Hem Beykoz’dan özür diledi, hem basına çattı

  • 6
  • 12839

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Beykoz gündemini sarsan ifadelerine yönelik özür dilerken, yerel basına çatmayı ihmal etmedi.

Zayıf’ın Geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformu Facebook üzerinden yaptığı açıklama ilçe genelinde uzun süre konuşulmuş, farklı yorumlara neden olmuştu.

Zayıf, yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamaların art niyetli kişi ve kuruluşlar tarafından çarpıtıldığını, yıllardır imar sorunlarını bizzat yaşayan, pek çok acıyı ve sevinci hemşerileriyle birlikte paylaşmaya devam ettiğine atıfta bulunarak Beykoz sakinlerini üzmeyi hiçbir zaman aklından geçirmediğini söyledi.

Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan ve İBB Meclis Üyesi Aydın Düzgün’ün yaptığı açıklamaları popüler olma hesabı yaparak gerçekleştirdikleri iddiasında bulunarak, rant elde etmeye çalıştıkları söylemini kullandı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığından yapılan ve Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf’ın imzası taşıyan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Beykoz’un sorunlarına dair tek bir çözüm dahi üretemeyen ve üretme potansiyeli bulunmayan muhalefet partisinden bazı kişiler, yaklaşan ilçe kongrelerinde popüler olma hesabı yaparak bu olay üzerinden rant elde etme peşindeler."

"Bugün yaptıkları açıklamalarda, halkın yanında olduklarını iddia eden CHP önce 2/B arazilerini anayasa mahkemesine taşımış, sonrasında 2014 yerel seçimleri öncesi buraları elinizden alacaklar, rayiç bedeller çok yüksek olacak ve buraları peşkeş çekecekler diyerek, vatandaşlarımızın yerlerini yok pahasına satmasına ve Beykoz’dan gitmelerine sebep olmuşlardır.. Hatta verilen “TAPU”ların sahte olduğunu iddia edecek kadar ileri gitmişlerdir”

“Büyükşehirden alınan arazilerin satışını engellemek için, milletvekilleri ile birlikte Beykoz Belediye Başkanlığı’nın önünde kara propaganda ile vatandaşlarımızın hakkı olan tapularını almalarına engel olmuşlardır. Bir tarafta bunlar yaşanırken bizler kapı kapı gezerek yerlerinizi satmayın “Beykozlu Beykoz’da kalacak demiştik.”

“Vatandaşımızın pek çok “TAPU” ve “İMAR” sorununu çözen, geri kalanlarını da çözmeye çalışan bir siyasi partidir AK PARTİ.  Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, Milli Emlak’tan aldığı yerleri Beykozluya ucuza satarak, satışlardan elde edilen tüm kaynakları da Beykoz Belediyesi’nin kasasında kalmasını sağlayan ve hayal edilemeyecek bir bütçeyi halkın hizmetine sunan Başkandır Yücel Çelikbilek.”

AK Parti ailesi, dün olduğu gibi bugünde belediyesi ve teşkilatıyla birlikte ilçemizin sıkıntılarının çözüme kavuşturulması noktasında ilk günkü hassasiyetle  değerli Beykozluların yanında olacaktır.

Beykoz’da imar ve mülkiyet adına yapılanlar ortadadır. Söz konusu açıklamamda vatandaşımızın bir kısmı ile ilgili bir sitem dile getirilmiştir. Sorunları büyük ölçüde çözülmesine rağmen hala tüm artıları görmezden gelerek, küçümseyerek, beddua ederek negatif yaklaşımda bulunanlar ile ilgi bir değerlendirmedir.

Yine kendilerini AK Partili olarak ifade eden bazı basın yayın organları da, Beykoz’daki siyasi hesapları doğrultusunda, muhalefetin çarkına su taşımış, sayfamda çok kısa bir süre kalan paylaşımımı çarpıtarak gündeme taşımıştır.

AK Parti iktidarını yıkmak için uğraşanlarla, AK Partili olduklarını iddia edenlerin yan yana gelmiş olmasını da ibretle izliyor ve kurdukları bu ittifakın değerlendirmesini halkımızın ve teşkilatımızın takdirine bırakıyorum.

Uzun yıllar Beykoz’da yaşayan ve Allah ömür verdiği sürece yaşamaya devam edecek bir birey olarak, Beykoz halkı ile siyasi hesaplarını halkın yanındayız maskesi ile kapatmaya çalışanlar aramıza giremeyeceklerdir.

Bizim Beykoz ile kurduğumuz gönül bağını zedelemeye çalışmak kimsenin haddi değildir. Sözlerim tamamen çarpıtıldığı ve yanlış mecralara çekildiği için, halkımızın bir kısmı haklı olarak sitem etmişlerdir.

İstemeden de olsa kırdığım her bir Beykozludan özür diler, siz Beykozlularla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada hayırlı işlerde buluşmayı temenni ederim.

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı
Gaye Zayıf

Beykoz'da sanat eserleri sergisi açıldı
Önceki Beykoz'da sanat eserleri sergisi açıldı
Tebrik Edi-yorum
Sonraki Tebrik Edi-yorum
Yorumlar (6 Yorum)

FERİDE (7 yıl önce)

Beykoz halkına diyeceksin ki hırsızsınız siz, işgalcisiniz siz, rantçısınız siz sonrada pardon ben öyle demek istemedim diye özürle kapatacaksınız bu halk bunu yutacak öylemi yani şimdi sizin ve sizin arkanızdakilerin bu özür üzerine fikri değişti mi ne oldu kafa gene aynı kafa düşünce gene aynı düşünce pişman mı oldun hata yaptığını mı anladın o zaman bu basın açıklamasını yaparken diyeceksin ki evet hata yaptım pişmanım bedelini ödüyorum ve istifa ediyorum o zaman seni alır sırtımda taşırdım ama pardon bu saltanattan ayrılmak zor değil mi şimdi bakalım kim işgalci kim rantçı bunun kararını Beykoz halkına bırakıyorum.

misafir (7 yıl önce)

sahi sayın hanfendinin özrü yetermi sizce bu bayan kendi iradesiylemi bu acıklamayı yaptı tabiki hayır beykoz ilçesinde alınan kararla yaptırıldı her zmanki gibi bir bayanın arkasına gizlendiler bu bayanın istifası veya özrü önemli değil özür diliycek olan beykoz ilçe başkanıdır şayet bu bayan tek başına demiş olsa şimdiye kadar görevden alınmıştı ayrıca amacları zaten tepki ölçmekti kendilerine ne kadar destek var ona baktılar..

Kaan (7 yıl önce)

Ey kadın kolları başkanı sana sesleniyorum doğduğun evde tapu mu vardı bizi yıllarca gelen hükümetler tapu vereceğiz diyip kandırdı umut fakirin ekmeğidir hem bu tapu işini siz değil feristahiniz çözemez önce meclis akısina bi düşsün sonra tapu muhabbetine gelin ormanı parsellerseniz be koca saray okul köşk yaptınız adınida verim nün okullarıymış ormanı katleden sizsiniz gece bütün ışıklar yanıyor kim veriyor bunun parasını tabiki biz daha saymakla bitmez ...

Suleyman (7 yıl önce)

Olamaz hemen istifa reis bunları duymasın yoksa sizi kopeklerle kovalar valla yatın kalkin dua edin reisin ayaklarını yıkayın suyunu için bence

MURAT (7 yıl önce)

Özür dilese ne fayda Yüce Yaradan içlerindeki gerçek niyeti dillerine vurdurmuş olmasın Allahın Adaleti Yücedir Beykoz halkı üzülme Allah bizimle

Arzu (7 yıl önce)

her şey bir yana da... merak ediyorum çook: sayfasında neden çok kısa süre kalmış ilgili açıklama? :=)

Yorum Yaz