Hızır Yılmaz, 2015 Milletvekili Seçimleri’ne hazırlanıyor

  • 2
  • 11615
Hızır Yılmaz, 2015 Milletvekili Seçimleri’ne hazırlanıyor
Hızır Yılmaz, 2015 Milletvekili Seçimleri’ne hazırlanıyor
Hızır Yılmaz, 2015 Milletvekili Seçimleri’ne hazırlanıyor
Hızır Yılmaz, 2015 Milletvekili Seçimleri’ne hazırlanıyor
Hızır Yılmaz, 2015 Milletvekili Seçimleri’ne hazırlanıyor

CHP Beykoz İlçe eski Başkanı ve son Yerel Seçimlerde CHP'nin Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Hızır Yılmaz, 2015 Genel Seçimleri'ne hazırlanıyor.

Beykoz İlçe Teşkilatı'nda büyük tartışmalar neden olan Hızır Yılmaz'ın 2015 Genel Seçimleri'nde CHP'den 1. Bölge Milletvekili Aday Adaylığı'na başvuru yapmasına kesin gözüyle bakılıyor.

CHP Ümraniye İlçe Teşkilatı'nda yer alarak 2011 Genel Seçimleri için partiden Aday Adayı olan ancak sonrasında adaylıktan çekilen Hızır Yılmaz, 2012 yılında Beykoz'a gelmişti. Beykoz'da siyasete deyim yerindeyse 'fırtına gibi' giren ve 2012 Mart ayında Anadoluhisarı Kıyı Emniyet Tesisleri'nde basının karşısına geçen Hızır Yılmaz, projelerini partililer ve basınla paylaşmıştı. Dönemin CHP Genel Başkan Yardımcısı Ayten Kayalıoğlu'nun CHP Beykoz'a dair 'sancılı-vurgulu' sözleri ve yine dönemin CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Nevzat Karataş'la girilen polemiklerin gölgesinde yapılan seçimi, Hızır Yılmaz 98 oy alarak 'kıl payı' kazanabilmişti. Öte yandan seçimde Nagehan Akan 97, Şevket Arıkan 95 ve Yener Kaya 85 oy alabilmişti.

‘Hızını alamadı; Metin Külünk’ü de tartışmaya çağırdı…’

İlçe Başkanlığı süresince 'aktif bir siyaset' izleyen Hızır Yılmaz, kâh tartışmalara girdi kâh özür diledi. Önce 19 Mayıs Törenleri'nde sahneye çıkan Hızır Yılmaz, çelenk koyma konusunda tartışma yarattı. Ardından dönemin Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün'den özür diledi. Ramazan Bayramı dolayısıyla ilçeye gelen dönemin Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’la da sözlü tartışma yaşayan Yılmaz’ı CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanla güçlükle sakinleştirebildi. İddialı açıklamaları da peşi sıra yapan Hızır Yılmaz, o dönemde 2014 yılı Yerel Seçimleri'nde AK Parti'ye Beykoz'da 'fark atacaklarını' iddia etmekten çekinmemişti. Hemen her platformu 'siyasi propaganda alanı' olarak gören Hızır Yılmaz, katıldığı Beykoz Belediye Meclis toplantılarında da zaman zaman sesini yükseltip, toplantılara müdahil olmaya çalıştı. CHP Beykoz İlçe Başkanıyken AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i canlı yayında bir televizyon kanalında tartışmaya davet eden Hızır Yılmaz, hızını alamadı ve aralarında derin bir statü farkı bulunmasına rağmen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ü de yanlarına almalarını istedi.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı süresince sokaklarda, kamu kurumlarında ve özel toplantılarda ve hatta 'çatılarda' konuşmalar yapan Hızır Yılmaz, bu sırada kullandığı sert üslûbuyla da dikkat çekti. CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'ndan istifa ederek, Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olan Hızır Yılmaz, yarışta birinci gelerek CHP Genel Merkezi tarafından 'aday' gösterildi. Bu haberin ardından deyim yerindeyse 'vites yükselten’ Yılmaz, kamuoyunda daha çok görülmeye başladı. Hızlı bir şekilde seçim propagandasına başlayan Hızır Yılmaz, Belediye Meclis Üyesi listesi nedeniyle partililerince uzun süre eleştirildi. Seçimlerden mağlubiyetle ayrılan Hızır Yılmaz, basının karşısına çıktığı ilk toplantıda "Hızır yılmaz kaybetmedi! Hızır Yılmaz sadece kazanamadı" diyerek, partiden ayrılmayacağının sinyalini verdi.

‘Hızır Yılmaz, 2 yıllık emeğinin karşılığını almak istiyor’

Hızır Yılmaz sonrası CHP Beykoz İlçe Teşkilatı'nda birçok kez İlçe Başkanı değişirken, en son Başkan seçilen Şevket Arıkan, partiyi toparlamaya ve açılan yaraları sarmaya çalışıyor. Arıkan'ın çabaları sonrası CHP Beykoz İlçe örgütü 'kısmen' bir arada görüntüsü verirken, fotoğraf karelerinin hemen hepsinde Hızır Yılmaz da yer alıyor. Yaklaşan 2015 Türkiye Genel Seçimleri'nde partide verdiği 2 yıllık emeğinin karşılığını almak isteyen Hızır Yılmaz'ın bu kez milletvekili yarışında boy göstereceği de siyasi kulislerde konuşuluyor. Önce CHP Beykoz İlçe Başkanı olan ve ardından Aday olduğu Beykoz Belediye Başkanlığı yarışında umduğunu bulamayan Hızır Yılmaz'ın İstanbul 1. Bölge'den CHP Milletvekili Aday Adaylığı'nı düşündüğü söyleniyor.

CHP'den Milletvekili seçilmek ve Ankara'ya gitmek isteyen Hızır Yılmaz'ın önümüzdeki süreçte nasıl bir yol haritası izleyeceği merak konusu olurken, 2015 Milletvekili genel Seçimleri’nde Hızır Yılmaz’ın şansını deneyeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Haber Merkezi 

İdare Mahkemesi'nden Maritza İnşaat’a: 'DUR'
Önceki İdare Mahkemesi'nden Maritza İnşaat’a: 'DUR'
Türkiye Yüzyılı, Beykoz ve Hanefi Dilmaç
Sonraki Türkiye Yüzyılı, Beykoz ve Hanefi Dilmaç
Yorumlar (2 Yorum)

murat erkan (9 yıl önce)

olmaz olmaz demeyin olmaz olmaz mış, hızını alamayan hızır millet vekili olurmu,olur, önemli olan sarı gülüm den onayı alırmı,valla belediye başkan adaylığını alan millet vekilliğini de alır, önemli olan duygusallık,

koray kara (9 yıl önce)

başkanıma herşey yakışır

Yorum Yaz