Hey gidi ballı Beykoz

  • 18.08.2020 09:47
  • Okunma: 3513 kez

Beykoz 1908 A.Ş. Futbol Takımı haftalar süren beklentinin ardından önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Ligde (BAL) oynamaya hak kazandı. Önce alınan bu kararın Beykoz Spor Kulübü camiası için hayırlı neticeler vermesini diliyorum.

Bizim gibi Beykoz takımını profesyonel liglerde izlemiş, deplasmanlar yapmış Beykoz sevdalılarının yanı sıra, Beykoz maçlarına amatör liglerde izleyerek başlayan binlerce gönül vereni için inşallah profesyonel liglerin kapısı bu sevindirici haber ile ardına kadar açılır diyorum.

Tabii ki sadece Beykoz değil, ilçemizin iki kulübü yani Kavacıkspor ile TED İstanbul Koleji SK takımları da Bölgesel Amatör Lige yükselen diğer iki takımımız oldu, onları da kutluyor başarılar diliyoruz.

Kim ne derse desin bu kararın alınmasında yani İstanbul Süper Amatör Lig Klasman Grubunda mücadele eden 16 takımın da Bölgesel Amatör Lige davet edilmelerinde Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu’nun büyük bir çabası, gayreti ve emeği olduğunu inkar etmemek gerekir.

Diğer takımlara içinde kimse sesini çıkarmaz iken haftalardır katıldığı her canlı yayında, Sosyal Medya Platformunda, 'Bölgesel Amatör Lige alınmalıyız, alınacağız, alındık' diye mesajlarını verdi Başkan Aksu.

Şunu ifade etmek isterim ki benim şahsi olarak Başkan Zeki Aksu ile iyi de kötü de günlerimiz oldu, küs olduğumuz, anlaşamadığımız birçok icraatı oldu, defalarca görevi artık bırakması gerektiğini ve kendisine sunulan formüllere olumlu cevap vermesini isteyip durdum. Ama yiğidi öldürürken hakkını da vermemek de bize yakışmaz. Başkan Aksu’nun mücadelesi bir İstanbul takımının da Bölgesel Amatör Lige alınmaları ile olumlu karşılık buldu.

Şimdi bu andan sonra bence geçmişe bir sünger çekelim, kırgınlıklar, dargınlıklar, kullanılmış hissi, kandırılmış hali bir yana bırakılsın ve hep birlikte TFF 3. Lige çıkmaya hedeflenelim.

Tamam önümüzde çok zorlu bir süreç var, her şeyden de öte Covid-19 Salgını devam etmekte… Süper Lig Kulüplerinde bile bu hastalığa yakalananlar var. Zor mu zor günler yaşamaktayız. Hatta lig maçlarının oynanıp oynanmayacağı, ya da başka alternatiflerin gündemde olduğu en kötüden en iyi alternatife bakacak olursak seyircisiz oynanabilecek bir lig ihtimali dahi var.

Belki de 2020-21 sezonunun ötelenmesi, hatta oynanmaması dahi gündemde olsa da şu bir gerçek ki lig maçları ne zaman başlarsa başlasın Beykoz 1908 Takımı Bölgesel Amatör Ligden başlayacak.

Bu vesile ile Dünya Beykozlular Gününüzü de tebrik eder Sağlık, Huzur ve Mutluluk dolu  günler, haftalar ve yıllar dilerim…Bu süreçte hayatlarını kaybedenlere Yüce Allah’tan rahmet, sevenleri ve kederli ailelerine başsağlığı, tedavileri devam edenlere ise şifalar diliyorum…

Anahtar Kelimeler:

Yazarın Yazıları