Haznedaroğlu mutlu sonu göremedi

  • 0
  • 17909
Haznedaroğlu mutlu sonu göremedi
Haznedaroğlu mutlu sonu göremedi
Haznedaroğlu mutlu sonu göremedi
Haznedaroğlu mutlu sonu göremedi

Beykoz 1908 A.Ş.Takımı, BAL Baraj maçını oynadığı gün kulübün 2. Başkanı Günay Haznedaroğlu'nun vefatı ile sarsıldı.

Alibeyköyspor ile oynanacak maçın sabahında saat 10.00 da vefat eden Haznedaroğlu'nun vefatı futbolculardan saklandı.

Futbola Beykozspor forması altında başlayan ve daha sonra transfer olduğu Adanaspor'da sakatlık sorunu nedeni ile birçok maçta yer alamamasına karşın özellikle 3 büyüklere attığı gol ile dikkatleri çeken başarılı futbolcu sakatlığının sıklıkla nüksetmesi ile sorun yaşamaya devam etmişti. Yıllar sonra Beykozspor'un en zor günlerinden birinde takıma abilik yapan Haznedaroğlu sarı-siyahlı forma altında 3. ligde yer alan takımda birçok gole imzasını atmıştı. Döneminin sıkıntı verici futbolcu sakatlığı olan menüsküs rahatsızlığına karşın attığı goller ayakta alkışlanır olmuştu.

Haznedaroğlu,Yıllar sonra yeniden Beykozspor'a bu kez adı Beykoz 1908 A.Ş.olan takıma küme düşme tehlikesi varken dönmüş 2.Başkanlık görevini üstlenmişti. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikilek ile mevcut yönetimin arasındaki sorunlara karşın diğer eski futbolcu arkadaşları Hoca Mustafa Özdemir, Kaptan Erdoğan Albayrak ile birlikte ziyaret etikleri Çelikbilek'ten kulübe yardım amaçlı katkı alınmasında büyük emekleri geçmişti. Öyle ki simit çay ile maçlara çıkan futbolcular bu sayede sabah kahvaltı ve diğer öğünlerde yemek yer olmuştu. Ulaşım imkanı da bu arada sağlanmıştı. İşte bu çabalarının karşılığı BAL Liginde üst üste alınan galibiyetler ile mutlu sona neden olmuş Beykoz 1908 A.Ş.pek çoklarının ligden düştü gözü ile baktığı bir anda grup maçları sonucu ligden düşen 2 takım arasında yer almaktan kurtulmuştu.

Bölgesel Amatör Ligde baraj maçı oynanıncaya değin futbolcuları ile bir arada olan her zaman moral aşılayan, motivasyon kaynağı olan Günay Haznedaroğlu, ne yazık ki çok sevdiği takımının Alibeyköyspor'u 2-0 yenip BAL Liginde kalma anını yaşayamadı. Futbolcular ise kötü haberi maç sonunda alınca sahaya yığılıp kaldı. Günay Abileri artık yoktu.

O üç büyüklerin korkulu rüyası idi, o Adanaspor'daki yüksek performansı ile Haftanın Karmasında özel karikatür çizimlerinin muhatabı olan bir büyük golcü idi.

Beykoz Spor Kulübü 1908 A.Ş.Yönetimi Merhum Günay Haznedaroğlu'nu n vefatı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Başkan Zeki Aksu yaptığı açıklamada,"BAL Ligi Baraj maçı öncesinde acı haber bize iletildiğinde büyük şok yaşadık. Bunu futbolcularımızdan gizledik. Maçı 2-0 kazanıp BAL Liginde kalmayı başardık ancak Günay Haznedaroğlu'nu kaybettik.Son derece üzgünüz. Merhumun Beykozspor'a yaptıkları kesinlikle unutulacak gibi değil. Her zaman hem de en sıkıntılı anlarda ortaya çıkıp bizlere destek oldu, moral verdi.Eğer ki bu sezon BAL Ligi Grup maçlarında ikinci yarıda yaşadığımız başarı ile ligde kalmış isek onun yüzde yüz katkısı olduğunu söyleyebilirim" diye konuştu.

Spor Servisi

Ustalar Başkanlık Kupası için yarıştı
Önceki Ustalar Başkanlık Kupası için yarıştı
Beykoz’da amaç üzüm yemek değil, bağcı dövmek
Sonraki Beykoz’da amaç üzüm yemek değil, bağcı dövmek
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz