Hemşire ve eczacılara kutlama yemeği

  • 0
  • 10426
Hemşire ve eczacılara kutlama yemeği
Hemşire ve eczacılara kutlama yemeği
Hemşire ve eczacılara kutlama yemeği
Hemşire ve eczacılara kutlama yemeği

Beykoz Belediyesi, Eczacılar Günü ve Hemşireler Haftası dolayısıyla İBB Beykoz Koru Tesisleri’nde meslek emekçilerine bir yemek verdi.

Eczacı ve Hemşireler kahvaltılı toplantıda bir araya geldi

Beykoz’da görev yapan eczacı ve hemşirelerin aileleriyle birlikte katıldığı programda ‘Beyaz Melekleri’ Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Taner Şahin, Paşabahçe Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yavuz Baştuğ, AK Parti Milletvekili adayı Prof. Dr. Muhammed Çetin, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer ve belediye başkan yardımcıları da yalnız bırakmadı.

İlk konuşmayı yapan Beykoz Devlet Hastanesi Başhemşiresi Ayşe Kabacaoğlu ve akabinde Eczacı Halim Kaya yapmış oldukları konuşmalarda,  Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e kendilerini unutmayarak böyle bir program düzenledikleri için teşekkür ettiler.

Programda, Paşabahçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yavuz Baştuğ, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Taner Şahin ve AK Parti Milletvekili Adayı Prof. Dr. Muhammet Çetin birer selamlama konulması yaparak günün önemine ilişkin düşüncelerini dile getirdiler.

Bir zamanlar kendisinin de kısa bir süre sağlık sektöründe çalıştığını ve çalışanların oldukça zor şartlarda büyük bir gayret içerisinde çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise şunları söyledi: “Beykoz’da her kesimden insanlarla değişik zamanlarda ve toplantılarda bir araya geliyoruz. Bazen günlerin, kutlamaların ne kadar fazla olduğunu düşünür, sorgularız. Ancak görüyoruz ki, bu toplantılar, toplumun değişik katmanlarıyla bir araya gelmemize vesile oluyor. Eczacı ve hemşirelikte, diğer mesleklerde olduğu gibi insanı doğrudan ilgilendiren, özveri, sabır, hoşgörü kavramlarını içinde barındıran zor bir meslektir.

Kendilerine gelen vatandaşa ne kadar güler yüzlü ve şefkatle yaklaştıklarını biliyorum. Bu vesile ile cefakar sağlık görevlileri, eczacıları ve hemşirelerimizin haftasını kutluyorum.  Belediye olarak yeni bir proje başlattık. Kendilerinin ulaşamadığı bölgelerde ‘Gezici Sağlık Otobüsümüz giderek gerekli tetkikleri yapıyor, önleyici hastalık konusunda destek veriyor. Yine Kavacık’ta hizmete açtığımız ‘Psikolojik Danışma Merkezi’miz de vatandaşlarımızdan yoğun ilgi görüyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, sağlık çalışanlarıyla ele ele verip, halkımıza hizmet edeceğiz.”

Haber Merkezi

Yoluna bağımsız devam edecek…
Önceki Yoluna bağımsız devam edecek…
Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Sonraki Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz