Yaşam

Hayvan severler Beykoz’da görevde

Hayvan severler Beykoz’da görevde
11.02.2017 12:50
| | |
6301

Video galeri

Beykoz Dereseki Mahallesi'nde 70 metrelik çukura düşen yavru köpeği kurtarmak için hayvan hakları savunucuları ve itfaiye tüm gücü ile çalışıyor.

Sohayko Derneği'nden yapılan açıklamaya göre Beykoz Dereseki Köyü'nde 3 gün evvel bir kuyunun içinden yavru köpek sesi gelmesi üzerine bölgedeki hayvan hakları savunucuları gerekli kurumlarla bağlantıya geçti.

SOHAYKO'dan yapılan açıklamada  sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılan bilgiler neticesinde ağız genişliği 40 cm civarında olan bir kuyu tespit etmiş,bu kuyunun içinden yavru köpek sesi geldiği ihbarı  üzerine konu İstanbul Büyük Şehir Belediyesi,İstanbul İtfaiyesi ve Beykoz İtfaiyesi ile paylaşılmıştır.

Sözlerine devam eden Sohayko Derneği başkanı E. Yasin Yılmaz itfaiyenin bu konu üzerinde çok titiz çalıştığını, ellerinde bulunan teknik imkanlarla kuyuya teleskobik kameraların salındığını,bu imkanlarla yavru köpeğin kuyuda olduğu tespit edilmiştir.

MAMA VE SU BIRAKILDI

Yılmaz;Yavru köpeğin orada günlerdir aç ve susuz olduğu düşünüldüğü için itfaiyenin yardımıyla yavru köpeğin olduğu yere mama ve su indirilmiştir.Kameradan görüldüğü üzere yavru köpeğin sağlık durumu iyi görünmektedir.Oradan çıkartıldığında gerekli tedavi süreci başlayacaktır.

YAVRUNUN NASIL DÜŞTÜĞÜ ARAŞTIRILIYOR

Sözlerine devam eden Yılmaz bu olayı araştırdıklarını, kuyunun ağız genişliğinin çok dar olduğunu,bu yavrunun buraya nasıl düştüğünün araştırıldığını, asıl merak edilenin de bu yavru düştü mü yoksa birileri tarafından buraya atıldı mı bunun cevabını aradıklarını belirtti.

BÖLGEDE İNCELEMELERDE BULUNDUK

Yılmaz derneğimizde görevli Arkeolog Adem GÜNDÜZ  olay yerindeydi tespitlerine göre çalışma çok titiz devam ediyor en kısa zamanda yavrunun kurtulması için İstanbul itfaiyesi ekipleri var gücüyle çalıştığını raporladı Allah yavrunun da çalışan itfaiye ekiplerinin de yardımcısı olsun.Bizim yeterli ekipmanımız olmadığı için ne yazık ki elimizden bir şey gelmiyor en kısa zamanda bu vakalar için ekipmanlarımızı tamamlayacağız

TEŞEKKÜR EDİYORUZ

SOHAYKO olarak Başta İstanbul Büyükşehir Başkanı Sayın Kadir Topbaş'a,İstanbul İtfaiyesine ve konuyu yakından takip eden derneklere, hayvan severlere ve federasyonlara teşekkür ederiz.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Gazeteleri, Dereseki Mahallesi

reklam
1 Yorum
M.cemaleddin Fırıncıoğlu 22.06.2018 21:54:24

Bu mesaj tüm hayvan severlerin dikkatine .......... Niksar KÖPEK BARINAĞINA yardıma çarpıtıyorum........ KÖPEKLER YAZIN GÜNEŞ ALTINDA KIŞIN KAR ALTINDA TELEF oluyorlar.......ö ODALARININ YAPILMASI LAZIM....... BARINAK ALANI ÇOK KÜÇÜK ALANIN BÜYÜMESİ LAZIM.......... YARDIM isteklerinizi NİKSAR BELEDİYESİ VETERİNERİ EDA hanıma iletmenizi (03565278151)- iLETMENİZİ RİCA ediyorum........

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"