Makaleler

Haydi, PKK'ya silah bıraktırsınlar

09.06.2015 13:09
| | |
3735

Yalçın Akdoğan'ın sözleri ne kadar da anlamlı bu süreçte. HDP artık Meclis'e giriyor.

"Barış barış" dediler. Emanet oylarla da olsa kendilerini meclise soktular. Önemli  nokta bundan sonra ne olacak? Barış dediler ama barış mı istiyorlar? Madem barış istiyorlar PKK'ya silah bıraktırsınlar. Onlar barış filan istemiyorlar. Asıl savaşın şimdi başladığını düşünüyorlar. HDP'li Kürt arkadaşlarla konuşurken Güneydoğuya  Kürdistan diyorlar. Bana "sen  TC'lisin, biz Kürdistanlıyız" diyorlar. HDP barajı aşınca mitinglerde bir tane bile Türk  bayrağı neden yoktu? Adamlar pastanın doğusunu istiyorlar. Meclise soktukları milletvekilleriyle de savaşın şartlarını eşitlemek çabası içindeler.

Ben Gürcü kökenliyim, annemin babası ise Çerkez'dir.Tam empati yapacağım yapamıyorum. Biz de Gürcüyüz, Çerkez'iz ama neticede Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Türk bayrağının sevdalısıyız. Atatürk’ün ilkelerini ilke edindik.

HDP'nin Meclis'te olmasından vatanını milletini kalpten seven herkes rahatsız. Adamlar  "barış, adalet, özgürlük" dese de. Herkes biliyor Demirtaş'ın dağdan indiğini, Herkes biliyor  sevimli çocuk gibi görünen, iyi aile reisini oynayan Demirtaş'ın Yasin Börü'nün katili olduğunu…Yasin Börü'yü tanıyor musunuz? Berkin Elvan'a Allah rahmet eylesin ama ya Yasin Börü. Yasin Börü’nün katillerinin birçoğu devlete katil yaftasını yapıştırdı. Berkin Elvan’ın ekmek almaya gittiğini söyleyenlerdeki aynı çoğunluk  kurban eti dağıtırken öldürülen Yasin Börü’nün katilleriydi. O da çocuktu. Onun için eylem yaptılar mı. Kafası taşla ezilerek şehit oldu. Börü'nün annesi Demirtaş'a hakkını  helal etmediğini söyledi .

"Tayyip düşsün, eski Türkiye gelsin" diyorlar. Ayşe Arman'ın açıklamaları da çok ilgimi çekti.  "Bu seçimden galip çıkan tek parti HDP?
Ben de HDP've oy verdim, benimki emanet oylardan.
Hem Demirtaş'ın kişiliği ve söylemleri yüzünden hem de HDP'nin kadın meselesine yaklaşımı yüzünden verdim." Yahu Ayşe hanım dağdan inen birinin kadınlara nasıl bir yaklaşımda bulunduğunu düşünüyorsun, peki bir teröristin kişiliğini nasıl beğenebiliyorsun hakikaten manidar. Bal demekle bal olmaz, barış demekle barış olmaz.

Mesele; AK Parti iktidarda kalsın, hep oyları en yüksek olsun, hep en önde olsun değil. Bu AK Partiye bir tokatsa eğer, kendini toparlasın doğrulsun, düşünsün, kendi içinde ayrıştırmalar ve mantıklı hamleler yapsın. Mesele bir teröristin eşkıyalarını dağdan Meclise indirmesidir. Benim Kürt kardeşim çoktur fakat PKK'lı kardeşim yoktur.

Bundan sonra görünen erken seçimdir. Türk milletini daha sükunetli düşünmeye davet ediyorum.

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"