Makaleler

Herkes şapkasını önüne koysun…

23.02.2018 10:20
| | |
13129

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin devlet yanlısı tutumunu biliyoruz.

Ülke ve Millet onun için en değerli unsurlardır. Dolayısıyla ülke ve ülküsünü ne zaman tehlikede görse her türlü fedakârlığı yaparak, cansiperane mücadele ettiğine hepimiz hemfikiriz.

2019 seçimlerinde Erdoğan’ı destekleme kararı aldıklarını söylemesi sonrasında bazı medyadan ve siyasetçilerden, hatta kendi partisinin tabanında dâhil çeşitli tepkiler aldı.

Milli ittifak cephesinde bunlar yaşanırken karşı cenahta da Bahçeli’nin açıklamaları geniş yankı buldu. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel MHP’nin kapısına “tasfiye sürecindeyiz” yazısını astığını belirterek, Bahçeli’nin açıklamalarını “tükenişin geldiği son nokta” diye değerlendirdi.

Devlet Bahçeli’ye yönelik ilk eleştirileri değildi  bu. AK Parti ile yakınlaşma başladığından beri; CHP her fırsatta MHP’yi taciz etti. Daha önce, 7 Haziran seçimlerinden sonra Bahçeli’nin kurulacak koalisyon hükümetinde yer almayı reddetmesi, 1 Kasım Seçimlerinin önünü açmak, buradan hareketle de Erdoğan’ın isteğini yerine getirmek olarak yorumlandı.

Nitekim Cumhurbaşkanlığı sistem değişimini öngören 16 Nisan Referandumu'na MHP’nin ön ayak olması, CHP tarafını daha da çıldırttı. MHP’nin, AK Parti’nin yedek lastiği, arka bahçesi haline geldiği bile söylendi.


Hâlbuki  Sayın Bahçeli FETÖ’nün sinsi planlarını biliyordu. Kendi partisine yönelik emellerinin farkındaydı. Kasetle CHP’yi dizayn edenlerin şimdiki derdi MHP idi. Bahçeli’yi ister sevin ister nefret adin, fakat Bahçeli bu anlamda dik durmasaydı, parti şu an FETÖ’nün cirit attığı bir merkez haline gelecekti. Vesselam…

Bahçeli, Erdoğan’la ittifak yapmayacaktı da, bizzat kendi varlığına karşı vaziyet alan FETÖ’ye karşı HDP’yle mi ittifak yapacaktı; yoksa tüm argümanları FETÖ’nünkileriyle aynı olan CHP’yle mi? Ne bekleniyordu yani? Devlet Bahçeli’nin, FETÖ’ye boyun eğip MHP liderliğini el Meral Akşener’e teslim etmesi filan mı? (Bu arada Akşener’de beklenenden çok uzak bir kişilik çıktı.)

Hepsinden ziyade ülkemiz bir darbe atlattı. FETÖ ile olan mücadele yalnız AK Parti’nin değil devletin mücadelesidir. Devletin mücadelesine Bahçeli’nin destek vermesi tenakuz değil tam tersine vatansever bir tavırdır.

Ne yapsaydı yani Şafak Pavey ve HDP ikilisiyle ‘beraber iyi salladık’ balosu mu yapsaydı.!!

Dolayısıyla Erdoğan gibi kelle koltukta vatan-millet sevdası taşıyan adamın kıymeti bilinmeyecekse, Binali Yıldırım gibi ölme pahasına darbe gecesi uçakla değil kara yoluyla Ankara’ya giden korkusuz genel başkanların kadri takdir edilmeyecekse, Bahçeli gibi ülkü ve ülke sevdasını her daim ön plana çıkaran bir liderin memleket hassasiyeti görülmeyecekse; ben ne diyeyim, biz ne diyelim…

Üstüne üstlük bu memlekette, sekiz(8) seçim kaybedip rüştünü ispat edemeyenler, bu milletten oy alacaklarsa, partisinden ayrılıp milliyetçiliği HDP seviciliğine kadar indirgeyenler destek bulacaksa, yıllardır halkına zulmeden PKK’nın militanları, Kürt halkından oy devşirecekse; tamda bu noktada herkesin şapkasını önüne koyup çok iyi düşünmesi gerektiğini düşünenlerdenim…

Kalın sağlıcakla

Anahtar Kelimeler: MHP, Devlet Bahçeli

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"