Herkes oturduğu evi iyileştirebilecek

  • 0
  • 10150
Herkes oturduğu evi iyileştirebilecek

Beykoz Belediye Başkanı ve AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Yücel Çelikbilek Mavi Karadeniz TV’de canlı olarak yayınlanan Tokatspor Giresunspor maçının devre arasında Fuat Kuş'un konuğu oldu.

Yaklaşık 15 dakikalık devre arasında açıklamalarda bulunan Yücel Çelikbilek, spor severlerin ekran başında olduğunu düşünerek, Beykoz’da başlattığı spor projelerini anlattı.

Şahinkaya'daki Beykoz Arena Projesi’nin hafriyat işleminin başladığını belirten Çelikbilek,“50 dönümlük arazide kurulacak olan Şahinkaya Spor Kompleksi ile Beykoz'da geniş kesimlere spor yapma imkânı yaratılacak. Öte yandan sadece yaz mevsiminde kullanılan bir yüzme havuzumuz vardı. Recep Şahin Köktürk Spor Kompleksi içinde bulunan bu havuzu kapalı hale getirdik. Beykozlular orada daha rahat bir ortamda ve yılın 12 ayında yüzme öğrenip, spor yapabilecekler” diye konuştu.

Beykoz Stadı da yenileniyor

Beykoz Stadı’nın da bir başka proje olarak ele alındığını söyleyen Çelikbilek, burayı Beykoz Belediyesi olarak Vakıflardan kiraladık. Yepyeni baştan yapılacak, ihalesi yapıldı. Burasını yan taraftan geçen dere ile uyumlu hale getirecek yeşil alan ve gezi alanları gibi ek projelerle çok güzel bir şekle sokacağız. Beykoz Stadındaki yapılacak çalışmada Kulüp Müzesinin bulunacağı yeni bir mekân da olacakifadelerine yer verdi.

Başkan Çelikbilek spora ilişkin projeleri kapsamında Beykoz Kaymakamlığı ile ortaklaşa yapılan bir proje ile yenilenen Paşabahçe Stadı’nın nezih bir ortama kavuştuğunusöylerken, Ortaçeşme Futbol Sahası’nın suni çim ile kaplanma işleminin detamamlanarak hizmet vermeye başlayacağı bilgisini iletti.

Canlı yayında konuk olduğu Fuat Kuş’a, Beykoz ile ilgili imar ve tapu çalışmalarıyla ilgili da bilgi veren Başkan Çelikbilek, 2B ile ilgili belirlenen 3 aylık sürede ödeme yapmayan vatandaşlarımızı tutup da kovma gibi bir düşüncemiz olamaz. Bakın İstanbul'da başka ilçelerde de bu çalışmalar yapıldı ve de yapılmakta… Ancak sadece Beykoz'da Beykoz Belediyesi’ne devredilen 2B alanları üzerinden satış gerçekleşmekte.” dedi.

Başkan Çelikbilek, 2014 yılı sonu itibarı tamamlanması planlanan satışlardan sonra Beykozluların oturdukları evlerde iyileştirme yapabileceğini de sözlerin ekleyenÇelikbilek, “ Mülkiyet sorunun ardından imara ilişkin problemin de ortadan kalkması ile vatandaş artık, “Benim önüm kapalı, engeller var” diyeceği cümleler sarf edemeyecek… Yerinde dönüşüm adını verdiğimiz yöntem ile vatandaşlarımız kendi rızası ile iyileştirmelerde bulunacak. Bakın biz bu 2B vasıtası ile elde edeceğimiz paralar ile 5-10 bin arasında sosyal konut yapabilme şansına sahip olacağız."ifadelerine yer verdi.

Çok özel bir proje olarak nitelendirdiği Karlıtepe Projesi’ne değinen Çelikbilek, bu proje ile Anadolu Yakasının ilk teleferik hattının Karlıtepe Sultaniye arasında çalışacağını ifade ederek, hali hazırda bölgede bulunan kule dışında bir seyir kulesi yapılacağını ve aynı anda 15 bin kişinin piknik yapabilme imkânına sahip olacağını belirtti.

Haber Merkezi

İşte CHP Beykoz’un yeni kadrosu
Önceki İşte CHP Beykoz’un yeni kadrosu
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz