Kültür

Hepimiz Muhsin Yazıcıoğlu’yuz

Hepimiz Muhsin Yazıcıoğlu’yuz
2014.07.25 00:00
| | |
17440

BBP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın hazırladığı Gönülden Üşüyenler Gecesi Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Muhsin Yazıcıoğlu’nun da yâd edildiği geceye BBP İstanbul İl Başkanı Bayram Karacan’da katıldı.

Büyük Birlik Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı’nın hazırlamış olduğu Gönülden üşüyenler gecesinde oldukça renkli görüntüler oluşurken, zaman zamanda duygusal anlar yaşandı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan gecenin sunumunu Yunus Kılıç yaptı. Küçük bir çocuğunu istiklal Marşı’nın ezbere okumasıyla başlayan programın açılış konuşmasını ise Beykoz İlçe Başkanı Özer Güneş tarafından yapıldı.

 

 

 

Samimiyet ve azimle yolumuza devam edeceğiz

 

BBP olarak Beykoz’da güzel çalışmalar yaptıklarını ve en son yapılan yerel seçimlerde oylarını % 300 arttıran BBP’nin önümüzdeki seçimlerde oylarını % 500 arttırmayı hedeflediğini kaydetti.

Parti içindeki dayanışma ruhunun her geçen gün büyüdüğünü ve gönülden üşüyenlerin sayısının her gün arttığını söyleyen Özer Güneş, “samimiyet ve azimle yolumuza devem edeceğiz” dedi.

 

İl Başkanı Bayram Karacan’da yapmış olduğu kısa konuşmada, Türkiye’de milli siyasetin BBP tarafından yapıldığını, Beykoz teşkilatında görmüş olduğu heyecanın devem etmesinin BBP’ye önemli bir ivme kazandırdığını kaydetti.

Büyük Birlik Partililerin yoğun ilgi gösterdiği gecede Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Şanverdi’de bir konuşma yaptı.

Yapmış oldukları etkinlik nedeniyle BBP Beykoz İlçe Teşkilatı’nı gönülden kutladığını söyleyen Ahmet Şanverdi, Büyük Birlik Partisi’nin ve Alperenlerinin bu ülkenin mihenk taşı olduğunu belirtti.

Şiir ve İlahilerin okunduğu geceye, BBP Beykoz İlçe Teşkilat Mensuplarından oluşan “Bizimkiler”adlı tiyatro grubunun sahnelediği oyunla devem edildi. Bir köy kahvesinde vatandaşların siyasetçiler tarafından nasıl kandırıldığını anlatan oyunda büyük oranda Muhsin Yazıcıoğlu’nun ifadelerine yer verildi.

Erdal Dalcı’nın yazmış olduğu 15 dakikalık kısa oyun izleyenlerce ayakta alkışlanırken, oyunun son bölümünde ise köy kahvesine gelen Muhsin Yazıcıoğlu’nun önemli mesajları vardı.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun, köy kahvesinde oturanlara kendisini anlatması ve köylülerin Yazıcıoğlu’na, “söylediklerinin doğru olduğunu nasıl anlayacağız” demesi üzerine, Yazıcıoğlu’nun “beni, ben ölünce anlarsınız” demesi duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

Programın son bölümünde ise, Genel Başkan yardımcısı Ahmet Şanverdi tarafından oyunculara plaket verilirken, İlçe Başkanı Özer Güneş’te konuklarına Beykoz’un simgesi olan cam vazo hediye etti.

BBP Beykoz İlçe teşkilatının organize ettiği geceye katılanlar arasında şu isimler vardı:

BBP MKYK Üyesi Mehmet Korkut,

BBP Bağcılar İlçe Başkanı Necati Beyaz,

Beykoz Belediye Başkan Danışmanı İsa Sucuoğlu, 

Beykoz Spor Kulübü Başkanı zeki Aksu,

Polonezköy Muhtarı Antoni Vilkoşevski,

Beykoz Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir,

Beykozlu Kastamonulular Dernek Başkanı Mehmet Temel,

Hak ve Eşitlik Partisi Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Emrah Çalın,

Sanatçı Turgay Türkan

Beykoz Alperen Ocakları Başkanı Samet Özmen   

 

DOST BEYKOZ  

Anahtar Kelimeler: Muhsin Yazıcıoğlu, BBP Beykoz İlçe Başkanlığı, Gönülden Üşüyenler Gecesi, Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi, BBP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"