Makaleler

Haydi Bismillah!

06.05.2018 18:16
| | |
6903

​Demokratik Açılım, Barış ve Kardeşlik Projesi, Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi, Barış Süreci, Çözüm Süreci…

Böyle daha ne isimler konuldu, sırf artık kan akmasın, çocuklar, gençler kandırılıp dağlara çıkarılmasın diye. On binlerce şehit, yüzlerce milyar dolar… ABDİsrail ve Avrupa’nın ayaklarımıza doladığı bu prangaları son kez kırmak için…

Kimine göre taviz, kimine göre ince siyaset…

O gün destek verenler bu gün utanmadan Habur, Oslo diyor.

O gün “taviz veriyorsunuz, bu süreci kullanıyorlar” diyenlerin bu gün geldiğimiz noktada durdukları yer, Cumhur İttifakı olarak tezahür ediyor. 

Dün destekleyip bu gün siyasetini yapan pespayeliğe gelelim!

Böyle aşağılık, böyle ucuz ve sığ bir muhalefetle on altı yıldır karşıya karşıyayız maalesef!

On altı yıldır sırf Tayyip Erdoğan dedi diye doğrunun karşısında duran bir muhalefet.

Yapılan en doğru şeye bile “ben muhalefetim kardeşim. Doğru bile olsa ben keriz miyim destekleyeyim” diyen basiretsiz bir muhalefet. Şimdi hepsi toplanmış güya “Millet İttifakı” kuruyor.

Abdullah Gül’ü İYİ Parti adlı Pensilvanya Organizasyonunu  temize çekme manivelası olarak kullandıktan sonraki olağanüstü siyasi hamle(!), CHP, İYİ Parti ittifakı!

Yanlarına da “algıyı dağıtalım koy Saadet Partisi ve Demokrat Partiyi…” Alsana Millet İttifakı. Ulan millet bu ittifakın neresinde?

Neredeyse yüz yıldır halka inemeyen CHP (pardon bir kere indi İstiklal Mahkemelerinde binlerce masumu katletti!), halkın neresinde ya da halk CHP’nin neresinde.

Efendiler, bu iş merhum Necmettin Erbakan Hoca’yı anma gecesinde 28 Şubat çığırtkanı aşağılık, satılmış kalemlere Erbakan Ödülü vermeye/verdirmeye benzemez!

Halk bunun hesabını yapar ve sandıkta da bedelini sorar. Sonra da çapsız çapsız dövünür; “Trafoya kedi girdi” diye Anayasa Mahkemesinin kapılarında yatarsınız!  

Evet, çözüm sürecinde eleştirilebilecek birçok şey yaşandı, lakin bu bir fırsattı!

Çözüm sürecini başlatan aynı Erdoğan son üç yılda yirmi binden fazla PKK’lıyı imha etti. Siyasi uzantısı HDP’de ne kadar terör destekçisi satılmış varsa hukuki süreçlerin tamamlanmasından sonra cezaevine tıktı. Kimisi de yurt dışına kaçtı. Evet, hendek açtılar… Lakin hepsi açtıkları o hendeklere gömüldü! “Silahlarınızı gömün!” dedi çözüm sürecinde. Buna uymayınca şimdi silahlarıyla beraber gömülüyorlar.

Bu kadarla da kalmadı… Önce Fırat Kalkanı, ardından Zeytindalı Operasyonu ile binlerce PKK’lıyı sınır dışında etkisiz hale getirdi. ABD-İsrail projelerini bir bir yıktı geçti. Ve bu süreçte en cırtlak ses CHP ve HDP’den çıktı, çıkmaya da devam ediyor.

Sırada Kandil ve Münbiç var… Size rağmen, aşağılık muhalefetinize rağmen oralar da temizlenecek ve bu ülke kırk yıldır ayaklarına, ellerine vurulan bu prangalardan kurtulacak. Zira 2023 ve daha ilerisi hedefler için önce bu prangalardan kurtulmamız gerektiğini biliyoruz.

AK Parti de biliyor, MHP de biliyor…

En önemlisi Millet biliyor…

O yüzden 24 Haziran’da yapılacak seçim, ayaklarımıza ve ellerimize geçirilen prangaları tamamen kırıp, zincirlerimizden kurtulmanın; geleceğe koşmanın en önemli eşiğidir.

Bin yıldır devam eden koşumuza sadece kısa bir ara vermiştik…

Haydi Bismillah!

 

Anahtar Kelimeler: Bismillah, Haydi

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"