Hep birlikte oradaydılar!...

  • Güncelleme: 17.03.2020 19:14
  • Okunma: 9180 kez
  • Yorum: 0
Kurban Bayramı'nın ilk günü geride kalırken, ikinci gününde ilçe protokolü Belediye binası önündeki tören alanında bir araya geldi.
Hep birlikte oradaydılar!...

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan'ın yanı sıra Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve İlçe Emniyet Müdürü Yüksel Toprak da vatandaşlarla bir araya gelerek bayramlaştı. Her bayram olduğu gibi bu yılki Kurban Bayramı'nda da Beykoz Belediyesi tarafından törene katılan vatandaşlara yemek ikram edildi.

Öğle saatlerinde başlayan bayramlaşmaya ilçe protokolü tam kadro katılırken, Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu ve Salim Öztürk’ün yanı sıra Belediye Meclisi'nin AK Partili üyeleri, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, SKM Başkanı Mustafa Gürkan, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar da bayramlaşmak için tören alanına geldi. Kürsüye ilk olarak Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek çıktı ve bir bayramlaşma konuşması gerçekleştirdi. İlçedeki 250 bin insanın Kurban Bayramı'nı kutlayan Başkan Çelikbilek, şunları söyledi:

"Kurban Bayramı'nın yalnızca ilçemize değil, İstanbul’umuza, Türkiye’mize ve Dünya'daki tüm Müslümanlara hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bayramlar, yüreklerin açık olduğu, herkesin birbirini daha iyi anladığı, düşündüğü eksiklerimizle hesaplaştığımız, onları göz önüne aldığımız ve gidermek için adım attığımız günlerdir. Bugünlerde kalpler daha yumuşar, daha muhabbet dolu hale gelir. Yürekler muhabbetle de kinle de dolu olabilir ancak bayramlar, kinlerin ertelendiği, muhabbetlerin öne çıkarıldığı sevginin öne çıktığı bir dönemdir. Onun için biz Beykoz’umuzdaki 250 bin insanımıza İstanbul’umuzdaki 15 milyon insanımıza, Türkiye'deki 77 milyon insanımıza ve dünyadaki 1 buçuk milyar nüfuslu Müslüman’a hâyr getirmesini tekrar temenni ediyorum."

Konuşmasına, Türkiye'nin de içinde yer aldığı ve halen savaşın hüküm sürdüğü Ortadoğu Bölgesi’ne dikkat çekerek devam eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ülke olarak misafir ettiğimiz yaklaşık 2 milyon Suriyeli'ye karşı iyi bir evsahipliği yapılması konusunda vatandaşları öğütledi. Suriyelilerin, hemen her ülkeden her milletin içine girebileceği bir durumla karşı karşıya olduğunu dile getiren Başkan Çelikbilek, şöyle dedi:

Bayram yapamayan insanlar var!

"Dünya'da şu an bir yanda bayram yapıyoruz ancak öte yanda bayram yapamayan insanlar var. Bizler bir yandan hem bayram dolayısıyla gönüllerimizde sevinç yaşarken, bayram yapamayan ve bu güzel günü anamayan insanların acılarını da yüreklerimizde hissederek, dertlerini paylaşmaktayız. Dua ve temennilerle onların bu durumdan kurtulmalarını temenni ediyoruz. Bugün memleketimiz, sayıları 1 milyon 800 bini aşan Suriyeli kardeşlerimizi misafir etmek ve onları muhacir olarak ağırlamak durumundayız. Bu insanlar Rabbimizin bize bir emanetidir. Onların her türlü haklarının korunması bizlerin boynunun borcudur. Ne olursunuz, sokaklarda onlarla karşılaştığınızda, yüreklerinizdeki merhamet hissi biraz daha fazla olsun. Onları 'düşmüş insan' olarak görmeyelim. Çünkü böyle düşkünlükler, her zaman ve her milletin karşısına çıkabilecek durumlardır.

Biz geçmişte İstiklâl Harbi'ni yaşamış olan bir milletin evlatlarıyız. Ecdadımız, nasıl ki her türlü işgale uğradığı bir dönemde ayağa kalkarak, ülkemizi kurtarmak için gayret sarf ettiyse... o zaman insanlar nasıl yokluk yaşadılarsa... Çanakkale'de 250 bin insanı ve Sarıkamış'ta 90 bin insanı toprağın kara bağrına verenlersek biz... bugün de o insanları öyle değerlendirmek lazım. Onlar da kendi ülkelerinde özgürlük için barış için kardeşlik için bu eziyeti çeken insanlardır. Bunları gözden uzak tutmamak lazım... Dünya'nın neresi olursa olsun bir Müslüman’ın bir insanın sıkıntısı, bizim sıkıntımızdır, bizim üzüntümüzdür. Ecdadımız geçmişte nasıl ki bir tarihi misyon üstlenmiş ve barış getirmişse, bugün onların çocukları olarak sizler ve bizlerin de aynı heyecanla, aynı duyguyla ve aynı düşünceyle bu topluma, bu insanlara barış getirmeyi görev bilmesi gerekiyor. Büyük millet olmak bunu gerektirir; büyük devlet olmak bunu gerektirir. Dünyada nerede bir zulüm varsa ve siz karşı çıkmazsanız, büyük devlet olamazsınız. Gerektiğinde söz söyleyeceksiniz ve gerektiğinde de 1 milyon 800 bin insana kucak açacaksınız."

Sözlerini tüm dünyaya barışın hâkim olması temennisiyle noktalayan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in ardından bu kez de kürsüye Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan geldi.

Kaymakam Erdoğan’dan ailelere uyarı

İlçede yaşayan vatandaşların Kurban Bayramı'nı kutlayan Kaymakam Erdoğan, gençlerin kötü alışkanlıklar edinmemesi konusunda ailelere uyarılarda bulundu. "İş ailede bitiyor" diyen Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, ailelere çocuklarına sahip çıkma çağrısında bulundu. Kaymakam Erdoğan ayrıca, bayramlaşma programını hazırlayan Beykoz Belediyesi'ne de teşekkür etti.

Konuşmaların ardından bayramlaşma merasimine geçildi ve Kaymakam Erdoğan, Belediye Başkanı Çelikbilek ile başlayan protokol kuyruğu, sıraya giren Beykozlularla tek tek tokalaştı, bayramlaştı. Törenin ardından bayramlaşmak üzere alana gelen Beykoz 1908 A.Ş.'nin futbolcuları, kendi Başkanları Zeki Aksu'nun himayesinde Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'le bir hatıra fotoğrafı çekindi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz