Yaşam

Her şey öğrenciler için

Her şey öğrenciler için
09.12.2015 12:56
| | |
4293

Daha önce sadece yaz aylarında açılan Beykoz Kermesi bu yıl kış ayında da Kavacık'ta düzenlenen törenle açıldı.

Daha önce sadece yaz aylarında açılan Beykoz Kermesi bu yıl kış ayında da Kavacık'ta düzenlenen törenle açıldı.

Beykoz ve Çavuşbaşı öğrenci yurtları tarafından düzenlenen kermes 09-20 Aralık tarihleri arasında Kavacık'ta hayırseverleri bekleyecek. Yurtlarda ki öğrencilere destek sağlamak amacıyla açılan kermes daha önce sadece aylarında açılırken bu yıl bir ilk gerçekleştirildi ve kış ayında da açıldı.

Yedi yıldır düzenli olarak gelenekselleşen Beykoz'un hayır çarşısı 11 gün boyunca açık kalacak. Kermes'te çeşitli ürünlerin bulunması, ihtiyaçları temin etme noktasında ailelerin tercihi olurken, alanda gıda üzerine de satışlar yapılıyor.Dualarla açılan kermeste Beykoz Belediyesi adına Başkan Danışmanı Muhammed Polat yer alırken, kurdele her zaman olduğu gibi dualarla kesildi.

Beykoz Kursu ve Okul Talebeleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Karahan, derneklerinin hayır işlemek amacıyla kurulan bir dernek olduğunu belirterek, "Bizler dernek olarak yalnızca öğrencilerimizin eğitim ve öğretim hayatını kolaylaştırmayı aynı zamanda onlara destek olmayı hedefliyoruz. Yıllardır süre gelen mücadelemizde tek gayemiz bu oldu. Bizim için en büyük övünç kaynağı ise bu işi artık gelenekselleştirerek Beykoz halkına kendimizi duyurmuş olmamız... Bu kermeslerden elde edilecek gelirlerin tamamı yurtlarımızda okuyan öğrencilerimizin eğitim masraflarında kullanılıyor" dedi.Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Kermes, Beykoz Öğrenci Yurdu, Beykoz Belediyesi, Muhammed Polat

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"