Siyaset

Hızır'dan Dost Beykoz'a Ambargo

Hızır'dan Dost Beykoz'a Ambargo
2014.08.31 00:00
| | |
9642

Giresunluları üzen Hızır Yılmaz'ın İncirköy'deki kahve toplantısına gittiği ortaya çıktı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz'ın alelacele geldiği Giresunlular Derneği'nden sonra CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in de bulunduğu İncirköy'e gittiği ortaya çıktı. İncirköy'deki 2B arazileri konulu toplantıya Dost Beykoz’u davet etmeyen Hızır Yılmaz, alenen ilan etmese de Dost Beykoz’a ambargo uyguladı. Öte yandan Dost Beykoz'da yer alan ve tarafsızlığı ile bilimselliği ispatlanmış olan İKON Araştırma’nın yaptığı anketlerden Hızır Yılmaz'ın rahatsızlık duyduğu iddiaları da bu ambargoyla gerçeğe dönüştü.

'Hızır Yılmaz Yanlış Yolda'

Geçtiğimiz günlerde Ferit İnal Lisesi mezuniyet töreninde, mikrofonu eline aldıktan sonra olanca kuvvetiyle bağırarak konuşan CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, baloya gelen misafirleri şoke etmişti. Konuşması sırasında Ferit İnal Lisesi mezunlarının homurdanmaları artmış, kürsüden inerken Yılmaz'ı hiç kimsenin alkışlamadığı gözlemlenmişti. Dışarıya hava almak için çıkan ve CHP'li olduğunu vurgulayan kimi konuklar, Hızır Yılmaz'ın bu kavga eder üslûbunu ve yüksek frekanslı sesini eleştirmiş, "Hızır yanlış yolda" demişti.

'Bir Taşla İki Kuş'

Ferit İnal'dan sonra katıldığı hemen her toplantıda ses ayarını yapmayı bir türlü başaramayan CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, kavga eder gibi konuşup Belediye veAK Partililere meydan okumaktan öteye gidemedi. Son olarak dün gece katıldığıGiresunlular Derneği'nde de hitap ettiği kitleyi tatmin edemeyen Yılmaz, alelacele terk ettiği etkinlik sonrası kahvehanedeki toplantıya da geç kaldı. Genel Başkan YardımcısıGürsel Tekin ve kahvehaneyi dolduran İncirliköylüler’den 'özür dilediği' öğrenilen Yılmaz,'bir taşla iki kuş vurmayı' planladıysa da bunu da halk deyişiyle 'eline yüzüne bulaştırdı'.

'Dost Beykoz'un Durumu'

İKON Araştırma tarafından hazırlanan anket sonuçlarının bilimselliği ortadayken, akıllı bir siyasetçi gibi şapkasını önüne alıp düşünmesi gereken CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz'ın bunu yapmak yerine; Dost Beykoz'a ambargo koyması, Dost Beykoz’un manşetinde yer alan anket sonuçlarından rahatsızlık duyarak, CHP Genel Başkan YardımcısıGürsel Tekin'den bunu saklamaya çalışması şaşkınlıkla karşılandı. Dost Beykoz'un Saadet Partisi, İşçi PartisiMilliyetçi Hareket Partisi ve kendisinin ilçe başkanlığı yaptığı Cumhuriyet Halk Partisi'ne ait haberleri olduğu gibi vermesi, herhangi bir ayrıcalık gözetmemesi bir gerçek iken Hızır Yılmaz'ın uyguladığı ambargoyla neyi amaçladığı merak konusu oldu. Her ay düzenli olarak 2 kez yayınlanan ve Beykoz'un dört bir yanına dağıtılan, hemen her gün internet sitesine özel ve rutin haberler ekleyen, Beykoz'un dışına taşan binlerce takipçisiyle 11 yıldır ilçeye hizmet Dost Beykoz’u karşısına almakla Hızır Yılmaz'ın ne elde etmek istediği yorumları ise yanıtsız kaldı. 'Yandaş gazete' konusunda hemen her toplantıda büyük sözler eden Hızır Yılmaz'ın bu yaptığı çifte standart olmayacak mıydı? Başkalarına yandaşlıkla itham ettiği Dost Beykoz, kendisine davet gönderen her muhalefet partiye koşarak bu itham karşısında alnı ak dururken, Hızır Yılmaz ne yapmaktaydı? Muhalefet etmek için muhalefet etmek de ‘iş’ miydi? Beykoz bunu mu hak etmekteydi?

‘Dost Beykoz'dan Tavsiye’

Sayın Hızır Yılmaz. Bulunduğunuz yer CHP'nin Beykoz İlçe Başkanlığı makamıdır. Bu ise sizin yıllarca muhafaza edebileceğiniz bir unvan değildir. Siyasiler gelip geçicidir. Partiler kalıcıdır. Sizleri bir siyasi partinin ilçe başkanı gibi davranmaya davet etmek isteriz. Bunu yaparken de cesaretimizi anket sonuçlarından değil, İlçe Başkanlığı'nı yürütmekte olduğunuz partiye, CHP'ye olan saygımızdan aldığımızı söylemekteyiz.

‘CHP'ye Yaraşır Davranın!’

Bizler Beykoz için çalışmaktayız Sayın Hızır Yılmaz. Beykoz'da daha iyi işler olsun diye gecemizi gündüzümüze katmaktayız. Bunu yaparken de partiler arasında herhangi bir ayrım yapmamaktayız. Bunu ispata da hazırız. Şu an Dost Beykoz'un internet adresine girerseniz, yaptığımız haberleri tarafsız biz gözle okursanız, bu konuda nasıl bir titizlikle çalıştığımızı görebilirsiniz.

Biz Dost Beykoz ailesi olarak ayrımcılık yapmıyoruz Sayın Hızır Yılmaz. Sizden de aynı nezaketi göstermenizi rica ediyoruz. Hatta CHP'ye yaraşır bir biçimde, bunun bir nezaket olamayacağını; doğrusunun da bu olacağını söylemenizi bekliyoruz.

Sizi özür dilemeye davet ediyoruz Sayın Hızır Yılmaz. Siz, hata yaptıktan sonra özür dilemenin bir erdem olduğunu geçmişteki tecrübelerinizden bilmektesiniz.

Haber Merkezi     

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Dost Beykoz, Hızır Yılmaz, CHP

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"