sağlık Turizmi, Eğitim Turizmi” düşünülseydi, halkımıza iş imkanı yaratılsaydı, Beykoz’u terk etmezdi. Beykoz bu kadar yoksullaşmazdı. Bu durumu Beykozlu, Belediyeye ve iktidar sormalı.

İki önemli projemiz var

2014 Yerel Seçimleri'ne giderken CHP olarak Beykozluyu rahatlatacak, “İmardan ekonomiye, çevreden eğitime” bir dizi çalışma içinde olacağız. İki önemli projemiz “Altın Olta ve Altın İğne” ile Beykozlunun işsizlik sorununa çözüm getireceğiz. Bu iki projemiz üzerinde çalışılıyoruz, yakın bir zamanda kamuoyuyla paylaşacağız.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, CHP, Hızır Yılmaz

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz