Makaleler

Haydi Spor Okullarına!

2014.07.27 00:00
| | |
14715

Karneler alındı ve 2010-11 Eğitim-öğretim dönemi sona erdi, tüm öğrencileri kutlar uzun yaz tatili boyunca mutlu, huzur dolu günler geçirmelerini temenni ederim.

Yaz tatili demişken havalar da artık iyiden iyiye ısınmaya, güneş de tenleri yakmaya başaldı. İlçenin yazlık mekânları sezona başladı. Onları kara kara düşündüren ise Mübarek Ramazan Ayı… Aynı şekilde ailelerde yaz tatillerini memleketlerinde geçirme yönünde bu yıl bir tereddüt yaşamıyor değil. Çünkü gidecekleri yerlerde onları bağ, bahçe, tarla, tamirat, aile büyüklerinin sağlık sorunları nedeni ile ilgilenme ihtiyaçları beklemekte.

 
Biz bu yazıda tatilini Beykoz’da geçirmeye niyetli olanlara seslenmek istiyoruz, -Aman ha çocuklarınızı mutlak surette bir yaz spor okuluna gönderin.- Bu konuda birçok spor kulübü çalışmalarını neticelendirmeye başladı bile, bir-iki haftalık sürede kayıtlar yapılacak, bazı kulüpler cüzi miktarda katılım payı alırken, bazıları ise yıllardan beri olduğu gibi sadece malzeme parasını talep etmekte. Belki bazı aileler için basit görünecek bir konu olabilir ancak geleceğimizin şekillenmesinde sağlıklı bedenlere, sağlıklı düşünen beyinlere ihtiyaç var ! Hele ki çağımız tam anlamı ile İnternet Çağı niteliğinde. Evlerinde bilgisayar başlarından kalkmayan çocukların, obozite hastalığına tutulmamaları işten bile değil… Zaten şöyle bir etrafınıza bir baktığınızda 8-18 yaş arasındaki çocukların ya aşırı şişman, ya da aile genlerinden olsa gerek aşırı zayıf oldukları gözlemlenebilir. Bu ikisinin ortasında kalan ise o kadar az ki…
 
Bu sebeple diyoruz ki ne yapıp edin, çocuklarınızı sporla buluşturun..tamam Yaz Kuar Kursu, Bilgisayar-İngilizce-Fotoğrafçılık gibi kurslara da gönderin ancak kesinlikle sporu ihmal etmelerine engel olun. Hem eskisi gibi bu işe el atan sınırlı sayıda spor okulu da yok ki… Başta Beykoz Belediyesi olmak üzere çeşitli özel kurum ve kuruluşların yanı sıra 10-15 civarındaki spor kulübümüz çeşitli branşlarda yaz döneminde sportif faaliyetlere kapı aralamış durumda. Bizler de Dost Beykoz olarak Allah nasip ederse Yaz döneminde boş durmayacak, bu kez spor okullarına uzanacağız… Ne yaparlar, amaçları ne, çalışma prensipleri ne, verdikleri hizmetleri yeterli bulmaktalar mı onlara bakıp, inceleyip sizlerle buluşturacağız.

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"