Hisar’da yemek kültürü değişmedi

  • 0
  • 7378
Hisar’da yemek kültürü değişmedi
Hisar’da yemek kültürü değişmedi
Hisar’da yemek kültürü değişmedi
Hisar’da yemek kültürü değişmedi

Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği’nin 1994 yılından beri geleneksek olarak yaptığı yemek yarışması bu yıl 18. yılını tamamladı.

Sabancı Öğretmen Evi’nde yapılan yarışmanın amacının ise, evlerimizin fedakar insanları, hanımlarımın teşvik edilmeleri amacıyla düzenlendiği ifade edilen yarışmada, aynı zamanda uluslararası turizm alanında Türk mutfağının üstün lezzet ve kalitesinin tanıtılması olduğu belirtildi.

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü ile birlikte organize edilen yemek yarışmasının koordinatörlüğünü Gülşen Özdemir yaptı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici, Göztepe Muhtarı Ahmet Duran, Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu, Göksu Muhtarı Arzu Ulubent, Anadoluhisarı Muhtarı Güzin Merve ve Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü derneği Başkanı Lale Enç katıldı.

Programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bu yıl düzenlenen yemek yarışması çok güzel başladığını ifade ederek, “Yemekler çok güzel… Arada ufak farklar var, Beykoz’da bu kadar güzel yemeklerin yapılması beni çok sevindiriyor… Ama bu hünerlerinizi gelecek nesillere aktarın, bu güzel mutfağımız kaybolmasın, iyi yapılan ev yemeğinin tadı bir başka, hiçbir şeyle ölçülmez” ifadelerine yer verdi.

Çelikbilek, “Ben dışarıda ne kadar yemek yersem yiyeyim, eve gidince saat kaç olsa da mutlaka ev yemeği yerim, onun için aman bu kültürümüzü devam ettirelim… Hanımlarımızın ellerine sağlık, jürinin de işi bir o kadar da zor olacak, sanıyorum, onun için jürimize Allah kolaylık versin” dedi.

Dernek Başkanı Mustafa Babuz’da konuşmasında yarışmanın kriterlerinin; insan sağlığı, damak tadı ve görünüm olacağını söyledi.

33 kişin yarıştığı program sonunda derece alan yemek, börek ve tatlılara ödülleri verildi.

Yemek dalı

1. Aynur Şen

2. Zeynep Yıldız

3. Nurgül Amannandeau

Börekler

1. Nagihan kır

2. Hacer Bingöl

3. Safinaz Varlı

Tatlılar

1. Nazmiye Bağdatlı

2. Gülümser Yavuz

3. Mehpare Kılıç

Haber Merkezi

Giresunlular’dan Ergül’e kınama toplantısı
Önceki Giresunlular’dan Ergül’e kınama toplantısı
Beykoz'da yarın bisiklet yarışı nedeniyle yollar kapanacak
Sonraki Beykoz'da yarın bisiklet yarışı nedeniyle yollar kapanacak
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz