Metin AYDIN
  • 03/08/2022 Son günceleme: 03/08/2022 16:37
  • 4.641

Necmettin Erbakan Kültür Merkezini yıktınız iyi de, bodrum katını neden otopark olarak bırakmazsınız? Gazi Paşa, ne adamlara kaldık.

Paşabahçe Beykoz yolunu bu kadar daraltmak ben yaptım oldu mantığıdır. Ama görülüyor ki olmamış.

Beykoz’da iki tane devlet hastanesi varken, revize edip doktor eksiğini tamamlamak kimsenin aklına gelmiyor mu? Tekrar yeni Hastane yapmak ne menem şeydir.

Geçen sene 5 kiloluk şekeri takriben 25 TL’ye alabiliyorduk. Bu sene 5 kiloluk şeker takriben 110 TL. Özelleştirdik şekerde kıymetlendi he mi hökümet?

24 Temmuz 1924 Çok gizli damgalı, Lozan antlaşmasının 5 gizli maddesinin sol alt köşesinde Türk heyeti adına İsmet paşanın güya imzası, sağ alt köşede de sıkı durun; dış güçler adına İsrail ajanı, parantez içinde ismi saklı İsrail ajanının imzası. Behey sersem İsrail devletinin kuruluş tarihi 14 Mayıs 1948.

Rusya’da  din adamları; Rus milliyetçisidir. Yunanistan’da din adamları; Yunan milliyetçisidir. Ermenistan’da din adamları; Ermeni milliyetçisidir. Türkiye’de din adamlarının çoğu; Türk düşmanıdır. İşte Türk milletinin en önemli sorunu budur. (İlber Ortaylı)

Eğitimli insanlar ile hapishaneler ters orantılıdır. Biri çoğalırken diğeri azalır.

Vezirin fıkrasını bilen bilmeyene anlatsın. (Ekşi sözlükte bulabilirsiniz.)

Türk ozanı Nesimi cemiyetin birini ziyaret eder. Cemiyetin içinde ilim yaptığını zanneden cahil. Nesimi’den Arapça veya Farsça konuşmasını ister. Nesimi cevabı ona; Har içinde biten gonca güle minnet eylemem! Arabi Farisi bilmem; dile minnet eylemem. Şiiriyle cevap verir.

Gidip katarla swap antlaşması yapacağınıza IMF’ye verdiğiniz borcu geri isteseydiniz ya.

Ne insanlar tanıdım hey!

Hep hikaye roman çıktı.

Kimi dedim ağır bir şey

Tarttım baktım gram çıktı.  (Ozan Arif)

Paramızın değerli olduğu ülkelerde tatil yapabilirsiniz. Örnek: Etyopya‘nın  başkenti Adisababa’da

Emekli maşlarına akılları sıra zam mı yapmışlar? Benim maaşım 2021 Ocak ayında Türk lirası karşılığı 330 dolardı. 2022 temmuz ayında da 330 dolar karşılığı TL istiyordum. Ama heyhat.

Eski Türkçede namus sözcüğü yoktu. Çünkü Türkler, namussuzluk nedir bilmezlerdi. Türk geleneğinde kadın, arkadaştı, anneydi. Sevgiliydi, tek başına bir devletti. Ne zamanki Türkler Müslüman oldu, Arap kültürü geldi. Kadın, kadın olduğuna pişman oldu. (Alıntı).

Karadeniz’de ve ülkemizin diğer bölgelerindeki HES olan dereleri ve Tatlı su balıklarının neslini kurtarmak için HES’ler yıkılıp dereler eski haline getirilmelidir. (Fikir benim fikrimdir.) HES yapılan dereler de ki balık popülasyonu ya yok olmuş ya da yok olmak üzeredir.

Bülent Arınç kral çıplak demiş. Günaydın. Yıllardır aklı başında insanlar söyleyip duruyorlar.

Erich Honecker (1912 – 1994), 1971 den 1989’a kadar doğu Almanya’yı yöneten devlet adamı. Bir gün gençlerin kuyrukta beklediğini görür ve bu ne kuyruğudur diye sorar. Kuyruktakiler; "Ülkeyi terk etme kuyruğu"  yanıtını verirler.  Honecker de inandırıcı bulmaz yanıtı, kuyruğa girerek aslını öğrenmeye çalışır. Beklemeye başlar. Bakar ki kuyruk yavaş yavaş dağılmaya başlamıştır. Birine sorar; "peki şimdi kuyruk niçin dağılıyor?" Oradakilerden birisi "Efendim siz gideceksiniz ya, bizim gitmemize gerek kalmadı. (alıntı)

Yazarın Yazıları