Talip ERCAN
  • 27/08/2023 Son günceleme: 27/08/2023 10:24
  • 3.939

2023-24 Sezonu tüm spor dallarında başlıyor… Tabii ki önceliğimiz futbol olduğundan diyeceğim o ki birkaç kulüp dışında işleri zor mu zor…

Beykoz ilçesinde futbolda en üste yer alan takım pek çok kişi için sürpriz olacak şekilde İshaklıspor oldu. Bordo-Mavili ekip bu sezon şirketleşip TFF Bölgesel Amatör ligde mücadele edecek başarılar diliyorum.

İstanbul Süper Amatör Ligde birçok takımımız var. Bu sezon takımlarımızı çok zor günler bekliyor olacak. Herkes kendi açısından haklın olsa da maddi açıdan ortaya çıkan rakamlar korkutucu boyutlara gelmiş durumda.

Bir taraftan ulaşım giderleri diğer taraftan futbolcu ödemeleri ve de pek çok kişi için basit bir kalem olarak düşünülse de su giderlerinin altından nasıl kalkılacak doğrusu merak ediyorum.

Eskiden mahalle esnafları takımlarına karınca kararınca destek olurdu, ancak şu ekonomik şartlar altında bu da artık olmayacak gibi. Yerel Yönetimden destek istense o da kurtarmıyor. Bu konuda takımların da serzenişleri de yok değil.

Salon sporlarına bakacak olursak, Beykoz ilçesinde en fazla başarı bunlardan gelmekte. Gerek takım sporları gerekse bireysel sporlarda alınan dereceler ve madalyalar göğsümüzü kabartmaya devam etmekte.

İşin hep kulüpler bazında olan sıkıntılarını dile getirirken biz maç takipçileri ve spor yazarları olarak da aynı dertleri yaşamaktayız. En yakın mesafede bir maç takibi yapmak istesek yemeden içmeden sadece ulaşım gideri 30 lira, bunu günde birkaç maça ayrı sahadaki mücadelelere de yansıttığınızda yüksek bir rakamı görmek mümkün.

Öyle ki Kavacık Sahasında maç takibi yapıp ardından Beykoz Stadına yetiştiğimiz ve sonrasında günün son maçları için Paşabahçe Stadına gitmişliğimiz sezon içinde çok olmakta.

Her ne şartta olursa olsun Dost Beykoz İlçe Yerel Medyasında Spor Haberleri bakımından birinci sıradaki yerini açık ara devam ettirmekte. Diyeceksiniz ki tam sayfa spor haberinin yerine reklam alınsa masraflara katkı olur. Ancak gazetemiz Sahibi Kader Gür spor haberlerini her zaman ön plana çıkaran bir isim. Beykoz İlçesi spor kulüpleri olarak da ona bir teşekkür borcu da var gibi…

Evet, nerede kalmıştık, artık bir dahaki sayımıza kadar hazırlık maçları süreci devam edecek hatta bazı yaş gruplarında sezonun ilk haberlerini de görmeye başlayacaksınız. O halde hepimize kolay gelsin diyelim…

Yazarın Yazıları