Hayırlı Olsun !..

  • 2014.07.20 00:00
  • Okunma: 18344 kez

Kader GÜR


"Her şeyde bir hayır vardır" elbette, Uzun süredir AK Parti’nin 14 Ocak 2012 günü yapılacak Beykoz İlçe Başkanlık Kongresi ile ilgili yazmayı düşündüğüm yazı bu zamana kısmetmiş…

Çok fazla bir zaman kalmadı… Çalışmaları başından beri takip ediyor, düşüncelerimizi soranlara da fikirlerimizi açıklıyoruz.

Adem Sefer, yıllarca kader birliği yapmış olduğumuz ve Beykoz siyasetine kazandırmış olduğumuz tertemiz bir arkadaşımızdır. Buna rağmen başkanlık ettiği şu anki yönetimin ve kendisinin zaaflarını dile getirmekten hiçbir zaman çekinmedim.
 
Adem Sefer kendisi ile ilgili yazılan çizilenlere pek aldırış etmez, ama en son Dost Beykoz’da yayınlanan bir habere bir hayli sinirlenerek beni aradı… Ben beklerdim ki, Adem Sefer yazılan çizilenlerden kendisine bir şeyler alarak daha iyi bir başkan olmak için çaba sarf etsin… Kendisi için yazılan çizilenlerin bir emeğin sonucunda ortaya çıkarıldığını düşünüp daha saygın bir tavır takınsın… Ama o öfkesine yenik düştü… Bu da kongre sürecinin çok zorlu geçeceğinin işaretiydi.
 
“Adem Sefer aday olacak mı, olmayacak mı” şeklinde bir tartışma yapmak saçma olur. Çünkü o istemese de, etrafındakiler siyasi geleceklerini tamamen Adem Sefer’in İlçe Başkanlığı üzerine kurgulamışlardır, siyasette var olabilmek için başka da bir seçenekleri yoktur. Bu hırs ve beklentiyle oluşturdukları yağ tabakasıyla olumsuzlukların üstünü örtmeye çalışmaktadırlar.
 
Adem Sefer bu vurdum duymazlığı ve zaman zaman düştüğü büyük hatalarla Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in zaten zor olan işini daha da zorlaştırmaktadır. Önceki başkanın AK Parti’den olmasına rağmen değiştirilerek, kendisinin başkan yapılmasının sorumluluğuyla normal bir belediye başkanından daha ağır bir yük taşıyan Yücel Çelikbilek Adem Sefer’i daha ne kadar idare edecek?
 
Adem Sefer’in, birilerine menfaat sağlayacak beklentisiyle ısrarla koltukta tutulmaya çalışılması yerine, sevildiği ve iyi bir başkan olacağı için koltukta tutulması gerektiği en doğru gerçektir. Bütün hazırlıklar ve yeni kadro buna göre yapılmaması durumunda Adem Sefer’i gerçekten çok zor günler beklemektedir.
 
AK Parti MYK’sının 05.07.2011 tarih ve 291/61 Sayılı Kararı gereğince başlayan AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongre süreci şu ana kadar iyi yürütülememiştir. Kadir Alarçin’in siyasi tecrübesi nedir? Kaç kez siyasi parti kongresi yapmıştır? Sendikacılıkla siyasi parti aynı şey midir?
 
Türk Siyaset Tarihi’nin en büyük partisinin İlçe Başkanlık makamına vurdumduymazlık göstererek itibar kazandırdığını zanneden Adem Sefer’in yönü, kendisine yapıştırılmasına olanak sağladığı “Vefasız” damgasıyla çoktan değişmiştir.
 
Hayırlı olsun… 
Yazarın Yazıları