Hayrullah Usta büyük düşünüyor

  • 10.03.2016 20:22
  • Güncelleme: 10.03.2016 20:28
  • Okunma: 5941 kez
  • Yorum: 0
Geçtiğimiz 2014 Yerel Seçimleri'nde CHP'den Meclis Üyesi olamayan Hayrullah Usta, bu kez Dernek Başkanlığına soyundu.
Hayrullah Usta büyük düşünüyor

Beykoz Belediye Meclisi'nde 2009-2014 yılları arasında CHP'li Üye olarak görev yapan Hayrullah Usta, 10 Nisan 2016 Pazar günü yapılacak olan Giresunlular Derneği 13.Olağan Kongresi’nde Başkanlık için adaylığını açıkladı. 2012 yılı Faaliyet Raporu'nun okunduğu 2013 yılı Nisan ayı birleşiminde, Meclis kürsüsünden "Ben 49 yaşındayım, eğer bu 2B ile ilgili olarak açıklanan rakamlarda ciddi bir indirim yapılmaz, makul bir seviyeye indirilmez ise bir bidon benzin alarak kendimi Belediye'nin ortasında yakacağım" diye haykıran Hayrullah Usta, o dönemde çok konuşulmuştu.

‘Hayrullah Usta, Görele Mahallesi’ndeki delege seçimlerinde Gülay Demirel ile birlikte hareket etmiş ancak örgütlü gençlik karşısında yenilmişti’

CHP'den Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Hızır Yılmaz'ın Meclis Üyesi listesinde kendisine yer vermemesine de tepki gösteren Hayrullah Usta, Hızır Yılmaz'ın örgütü 'sağılır inek' konumuna soktuğunu söylemiş ve Gökhan Taneri Vural'ın da yanında yer aldığı sırada bir basın toplantısı düzenlemişti. Hayrullah Usta, son olarak mahalle seçimlerinde Gülay Demirel ile birlikte hareket etmiş ancak Görele Mahallesi'nde yine Gülay Demirel ile birlikte örgütlü gençliğe karşı kaybetmişti. İlçe Başkanlığı seçimlerinde de Seyit Usta'nın yanında yer alan Hayrullah Usta, burada da seçimi Mahir Taştan ve ekibine karşı kaybetmişti.

Ortaokul mezunu olduğunu ancak siyasette çıkabileceği en yüksek yere çıktığını iddia eden Hayrullah Usta, yazılı olarak gönderdiği basın açıklamasında Adaylığı ile ilgili olarak şunları söyledi:

Giresunlular Dernek Başkan Adayı Hayrullah Usta: "Derneğimiz Beykoz'a kendini iyi anlatamadı!"

"Giresun Göreleliyim ama doğma büyüme Beykozluyum. Uzun yıllar Beykoz’da siyaset yaptım. Tekel’den emekli oldum. Ortaokul mezunuyum ve siyaseten çıkabileceğim en yüksek yere de çıktım. Beykoz’da 5 yıl belediye meclis üyeliği yaptım. Aktif siyaseti noktaladım diyebilirim. Derneğimizin de iki dönemdir yönetimindeyim.

Derneğimizin Beykoz’da çok büyük etkinlikler yapmasına karşın Beykoz’a kendini iyi anlatamadığını düşünüyorum. Bu da bu derneği pasifmiş gibi gösterebilir. Ama biliyorsunuz ki 30 yıla yakındır yaptığımız kaymakdonduran şenliği, 10 yılı aşkındır yaptığımız iftar çadırımız, belediyenin düzenlediği çayır festivali, Afyonkarahisar Giresunlular Şehitliği ile ilgili yaptığımız çalışmalar büyük ve sürekliliği olan çalışmaladır. Biliyorsunuz 22 Mayısta Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde Giresunlular gecesi, 5 Haziranda Kaymakdonduran ve 6 haziranda Ramazan başlıyor. Yeni yönetimi çok kısa zamanda çok yoğun bir gündem bekliyor. Bu bilinçle aday oldum."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz