Hızır Yılmaz 2500 hedefine ulaştı…

  • Güncelleme: 08.12.2012 00:11
  • Okunma: 53492 kez
  • Yorum: 0
CHP Çavuşbaşı Kasrı’nda görkemli bir gece düzenledi. İlçe Başkanı Hızır yılmaz daha önce açıkladığı hedefini tutturdu. Geceye toplam 2500 kişi katıldı. Ümraniye ve Üsküdar’dan yoğun katılım olması Beykozlu CHP’lileri kızdırdı.
Hızır Yılmaz 2500 hedefine ulaştı…

Ümraniye ve Üsküdar’dan yoğun katılım olması Beykozlu CHP’lileri kızdırdı. Üsküdar ve Ümraniye’den gelenlerin masaları doldurması üzerine sinirlenen yüzlerce Beykozlu geceyi terk etti. Geceyi terk edenler arasında; önümüzdeki seçimlerde Beykoz Belediye Başkan Aday adayı olacağını açıklayan Aydın Düzgün ve eski İlçe Başkanlarından Nagihan Akan gibi isimler vardı.

Çavuşbaşı’nda trafik kilitlendi. Organizasyonla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran CHP’nin yemeğine katılmak üzere bölgeye akın eden partililer trafiğini kilitlenmesine neden oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu’nun katıldığı yemeğe Genel Başkan Yardımcılarından Gürsel Tekin ve Yakup Akkaya, Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi, milletvekilleri Oktay Ekşi, Celal Dinçer, Kadir Gökmen Öğüt, Genel Merkez Yöneticileri, İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Öner’de hazır bulundu.

Acarlar Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Acar, Denizcilik İşletmeleri Eski Genel Müdürü Kenan Öner, köy ve mahalle muhtarları, dernek başkanları ve binlerce partilinin ilgi gösterdiği gecenin sunumunu Türk Halk Müziği Sanatçısı Burhan Yıldırım yaptı.

Denizciler için saygı duruşu

Şile’de yaşanan deniz kazasında hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulan gece İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Fabrikalar ranta meze oldu…

Gecenin açılış konuşmasında binlerce kişiye hitap eden CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, Beykoz denince insanların aklına geçmişte binlerce insana ekmek kapısı olan Paşabahçe Şişe Cam Fabrikası, Deri Kundura ve İçki Fabrikası’nın geldiğini ifade ederek, “ama şimdi bunların hepsi sizlere ömür, sağlıksız kentleşmeye kurban edildi… Bu fabrikalar ranta meze oldu… Bu fabrikalar Beykozlular için aştı, işti, gelecek için umuttu. Beykozlu fabrikalarını kaybetti. Aşını işini kaybetti… Bu günlerde Beykozlular aşını ve işini de unuttu. CHP’nin barış yasası olarak çıkarmak istediği 2B Yasası’nı AKP iktidarı Beykozlu içim bir zulmün yasası haline getirdi…” şeklinde konuştu.

Beykozluyu sürmeye iktidarın ömrü yetmeyecektir

“Recep Tayyip Erdoğan ferman çıkardı, Beykozlu sürünecek… Recep Tayyip Erdoğan’ın padişah fermanı Muhteşem Yüzyıl dizisini kaldırmaya yeter ama Beykozluyu sürmeye yetmeyecektir. Çünkü Beykoz halkının yanında CHP’nin Beykoz İlçe Örgütü vardır.” ifadelerine yer veren Başkan Yılmaz, “bizde CHP Beykoz İlçe Örgütü olarak iddia ediyoruz, Beykozluyu sürmeye bu iktidarın gücü de ömrü de yetmeyecektir” dedi.

Başbakan hemşerindir, onu fazla eleştirme’

Bazı hemşerilerinin kendisine, ‘Başbakan hemşerindir, onu fazla eleştirme’ dediklerini dile getiren Yılmaz, “bende şimdi dostlarıma söylüyorum, Mustafa Kemal’in silah arkadaşı İsmet İnönü’ye faşist diyenlerden bana hemşeri olmaz” dedi.

Hemşerilerinin; Ali Kemaller, Topal Osman Ağa’lar, Şerife Bacı’lar olduğunu dile getiren Yılmaz, zaman zaman yüksek sesle konuştuğu için eleştiri aldığını da ifade eden Yılmaz, halktan çaldıklarını banka hesaplarına geçirip, yüksek binaların arkasındaki villalarında yemelerine gönlü razı olmadığı için, onların yakalarına yapışmak için bağırdığını söyledi.

Siyaseti istikbal için değil istikrar için yapanlardan olduklarını dile getiren Hızır Yılmaz,“adalet denilince Hazreti Ömer’i tanırım… Bir yoksul, ‘kimse yok mu’ diye el uzattığında Hızır olmak, Hızır Yılmaz olmak isterim…” dedi. 

Yönetimi sahneye davet etti…

Yılmaz konuşmasının ardından Yönetim Kurulu üyelerini, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları başkanlarını sahneye davet ederek, davetlileri selamladı… Yılmaz sahneye davet ettiği arkadaşlarıyla birlikte AK Parti’yi 2014’de yerelde Beykoz’dan indireceklerini ifade ederek,“2014’e kadar nişan var düğün yok… 2014’de biz geleceğiz nikâhınızı temiz ellerimizle biz kıyacağız… Balayına da Kemal Kılıçdaroğlu’nu başbakan yaptıktan sonra çıkacağız” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin

Programa katılan Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in başka bir programa katılacak olmasından dolayı konuşma sırasında değişiklik yapıldı. Başkan Hızır Yılmaz’ın ardından konuşan Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Türkiye’de 51 il gezdiğini ve bu illeri CHP’yi temsilen gezdiğini dile getirdi.

One Minute egemen güçleri harekete geçirdi.

 “One Minute” hikâyesinden sonra Ortadoğu’da egemen güçlerin harekete geçtiğini söyleyen Tekin, Başbakan’ın medyada Ortadoğu’nun kahramanı gibi tanıtıldığını fakat şu anda, Ortadoğu’da; İran, Irak ve Suriye’de, hemen hemen bütün ülkelerde ne yazık ki Başbakan’ın marifeti ile Türkiye’ni düşman ilan edildiğini dile getirdi.

Kayseri’den öteye gidememeleri bizi üzmektedir

Başbakan’ın kendilerine, ‘Sivas’tan öteye geçemiyorlar’ dediğini hatırlatan Tekin, CHP’nin Türkiye coğrafyasının 81 iline giden tek siyasi parti olduğunu ve bu ülkenin Başbakanı’nın Kayseri’nin öteye geçememesinin kendilerini üzdüğünü dile getirdi.

Tekin, Bize Sivas’ın ötesine geçemiyorsunuz diyenlere, şimdi ne yazık ki sizin Kayserinin ötesine geçememeniz bizi sevindirmiyor, aksine CHP olarak onurumuzu zedeliyor” şeklinde seslenmek istediğini belitti.

“AKP çeyrek asırdır iktidar, bu çeyrek asır içerisinde İstanbul’un temel sorunlarında çözülebilen bir tek sorun var mı?” diyen Tekin, ulaşım sorununun, planlamanın ve alt, üst yapı sorunlarının çözülemediğini dile getirdi. Tekin, “20 yılda vatandaşların mülkiyet sorununu çözemeyen iktidar bundan sonra neyi çözebilir. Hiçbir şey çözemez… Demek ki bütün bu sorunların üstesinden gelecek tarihi sorumluluğu olan tek parti CHP’dir.” dedi.

Gidici değil kalıcıyız

Geçmiş dönemlerde farklı siyasi partilere oy verip, daha sonra CHP saflarına katılan insanlara, "yuvanıza hoş geldiniz” diye seslenen Gürsel Tekin, CHP’nin; mazlumların, yoksulların, kimsesizlerin, başı dara düşenlerin yuvası olduğunu Türkiye coğrafyasında sadece CHP’nin varlık gösterdiğini ve gidici değil kalıcı olacaklarını söyledi.

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı

İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı konuşmasında CHP Beykoz İlçe Örgütü’nün salonlara sığmadığını ve bu vesile ile İlçe Başkanı Hızır Yılmaz nezdinde tün ilçe örgütüne teşekkür ettiğini söyledi.

Belediye Başkanı yanlış işler yapmaktadır

Salıcı, partiye yeni katılan arkadaşlarına sanki yıllardır CHP’li gibi muamele yapacaklarını dile getirerek, “Beykoz’un AKP’li Belediye Başkanı yapmış olduğu yanlış icraatlarla, aslında, belediye’yi kazanmaya azmetmiş siz değerli Beykozlular için bir lütuftur… Her geçen gün daha fazla yanlış yapmaktadır ve yanlış kararların altına imza atmaktadır.” dedi.

Ülkenin büyüdüğü doğrudur!

Oğuz Kaan Salıcı şöyle devam etti: “Bizim problemimiz AKP ile çünkü Türkiye’yi kötü yönettikleri için problem. Yıl 1987… Türkiye dünyanın en büyük 14. Ekonomisi, yıl 2011 Türkiye dünyanın en büyük 17. Ekonomisi. Şimdi soruyorum size, ilerlemiş miyiz, yoksa gerilemiş mi? Biz mesafe kat ettik; ülke büyüyor, ekonomi büyüyor… Doğru… Ama demek ki bizden daha fazla büyüyenler, bizden daha fazla çalışanlar var… Bizden daha çok üretenler var… Bizim yapacağımız ülkenin nemalarını eşit bölüştürmek için sosyal demokratların iktidarını sağlamaktır… Önce siz Beykoz’u alacaksınız, sonra hep beraber İstanbul’u alacağız 2014 yılında 30 Mart’ta seçimlerden bir gün sonra Kemal Kılıçdaroğlu’nu fiilen başbakan yapacağız.”

Beykozlulara selam ve sevgiler

Programda Grup Başkan Vekili Akif Hamza Çebi’de kısa bir konuşma yaptı… Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir televizyon programı nedeniyle Beykoz’a gelememiş olmasından dolayı üzüntü duyduğunu ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Beykozlulara sevgi ve saygılarını sunduğunu söyleyen Çebi, Şile’de yaşanan deniz kazasında hayatını kaybedenlere başsağlığı diledi.

Tapu sorununu çözeceğiz sözünü verdik

Akif Hamzaçebi, AKP iktidarı 11. yılında, 11. bütçesini yapıyor… Sayın Başbakan Türkiye’de kendisine ebedi iktidar yolunu açmak istiyor… Türkiye’nin gündemine hiç gereği yokken bir başkanlık sistemi tartışmasını soktu… Amaç ölene kadar Tayyip Erdoğan’ın iktidar olmasını sağlamaktır… 10 sene önce işsizlik neyse bu gün o işsizlikte hiçbir değişme yoktur” ifadelerini kullanarak, … 29 Mart Seçimleri’nde Beykoz’un tapu sorununu çözecekleri sözünü verdiklerini ve Beykoz’un fabrikalarının kapanması nedeniyle Beykozlunun durumunun iyi olmadığını dile getirdi.

Selvi Kılıçdaroğlu rozet taktı…

Programın devamında CHP’ye yeni katılan isimler arasından en yaşlı ve en genç iki kişiye temsili olarak rozet takıldı… Sahneye davet edilen 1922 doğumlu Kastamonulu Mehmet Çelebi’ye Cumhuriyeti temsilen ve 1994 doğumlu Rizeli Kübra Ersöyleyen’e de gençleri temsilen rozetlerini Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu taktı… Mehmet Çelebi ve Kübra Ersöyleyen’e günün anısına fotoğraflarının basılı olduğu birer saat hediye edildi. Diğer yandan açılan stantta üye kaydı yapıldı…

Beykoz dışından gelen bazı isimlere de söz verilen bölümde Mesudiye Topçam Belediye Başkanı Erhan Köleoğlu’da söz verildi… Konuşmasında, CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’a övgüler yağdıran Köleoğlu, Başkan Yılmaz’ı fahri hemşerileri olarak ilan etti.

Bunun sonrasında ise CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, kendisine daha önce hediye edilen iki tablodan biri olan sömürgeyi simgeleyen tabloyu Acarlar Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Acar’a, bir diğerini ise Cemal Canpolat isimli bir arkadaşına hediye etti.

Geceye Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Yıldırım’ın konseriyle devam edildi…

Geceye katılan dernek başkanları ise şunlar oldu:

BEDES Başkanı Gülay Demirel

OFD Başkanı Saniye Efe

Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı Servet Şahin

Kars Ardahan Iğdır Derneği Başkanı Zeki Avşar

Ardahanlılar Kültür Derneği Başkanı Bayram Ulusoy

Kastamonulular Derneği (KAS-DER) Başkanı Süleyman Çalık

Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Karakaya

Artvinliler Derneği Başkanı Savaşen Şentürk

Erzurumlular Derneği Başkanı Ziya İnik

Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Salih Keleş

Ordu Mesudiyeliler Derneği Başkanı Özkan Ayduğan

Sinoplular Derneği Başkanı Adnan Çeliker

Batumlular Derneği Başkanı Ali Kemal Kılıç

Bayburtlular Derneği Başkanı Metin Torun

BEYDER Başkanı Zeki Paşalı

Sivaslılar Derneği Başkanı Mustafa Demir

BEYMEZ Başkanı Adem Öztürk

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz